Gå til innhold

The past cannot be changed, the future is still in your power


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tusen Takk Frigg, Mia og D.O.A :klemmer:

Er glad jeg fikk ta prøvene med engang og bli ferdig med det. Var litt rart at det var "mitt" korps som var markører og del av de va sensorer, men der var en hovedsensor som var utenifra, så det gikk jo rett for seg. Oppgavene jeg fikk på den praktiske øvelsen var: Pulssårblødning, HLR og sideleie. På sideleie var det F.R som var markør og han begynte å smile når jeg satt i gang, så jeg ble litt satt ut. For å gjøre alt mer innviklet så er F.R da "eks svogeren" til T.. haha, han vet sef. ingenting om at T kommer hit til meg i helgen.

Jeg var vanvittig nervøs for å vite resultatet på teorien, men F.R sa at han kunne hjelpe meg å lese og pugge om jeg strøk, men jeg skal virkelig ikke flørte med han, nå må jeg skjerpe meg!!!

Ellers var jeg på årets første seriekamp med Aafk i går.. Det ende tragisk nok i tap, så jeg var rimelig sur i går kveld.. Og jeg har hatt min første "krangel" med T.. Han er da hardbarka RBK supporter og jeg hoverte alt jeg kunne når de tapte mot brann på søndag, så da fikk vi litt av en diskusjon, det var nok litt min egen feil siden jeg virkelig var ovenpå. Man kødder ikke med hardbarka suppportere :fnise:

Skrevet

Ja enn at RBK tapte?!?!?! :daane:

Tragisk! :ler:

Når begynner du da?

Skrevet

Jepp, vi krangla faktisk om fotball! :gjeiper:

Begynne i røde kors mener du? jeg er "kun" kvalifisert til å være sanitetsvakt, så regner med jeg begynner så fort foten er klar og at de får et arrangement..

Skrevet

Ok. :) Når kan du begynne å være med på leteaksjoner da? :)

Skrevet

Det blir når eg har tatt barmark-kurs, og det kurset blir ikkje før til høsten.. Eg får være med på leiteakjoner, må ha på meg "opplæringsvest" og egentlig bare være der å observere og se hvordan de gjør det..

Skrevet

Det er frivillig arbeid ikke sant? Du får ikke noe betalt for det? Det er vel sånn at om du jobber og blir kalt ut til leteaksjon så får du fri fra jobb med lønn den dagen.

Gjest D.O.A.
Skrevet

Du er så flink som velger å gjøre noe slikt Janne, kjempe inspirerende! :klem:

Skrevet

Ja er firvillig arbeid, arbeidsgiver har lov å sei nei til at jeg kan fare fra jobb, det kommer an på bemanninga som er på jobb..

Men går får jeg gå fra jobb, så blir jeg ikke trekt i lønn nei.

Betaler 300 kr i året og må betale 300 kr for kledene, resten av klærna betaler korpset..

Søt du er D.O.A. En fin måte å bli kjent med nye folk på.

Har du slettet dagboken din? :klo:

Gjest D.O.A.
Skrevet

Høres ut som et veldig greit opplegg :)

Slettet boken ja, ble litt mye som skjedde for tiden så fant egentlig ut at jeg hadde lyst på en liten pause :)

Skrevet

Det er kjempefint at du til være med på sånt da! :jepp:

Skrevet

Ja jeg prøver å ser hvordan jeg liker det, kan ikke uttale meg så masse om det akkurat nå. Men virker som en helt greit gjeng, og jeg jobber jo sammen med to av de, så kjenner iallefall noen :)

Skrevet

For en lite effektiv dag... Burde gjort ganske mye, men sofaen tviholder meg fast...

Skrevet

Åååå jeg har så hjemlengsel :trist:

Har fått 5 mms'a med bestis i dag av nydligaste babyen.. hun må bare verdens vakreste!! :hjerte: :hjerte: Jeg vil hjem å holde henne og kose masse!!!

Dere har kanskje noen gode tips til hva jeg kan kjøpe? vil kjøpe noe unikt, til mor og far og til barnet..

Annonse
Skrevet

Hmm.. unikt er litt vanskelig..

Til mor og far ville jeg kanskje gitt noe som det står mor eller far på?

Vi kjøpte ei lue til en guttebaby for noen måneder siden som det stod I love dad på.

Det ble faren veldig glad for :nigo:

Jeg ville ikke kjøpt klær i str 62-68. "Alle" gjør det. Det er bedre å kjøpe noe som er litt større som man kan bruke senere. Man vokser jo uansett inn i klærne.

Skrevet

Det var en god ide å kjøpe noe med mamma og pappa på, det har jeg ikke tenkt på :)

Ganske dårlig dag, jeg verker noe inn i !"¤¤&%#¤& i foten, blir det værre blir det legevakt på meg... Når tid skal ting bli bedre!?!? :kjefte:

Skrevet
:troest: Håper det snart blir bedre! Synes det begynner å bli på tide nå jeg også. Du har hatt vondt lenge nok! :kose:
Skrevet

Ja får håpe legen har noe vetig å si neste uken, tror nok jeg kommer til å slite med dette i noen mnd fremover... Er virkelig ikke verdt operasjonen dette her! har en ekkel følelse på at det hele er mislykket

------------------------------------------------------------

En av mine nærmeste venniner sliter så vanvittig med angst innimellom, får helt vondt av henne. Siden dere er så gode med tips, så håper jeg dere har noen ideer til hva jeg kan gjøre for henne?

Skrevet

og jeg har hatt min første "krangel" med T.. Han er da hardbarka RBK supporter og jeg hoverte alt jeg kunne når de tapte mot brann på søndag, så da fikk vi litt av en diskusjon, det var nok litt min egen feil siden jeg virkelig var ovenpå. Man kødder ikke med hardbarka suppportere :fnise:

Ja enn at RBK tapte?!?!?! :daane:

Tragisk! :ler:

Jepp, vi krangla faktisk om fotball! :gjeiper:

:kjefte:

Bare for og dele det vakre budskapet:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...