Gå til innhold

Arkadia (Arkanas lille matkrok)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Peanøttiskremen ble nydelig! :sikle:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei Arkana - har du en oppskrift på et urtebrød????

Skrevet
Hei Arkana - har du en oppskrift på et urtebrød????

Ja, det har jeg. :-D

Brød med urter (1 brød)

80 g meierismør

3 dl vann

50 g gjær

2 ts salt

1 egg

1 liter hvetemel

100 g revet ost

3 dl finhakkede urter (basilikum, dill, timian, oregano, gressløk)

sammenvispet egg + revet ost til pensling

Smelt smør og ha i væsken. Varm til 37 grader og rør ut gjæren. Rør i det tørre og elt deigen smidig. La heve ca 30 minutter. Elt deigen og kjevle til et rektangel. Dryss på urter og ost. Rull sammen fra begge langsider inn mot midten. Sett på en stekeplate og la etterheve i 20-30 minutter. Pensle med egg og dryss revet ost over. Stek ved 200 grader i ca 20 minutter, på nederste rille.

Istedet for revet ost bruker jeg noen ganger most cottage cheese og litt presset hvitløk i tillegg. Du kan selvfølgelig sløyfe osten helt. Det er ikke alltid jeg har friske urter tilgjengelig, da kutter jeg ut de og ost og så har jeg tørkede urter rett i deigen (ikke noe rulling altså), og det blir vel så godt!

Skrevet

I dag har det vært rart vær: regn - sol - regn - sol - regn - sol. :roll:

Vi tok en tur til Ikea for å levere tilbake en del ting vi hadde fått for mye. De bygger jo om for tiden, så vi måtte parkere ved Holmen Kirke (føltes som en evighet unna) og bære alt til butikken. Vi fikk pengene våre tilbake, men det virket stappfullt (utrolig nok, det er jo første arbeidsdag etter fellesferien) så vi orket ikke handle noe.

Vi har brukt dagen på å vaske godt i leiligheten etter oppussingen. Endelig er absolutt alt ferdig, hver minste lille detalj. Jeg elsker å lage mat på det nye kjøkkenet, herlig med mer plass og mindre fullstappede skap. Middagen i dag var god. Provencemarinerte koteletter med potet-/purregrateng og ovnsbakte grønnsaker. Og så spiste vi bringebær og vaniljesaus til dessert. Strømmen gikk midt i middagsspisingen, men det varte heldigvis ikke så lenge. Nå er det snart Frasier, tror vi skal ha jordbær og fløte da. Må virkelig nyte bærtiden, spiser ikke friske jordbær og bringebær annet enn om sommeren. Har satt ismaskinbeholderen tilbake i fryseren, nå er peanøttiskremen vel spist opp. I morgen lager jeg mynteiskrem. Skal teste litt forskjellige oppskrifter de nærmeste dagene.

Skrevet

Lagde urtebrødet i går, med litt andre urter i, og det ble kjempegodt. :)

Skrevet

Hei, gratulerer med dagen som var, og gratulerer med nytt fint kjøkken! Må være deilig å ha litt bedre plass. :)

Har et lite spørsmål, hvordan klarer du å holde styr på alle oppskriftene dine? Legger du dem inn i et program eller noe sånt no?

iingvild

Skrevet
Lagde urtebrødet i går, med litt andre urter i, og det ble kjempegodt. :)

Så bra! :)

Skrevet
Har et lite spørsmål, hvordan klarer du å holde styr på alle oppskriftene dine? Legger du dem inn i et program eller noe sånt no?

Ja, jeg bruker Access og har lagt inn alle oppskriftene jeg har (bare "løse" oppskrifter, hefter og ting jeg finner på nett, hører fra andre, altså ikke bøker), foreløpig ca 4500 stk. Der skriver jeg inn oppskriftene, jeg plasserer dem i kategorier (f.eks. vegetar, kaker, desserter, spansk, libanesisk, for barn osv, en oppskrift kan godt tilhøre flere kategorier). I tillegg gir jeg oppskriftene en poengsum fra 1-10 etterhvert som jeg prøver dem, så husker jeg lettere hvilke som var gode og hvilke som ikke var det. Jeg har også en søkefunksjon, jeg kan søke i kategorier, f.eks. alle oppskrifter under "iskrem" eller jeg kan søke i overskrift, ingredienser eller beskrivelse. Jeg kan også søke i rating, f.eks. alle oppskrifter med rating 9. I tillegg kan jeg søke etter oppskrifter uten visse ingredienser. Veldig praktisk hvis jeg f.eks. har lyst på sjokoladekake, men ikke har egg i huset. Eller hvis jeg trenger oppskrifter for folk som ikke tåler visse ingredienser.

Skrevet

Skal prøve denne i dag. Håper den er god!

Mynteiskrem (4-6 pers.)

275 g sukker

3,1 dl vann

⅔ kopp frisk mynte

80 ml limesaft

6 dl kremfløte

Bland sukker og vann i en kjele. La småkoke uten lokk og uten å røre i 5 minutter. Avkjøl litt. Kjør i hurtigmikser sammen med mynte og juice. Sil og hell i en form, frys til den er nesten stivnet. Pisk fløten til krem. Pisk iskremen myk og vend inn kremen. Frys igjen.

Skrevet

Oi, skrev innlegg senest i går, og allerede i dag er dagboken min nederst på side 1. A-E gjengen er aktiv skjønner jeg.

Mynteiskremen var veldig godt. Litt uvant smak, men den var akkurat passe søt og herlig kremet. I dag lager jeg vannmelonsorbet. Den har jeg ikke brukt oppskrift på. Jeg moste en halv vannmelon (uten skall og frø) i blender. Så hadde jeg laget sukkerlake av 3 dl vann og 1 kopp sukker. Blandet det med melonen i blenderen sammen med litt sitronsaft. Har tatt en liten prøvesmak og den er frisk og god, kunne kanskje vært en anelse søtere.

Middagen i dag er enkel, hjemmelaget BLT-sandwich. Fikk så plutselig lyst på det. Man tar loffskiver som ristes. Smør på et tykt lag Helmans majones (den beste!), legger på salat, tomatskiver og stekt bacon. Legg på ny skive med majones og del så i to på skrå. Veldig god og rask sommermat! :)

Skrevet

Åh, har sovet sååååå godt i natt! Det var herlig. Våknet kl 12 av at Telenor ringte og tilbød meg 500 kroner mot at jeg viderefører abonnementet ett år til. Vel, jeg hadde ikke planer om å bytte så "ja, takk!". Nå skal vi straks spise frokost, jeg har fryktelig lyst på ristet baguette med honning. :sikle:

I dag tror jeg vi må grille, når det har vært surt og regnfylt så lenge må man utnytte de gode dagene.

Skrevet

Så Watermelon i går på NRK1. Fin film, britene lager alltid så gode filmer. Men jeg stusset over hvordan de hadde forandret vinklingen i forhold til boka. I boken blir Claire forlatt av kjæresten rett etter at hun har født barnet deres (slik begynner boken), og han er utro med en nabo. Altså er hun den uskyldige. I filmen derimot slår kjæresten opp med henne fordi hun har løyet om noe. Hun finner straks en ny kjæreste og det viser seg at hun er gravid (og den første kjæresten er faren). Hun lar være å fortelle om dette til den nye kjæresten og lar ham tro han er faren. Men, når riene så starter kommer det jo fram at hun er 9 mnd og ikke 7 mnd på vei, slik kjæresten tror, så han forlater henne. Her er det altså plutselig hun som er den skyldige.

Hmmm, må være noen menn som har filmatisert boken, skyver skylden over på kvinnen. ;) Jaja, filmen var uansett bra, men jeg synes boken var bedre og en film laget rett etter boken hadde vært best. Skjønner ikke hvorfor de må endre på historien, den ble jo skrevet slik av en grunn. Men forfatteren må jo ha godkjent filmen da, så hvis hun synes det er greit, så...

Nå skal vi på CC-Vest og handle litt. :)

Skrevet

Tarte aux pommes (fransk epleterte)

250 g hvetemel

150 g smør

1 egg

75 g sukker

½ ts salt

½ ts vaniljesukker

500 g epler (Golden Delicious)

4 eggeplommer

90 g sukker

2 ts vaniljesukker

1 ts kanel

2 dl kremfløte

Smuldre smør og mel til en grov masse. Tilsett sammenvispet

sukker og egg. Elt deigen raskt sammen. La hvile kaldt i en time.

Forvarm ovnen til 215°C. Kjevle ut deigen til en 30 cm stor sirkel. Smør en rund pai-form. Kle formen med deigen. Skjær av overflødig deig i kantene. Skrell eplene og skjær dem i båter uten kjernehus. Anrett eplebåtene over deigen. La steke i 15 min.

Bland sammen eggeplommer, sukker, vaniljesukker og kanel. Pisk inn fløten. Hell blandingen over eplene, la steke videre i ca 35 min.

Serveres varm.

:sikle: :sikle: :sikle:

Skrevet (endret)

Nå er vi "kattevakt" for naboens lille Puseline. Hun er en sky liten pus, som savner mamma'n sin. Jeg har alltid syntes at vår pus graver fælt og søler kattesand utover badegulvet, men jeg skjønner at det ikke er noe mot Puseline. Det så ikke ut da vi var der i morges. Kattedoen ligger omtrent midt på badet, og det var sand helt inn i dusjen i den ene enden og helt ut i gangen i andre enden. I tillegg var det et fjell av kattesand lent opp mot skittentøyskurven som stod rett ved siden av. Ja, det var omtrent like mye sand på gulvet som i kattedoen. Vi kostet nå godt før vi dro. Nå nettopp var jeg innom for å se at hun hadde mat til i morgen tidlig, og en skulle ikke tro vi hadde forlatt badet rent og pent for bare 7 timer siden. Det var like mye sand utover hele badegulvet igjen. Et lite berg rundt toalettet, sand ut i gangen og inn i dusjen igjen. Jeg skulle likt å se henne i aksjon! :ler:

Forresten så er jeg for tiden hekta på artisjokker. Mmm, river av blader som dyppes i god hjemmelaget vinaigrette. Nam nam!

Endret av Arkana
Skrevet

I dag har vi vært på Isi med siste rest av oppussingssøppel. Nå sitter vi og gumler marshmallows (som egentlig skulle vært brukt til å teste ut sjokolade- og marshmallowiskrem) og cola light. Sambo spiller WoW (as usual.... :roll:), mens jeg straks skal spille Rush Hour. I kveld blir det god biff med alt tilbehør. :sikle: Savner noe bra å se på på TV, kunne faktisk virkelig tenke meg en ordentlig lat kveld, slenge på sofaen og se på en spennende eller morsom film mens jeg knasker uhemmet og uten dårlig samvittighet på alt av potetgull, snop og brus. Kanskje vi leier en film og gjør nettopp det?

Skrevet

Du verden så deilig det er med GPS i bilen! Nå slipper vi å slå opp ruten på nettet eller bla fram kartboka i bilen, vi trenger bare plotte inn adressen og en hyggelig britisk dame leier oss fram til døren. Og hun er flink også! CD'en er et par år gammel da, så det er et par nye rundkjøringer og slikt som forvirrer henne litt. Vi har også tatt feil vei med vilje et par ganger, og hun er lynrask med å finne veien tilbake igjen. Genialt!

Lille Puseline har fått kveldsmat, litt kos og vi har kostet opp et par tonn sand fra badegulvet. :ler: Veldig morsomt å se hvor forskjellig personlighet hun har i forhold til vår Truly. Naboen passet jo henne mens vi var i Frankrike, og var så forbauset over at Truly kom springende til døra hver gang hun kom og lot seg villig bli båret og kost med, en sosial, tillitsfull og kosesyk liten pus. Puseline derimot veksler mellom å male og frese, det ene øyeblikket er det purr purr og masse kos, det neste er det fres fres og pil under sofaen. Hun klarer visst ikke å bestemme seg. :ler: Men, vi har nå to uker på å bli bestevenner, så dette skal vel gå bra. :)

Nå skal jeg lage kveldsmat: tomatsuppe med vermicelli (tatt med fra Frankrike, den er så god! En av få posesupper jeg liker) og litt brød til. Så ser jeg fram til å krype til sengs med en god bok. Perfekt slutt på dagen. :-D

Skrevet

Nå har vi vært og handlet litt. Det regner i dag (ikke akkurat nå da), men det gjør ikke noe. Nå har jeg bare en uke igjen av min 8 ukers ferie, og sambo begynner på jobb på mandag. Dette har vært en av mine beste ferier. 7 hele uker med sambo har vært utrolig deilig. Vi har kjøpt ny bil, hatt to flotte uker i Provence og bygget nytt kjøkken, for ikke å snakke om at vi har slappet av og virkelig nytt livet. Det er nesten litt vemodig at det er over. Heldigvis har sambo mer avspasering igjen enn han tok i sommer, så jeg satser på at det blir lang juleferie på oss. Jeg er ferdig 1 desember og begynner ikke igjen før februar, så jeg håper sambo tar seg noen ekstra uker sammen med meg.

I dag hadde jeg skikkelig lyst på noe hot & spicy til middag, så det blir indisk kyllinggryte med pilaffris, naanbrød, poppadums og raita. :sikle: Vi kjøpte vannbakkels med sjokoladefyll på Ultra i dag, som vi skulle ha til dessert, men de er allerede spist. :rodme:

Skrevet

Mmm, har akkurat laget epleterten som jeg la ut oppskrift på for litt siden. Aldeles nydelig! Og så holder jeg på å lage mokkakrem som skal være dessert til i morgen. Da kommer broren min, og vi skal lage pizza og spille Carcassonne. :-D

Skrevet

Hei! Nå er jeg tilbake fra ferie, og det er koselig å lese det som er skrevet i dagboka di siden sist :) Spiste noen gode franske desserter på Korsika, og tenkte å spørre deg om du hadde oppskrifter... Husker ikke helt hva alt het, men den ene var i hvertfall en ildfast form med forskjellig frukt i biter i bunnen, med en slags krem oppå, og antakelig brunt sukker på toppen (stekt, så sukkeret var karamellisert). Veldig godt :sikle:

Gjest
Dette emnet er låst for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...