Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Så moro :) Det blir bra. Da kan vi heie hverandre frem.

Ettersom det sto at teknikk var valgfritt (crawl, butterfly, bryst) etter delen om brystsvømming antar jeg at det er som før. Litt vanskelig å crawle med slyngbenspark? Da er iallfall jeg lost.

Tolker det iallfall slik ettersom det om slynbenspark ble nevnt etter delen om ryggsvømming og i samme "del" som det sto at ryggcrawl ikke var tillatt.

Hvis du skjønte noe av det. Litt dårlig forklaring :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

7 mars her! Så da er det tett på dere vil jeg si!

Gjest MikeDelta
Skrevet

Utrolig artig at alle vi har fått datoene så tett opp mot hverandre :)

Skrevet

Ja, det må jeg si.. Ville helst hatt senere men jaja. Spørs åssen det her går. hehe.

Skrevet

Ja, moro, men utrolig merkelig :) He he. Lurer på hva slags kriterier de har for rekkefølgen på innntak. Blir morsomt å følge med videre.

Skrevet

Dette har jeg bestemt meg for at går helt fint :) For alle sammen. Vi gjør det beste ut av det og er oss selv, og er ikke det bra nok, ja, så får det bare være.

Gjest MikeDelta
Skrevet

Det verste som skjer er at man må prøve igjen om et år. Det er trist og leit den første uka, men så biter man tenna sammen og kaster seg inn på nytt. Og det fine da er at man etter all sannsynlighet kommer til å knuse de fysiske kravene!

Men jeg tror nok dette går bra for oss alel. Bare tren som et lite helvete de neste fire ukene - ikke overtren seff, men bedriv variert trening og INGEN SKULKING :)

Skrevet

Nettopp.. Jeg tror jeg skal kjøre styrke, svømming og løping hver sin dag sammenhengende.. Fredag skal jeg feire bursdagen min, så da skal jeg skulke.. He he. Men er igang igjen på søndag :) Kanskje lørdag, det spørs litt på formen ;)

Skrevet

Uff, nervøs nå :forvirret: Tror ikke det går. Men skal trene hardt måneden framover. Så får vi se. Føler ikke det er såå ille om jeg ikke klarer det, er veldig gira på et år i Sjøforsvaret nå! Men en eller annen gang SKAL jeg inn! ;)

Gjest Marie81
Skrevet

Spennende blir det ihvertfall! Håper det går bra for alle sammen!

Titta litt nærmere på oversikten over de fysiske testene. Tror det mangler noe tekst i svømmedelen på min. Står ingenting om hvor langt man skal svømme de ulike delene heller. (mener det har stått i de tidligere jeg har sett + at det har stått at bryst, crawl etc er valgfritt på bryst). Phu! Var litt engstelig for at jeg måtte svømme 75 meter bryst i stedenfor crawl, for det går ikke sååå fort :ler:

Skrevet

hei

ny her, men tenkte jeg bare skulle spørre dere om noe. Det har seg sånn at jeg er innkalt til opptaksprøver 8.mars, og jeg drar på ferie til utlandet den 7.mars (veldig typisk). :)

Noen som vet om det lar seg gjøre å bytte dato pga dette? Det står jo at det ikke går an, men turen er bestilt for mange måneder siden....

Noen som har vært borti noe liknende?

Gjest MikeDelta
Skrevet (endret)

Bare å spørre slettet

I henhold til Kvinneguidens regler er det ikke tillatt å poste e-postadresser i forumet.

Veslejenta - moderator

Endret av Veslejenta
Skrevet

Uff, det var kinkig moek. Spør på den adressen MikeDelta ga deg, han er veldig hyggelig han som svarer deg på den epost adressa (Gunnar Klem). Kanskje dere får ordnet noe..

Skrevet

Jeg vet om en i fjor som meldte at han ikke kunne møte, da ringte de fra opptakskontoret for å høre om han kunne komme en annen gang. Så det er sikkert ikke umulig om du er fleksibel.

Skrevet
Bare å spørre slettet

I henhold til Kvinneguidens regler er det ikke tillatt å poste e-postadresser i forumet.

Veslejenta - moderator

Hum. Du finner epost adressa på hjemmesidene til PHS, står helt nederst.. ;)

Skrevet

Har du sjekket programmet opp mot det som ligger på internett Marie81?

Jeg var og svømte igår, for første gang på veeeeldig lenge. Litt støl idag gitt..

Håper vi får kort basseng, så jeg kan sparke fra litt.. He he.

tok ikke tiden, men tror det skal gå bra. Nødt til å svømme to ganger i uka frem til opptaket. Får ta med meg stoppeklokke neste gang. Sleit mest med å få svømmebrillene helt tomme for vann :ler:

Tror dette kan bli veldig interessant....

Gjest Marie81
Skrevet

Får ikke åpnet programmet som ligger på internett. Men skal innom utdanningsmessa i helgen, så da kan jeg ta med meg et da.

Har svømt i dag jeg.

Tror det er svømminga jeg er svakest på, men skal nok gå bra!! Er siste øvelsen så da er det bare å la det stå til med det man har igjen av krefter :)

Interresant tror jeg er ordet ja :ler:

Er kortbasseng på PHS.

Skrevet

Så sant, så sant.

Ettersom du skal være der sammen med meg kan jeg, om ikke annet, garantere deg en god latter på slutten av dagen. Jepp, det er meg :)

Sitat fra programmet:

"100m svømming påbegynnes med startstup eller hengende i bassengkanten. Første 75m skal svømmes på bryst. Bryst, crawl eller butterfly er valgfritt. Svømmingen fortsetter direkte ed 25 m som skal svømmes på ryggen.

Det skal benyttes slyngbenspark. Armene kan i denne fasen være med på å skape framdrift, men skal hele tiden befinne seg under vannflaten. Ryggcrawl er ikke tillatt."

Programmet på nettsiden er forøvrig utarbeidet. Jeg fikk det gamle i posten med innkallelsen. Det må ha blitt gjort ganske nylig. Mener jeg sist var inne og tittet igår. Anyway, det nye er laget med fotografier for å illustrere øvelsene. Ganske bra.

Skrevet

Bra med bilder ja :)

Testa løpetesten i dag.. Fyyyyyy, så slitsomt det er! Hehe.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...