Gå til innhold

Sophie Elise


Gjest Klaveret

Anbefalte innlegg

5 timer siden, Finlay skrev:

Hun er nok konstant ute etter perfeksjon. Kan jo håpe hun er fornøyd med utseendet nå, så kanskje stemmen står for tur.

Hun har nok noen idealer hun kopierer, tar litt her og litt der, både hva gjelder hvordan de forskjellige kroppsdeler, ansiktstrekk og personlighet skal være.

Akkurat nå: En intellektuell, dyp, spirituell, naturelskende kvinne, kombinert med lettkledd, sexy og festlig partyjente. I mine øyne kræsjer omtrent alt. Ingenting passer sammen.

Finnes vel ingenting igjen av den opprinnelige Sofie. 

Jeg opplever at hun øver inn poseringer, gestikulering, ansiktsutrykk, smil -  og også stemmen og måten å le og prate på. Som du sier: ikke mye igjen av den opprinnelige Sofie lenger nå. Det er akkurat som om hun ser for seg en "mal", og det gjør hun nok kanskje. Tydeligvis ikke mye hun egentlig liker ved den opprinnelige seg, men hun elsker tydeligvis den innøvde hun har blitt, med tilhørende figur som leger har laget. Livet ellers virker som "kulisser" - og jeg kommer aldri til å tenke noe annet enn at dette er helt unormalt -  og ungdommer/mennesker som gjør sånt virkelig sliter med noe alvorlig. 

Trist som f**n ! 

 

  • Liker 29
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

23 minutter siden, Isild skrev:

Jeg opplever at hun øver inn poseringer, gestikulering, ansiktsutrykk, smil -  og også stemmen og måten å le og prate på. Som du sier: ikke mye igjen av den opprinnelige Sofie lenger nå. Det er akkurat som om hun ser for seg en "mal", og det gjør hun nok kanskje. Tydeligvis ikke mye hun egentlig liker ved den opprinnelige seg, men hun elsker tydeligvis den innøvde hun har blitt, med tilhørende figur som leger har laget. Livet ellers virker som "kulisser" - og jeg kommer aldri til å tenke noe annet enn at dette er helt unormalt -  og ungdommer/mennesker som gjør sånt virkelig sliter med noe alvorlig. 

Trist som f**n ! 

 

Har også lagt merke til at den nordnorske dialekten hennes har blitt smalere. Da mener jeg at hun beholder undertoner av dialekten samtidig som hun blander inn bokmål. Før hun snakket ikke rent nordnorsk lengre.

  • Liker 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

20 timer siden, Palmetreet skrev:

......

Hun var så sur på snapchat her en dag på de som likte kommentarene på VG hvor noen sa hun så fake ut, eller som sa hun var dum osv.. Og at de som likte sånne kommentarer eller retweetet sånt var verre enn de som skrev kommentarene. Og det skjønner jeg ikke logikken i. Så hun vil heller ha flere "fæle" kommentarer enn at noen liker de? Og folk liker de jo fordi de er enige i det som blir sagt. De som likte var visst de aller verste og feige sa hun. Men skal alle skrive hvor mye dumt hun sier istedet for å bare like det man er enig i, så blir det jaggu mye negative kommentarer.

Så SE blir altså furten fordi ikke alle synes at hennes selvvalgte bruk av inntjente midler til alle operasjonene hennes er vellykkede? Ok.

Bedriftseier av Sofie Elise AS, voks opp. Du er for gammel til dette tullet og tro at du slipper unna med det. Kroppen din bærer preg av de valgene du har tatt, og ikke alle beslutninger er gode. Fortsett å justere utseendet ditt, det gjør du som du vil med, men stå for at resultatet til tider ikke ser spesielt vellykket ut - vi andre må ikke like eller applaudere det, det må du jo skjønne som selv har valgt å betale for utseendet du har skapt. Du tjener gode penger på å bruke den opererte kroppen din mer eller mindre avkledd til å påvirke unge mennesker og selge inn alt mulig ubrukelig fra selvbruning til strikkeplagg og folk har rett til å ha en mening om det og uttrykke det. Dette er din kamel å svelge.

"Ta deg sammen!" - Atle Antonsen, kildesorteringsekspertfor Grønt Punkt.

Endret av Revenge o'Cavatina
  • Liker 28
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Lin11

SE prøver å vinne poeng med å  vise hva posering gjør med bilder man legger ut. Problemet er at de delene hun viser frem ikke er naturlig opprinnelig og da blir det bare veldig rart..

Endret av Lin11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 timer siden, Lin11 skrev:

SE prøver å vinne poeng opp vise hva redigering gjør med bilder man legger ut. Problemet er at de delene hun viser frem ikke er naturlig opprinnelig og da blir det bare veldig rart..

Om du ser litt nøye på de uredigerte bildene så ser du at hun gjør kroppen til det "uperfekte". Vi har sett SE i så mange år gjennom alle bildene og gjennom serien hennes at kroppen hennes ikke ser så daskete ut. Synd at hun ikke kan pårope seg at kroppen er av natur at hun er stolt av det. Noe som både du og jeg kan siden vi ikke har de millionene til å fikse på det ene å det andre. Når jeg går så kjenner jeg at rompa disse i takt eller når jeg skal ta på en bukse så protestere hoftene litt før jeg får viljen min med buksen. Og når jeg tar av meg buksen så spretter den usjarmerende lille bollemagen fram som jeg har holdt inne i flere timer før å se riktig så bra ut. Eller puppene som blir tvunget i et nærmeste ubehagelig BH før at toppen eller den fine genseren skal se bra ut. Når puppene blir sluppet fri fra monster BH så henger de ikke fast å ser lekre og struttende ut. Neida, de henger å slenger og dingler som bare det. Såhe.. SE har operert seg forgjeves når 30-40årene kommer og puppene er så pass slitt av all inn å ut operasjonene at det ikke er noe annet å gjøre enn å la de være. Da skal vi nå se om hun forsatt synes at det hun kaller som "naturlig" er like vakkert for det som faktisk er naturlig til å være en kvinnekropp.

Endret av MaleficentAurora
  • Liker 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så psykelig å (tilsynelatende) være STOLT av en operert kropp man har betalt for. Det eneste det betyr er at penger kan fikse kropp og i noen tilfeller blir det ufattelig mislykket uansett hvor mye man prøver å fikse. Hun er muligens fornøyd nå. Men herregud når ting begynner å henge og slenge på den kroppen og når ansiktet ikke tåler mer. For en vei hun har valgt i livet. Tenk hvis et oppegående, stabilt og sunt menneske satt med all den makten SE har, og gjorde noe bra med den. Men neida, her er det softcore porn og kopiering av andre og ingen integritet eller troverdighet what so ever. Tusen takk media, som lot dette monsteret bli så stort. Good job. 

  • Liker 31
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Gjest Nina1975

Jeg finner ingen bukser som passer uten stretsh, har stor rompe og store lår. Er ikke tykk, men vanlige bukser stopper opp rett etter knærne, ellers må jeg opp i xl-xxl, da er buksene 30 cm for lange. Og hun finner bukser som passer med den rare fasongen der? 
så jeg lurer seriøst på hvor hun finner de.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Bohemchick skrev:

Hvor for må hun alltid vise den jævla ræva hele tiden 

Det tilsvarer den lett gjennkjennelige midtlivskrisen for menn: Porschen er kjøpt og betalt, så motoren må ruses og vises frem.

  • Liker 26
Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, Nina1975 skrev:

Hvor kjøper se buksene sine?? For å få plass til den rumpa??

Kanskje det lages mye klær til sånn fikset kropp. Og at det er grunn til at jeg aldri finner bukser som passer 😄

Etter de fleste bukser ble smale/stramme nede ved ankelen har jeg slitt sykt med å finne bukser som passer. På meg er det nemlig sånn at jeg sliter med å få buksa over leggen og når jeg endelig er forbi kneet så er den altfor stor (mest rumpe og hofter) 😂

  • Liker 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Annonse
18 timer siden, Linazer skrev:

Er det bare meg eller ligner SE mer og mer på CBE? 

Jeg syns de ligner mer og mer på hverandre. Hvis du ser på ti år gamle bilder av SE og av CBE så er det ingen av dem som ligner på den de er i dag. De bruker de samme klinikkene og har de samme skjønnhetsidealene. Det er botox, fillers, ansiktsskulpturering, dermapen, needling, trådløft, coolsculpting, laser, kjemiske peelinger og så videre. Man må ikke lenger løsne halve ansiktet kirurgisk for å foreta ansiktsløftning og endre strukturene. Den kosmetiske skjønnhetsindustrien er enorm, og mange i Norge legger dessverre igjen femsifrede beløp på disse hvert eneste år. Linnea Myhre sa i podcasten sin at sist hun var på Elle-fest så var det så mange av damene som lignet veldig på hverandre, og at de sikkert gikk på de samme klinikkene. Dette er et miljø som har enormt fokus på utseende og kunstig forskjønning,  og svært mange tar de samme behandlingene. Komikerfrue Maria Haugen har f eks vist frem at hun har satt botox for å glatte ut linjer ovenfor brystet 😳

SE har bare dratt strikken lengre ved å operere seg veldig mange ganger, i tillegg til å være helt åpen om det (etter flere år med løgner og benektelse i fht en tydelig operert rumpe). 

Men hvis man ikke tror at det florerer med nesekirurgi, ansiktsskulpturering med fillers, øyenbrynsløft/"cat eye" og silikon i det såkalte influensermiljøet så tar man dessverre skammelig feil.

Endret av Ultiva
  • Liker 39
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Lin11

Så det var snikreklame for MyMuse slik mange påpekte under dette innlegget. Første innlegg ikke merket i det hele tatt. 

CCF14F9A-B562-4748-838D-315FD406EAFC.jpeg

40F12460-715C-492F-86CE-6CE8DA35B595.jpeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest kaprikorn

I anledning hennes tiårsjubileum som influenser i år, hvordan tror dere instagramkontoen hennes vil se ut om 10 år? Hva slags innhold, hva slags bilder? 

Ble sittende og tenke på dette, og lurer på hva andre mener. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, kaprikorn skrev:

I anledning hennes tiårsjubileum som influenser i år, hvordan tror dere instagramkontoen hennes vil se ut om 10 år? Hva slags innhold, hva slags bilder? 

Ble sittende og tenke på dette, og lurer på hva andre mener. 

Hun har ikke endret seg mye på disse ti årene, det er kropp og utseende som fortsatt er i fokus. Når hun stadig blir verre med tiden ser jeg heller ikke den største endringen fremover.

  • Liker 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...