KittyBambi Skrevet 9. desember 2008 #1 Skrevet 9. desember 2008 Nå har jeg jaggu meg blitt bitt av Ebay basillen.. Kjøpte brudekjole for noen dager siden og idag kjøpte jeg like gjerne tiara og jeg vurdere sterkt å by på noen sko for anledningen også.. Jeg sjekker feedback fra selgere selvfølgelig og er utrolig spent på å få varene i posten om ikke aaaaaltfor lang tid.. Veldig spent!!!
angara Skrevet 9. desember 2008 #2 Skrevet 9. desember 2008 Nå har jeg jaggu meg blitt bitt av Ebay basillen.. Kjøpte brudekjole for noen dager siden og idag kjøpte jeg like gjerne tiara og jeg vurdere sterkt å by på noen sko for anledningen også.. Jeg sjekker feedback fra selgere selvfølgelig og er utrolig spent på å få varene i posten om ikke aaaaaltfor lang tid.. Veldig spent!!! He he, kjenner meg igjen der... bare vent, så kanskje du også sitter der med en haug med stasj, bl.a. to tiaraer og tre slør! (sånn går det når man begynner tidlig, og har god tid til å bestemme og ombestemme seg Kjempegøy, og veldig billig. Har kjøpt en drøss med ting, og har alltid fått det jeg bestilte, fine varer og ikkeno tull.
Gjest ebay jomfru Skrevet 9. desember 2008 #3 Skrevet 9. desember 2008 Hører det er mange som skryter av ebay her. Selv synes jeg det er vanskelig å finne de riktige søkeordene. F.eks brudesko er vanskelig å finne frem til (søker selvsagt på engelsk). Er det noen som har noen tips på søkeord som kan være til nytte mtp brudestæsj...?
Gjest Gjest Skrevet 9. desember 2008 #4 Skrevet 9. desember 2008 Søk enkelt og greit på wedding i hovedfeltet. Da kommer det opp mange underkategorier på venstre side f.eks womens shoes. Klikk deg inn og du kan sjekke ut tusenvis av brudesko. Du kan også avgrense til bestemte farger/størrelser osv. ¨Får totalt opp rundt 150 tusen treff på wedding, så det er bare å boltre seg.. (dette er riktignok før jeg har avgrenset til å gjelde kun dem som sender til norge)
Gjest Pupsilure Skrevet 9. desember 2008 #5 Skrevet 9. desember 2008 Det kan være vanskelig å finne rett søkeord. Jeg skulle finne underskjørt, og visste ikke hva det het. Begynte å søke på "wedding skirt" eller noe slikt, og når jeg fant bilde av et underskjørt, så jeg at de hadde kalt det petticoat Da søkte jeg på petticoat, og fant masse underskjørt Har lært meg masse nye ord.
Gjest Pupsilure Skrevet 9. desember 2008 #6 Skrevet 9. desember 2008 Jeg finner ofte så mange kule bryllupating på eBay, ettersom jeg er der endel timer (!) hver dag Kanskje vi kan bruke denne tråden til å legge ut fine/billige ting vi finner, KittyBambi??
KittyBambi Skrevet 10. desember 2008 Forfatter #8 Skrevet 10. desember 2008 Jeg finner ofte så mange kule bryllupating på eBay, ettersom jeg er der endel timer (!) hver dag Kanskje vi kan bruke denne tråden til å legge ut fine/billige ting vi finner, KittyBambi?? Kjempe smart! Har lurt på hva underskjørt er på engelsk jeg også hehe Kan legge ut hva vi får tak i på ebay eller finner av interesse der i fht. bryllup- så kan det jo være at jeg finner noe selvom du ikke synes det var noe for deres bryllup. God idè!! Har forresten kjøpt ballerinasko der nå også.. hehe. De ble visst sendt i dag - yay! Tenkte det var greit å kjøpe noen lave sko også, sånn at jeg kan evt bytte på litt under hele dagen.
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #9 Skrevet 10. desember 2008 Jeg har sett mange fine gavebokser til gjestene. Hva med å skrive navnet på, som et bordkort, og putte en liten sjokolade oppi? F.eks denne. Eller søk på favour boxes.
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #10 Skrevet 10. desember 2008 Eller hva med invitasjoner? Her Se
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #11 Skrevet 10. desember 2008 Gull-hjerte klistremerker til å lukke invitasjonskonvolutten med? 50 stk, for 3 dollar inkludert frakt Her
KittyBambi Skrevet 10. desember 2008 Forfatter #12 Skrevet 10. desember 2008 Gull-hjerte klistremerker til å lukke invitasjonskonvolutten med? 50 stk, for 3 dollar inkludert frakt Her God idè! Vi lager invitasjonene selv vi da.. I word faktisk.. Ble kjempefine Ellers har jeg kjøpt en veldig enkel tiara.. Masse fin hårpynt.. Og jaggu meg vant jeg ikke nettopp et petticoat også hehe
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #13 Skrevet 10. desember 2008 Wow Fortell om petticoaten! Med ringer/uten? Hva kostet den? Nå må ikke du bli hektet på eBay altså
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #14 Skrevet 10. desember 2008 Kakespade og kniv til bryllupskaken Finnes mange forskjellige fine. Og ikke er de så veldig dyre.
KittyBambi Skrevet 10. desember 2008 Forfatter #15 Skrevet 10. desember 2008 Wow Fortell om petticoaten! Med ringer/uten? Hva kostet den? Nå må ikke du bli hektet på eBay altså I know, blir hekta når jeg vet hvor mye billigere det er der enn i salonger.. Var og prøvde brudekjoler istad i tilfelle den jeg får fra ebay ikke passer feks, og et underskjørt koster jo 1000kr! Prøvde et istad med ringer, så gikk for det nå også. Valgte 3-HOOP FLOWER GIRL CRINOLINE PETTICOAT SLIP SKIRT~M 19" Det har ringer Tror det passer best til kjolen jeg har valgt.. Det kom på 203 NOK. Veldig bra Det ligner veldig på det jeg prøvde i salongen istad og det koster 990NOK...
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #16 Skrevet 10. desember 2008 Hehe, det er morsomt da! Jeg har kjøpt såå mye på eBay Men ikke til bryllupet da, siden vi ikke skal ha et "ordentlig" bryllup. Kjøper mineralsminke der, dermalogicaprodukter og mye mye mer
KittyBambi Skrevet 10. desember 2008 Forfatter #17 Skrevet 10. desember 2008 Hehe, det er morsomt da! Jeg har kjøpt såå mye på eBay Men ikke til bryllupet da, siden vi ikke skal ha et "ordentlig" bryllup. Kjøper mineralsminke der, dermalogicaprodukter og mye mye mer Jeg har jo aldri kjøpt noe før de siste dagene, hehe. Blitt helt bitt av basillen! Kjpt 4 ting, men nå bør jeg nok stoppe før jeg faktisk får det i posten.. Merker at selgere fra USA svarer og sendermye kjappere enn de fra Asia.. Har ikke hørt fra selgeren jeg har kjøpt tiaraen av og omtrent ingenting av de jeg kjøper kjolen av.. Ballerinaskoene jeg betalte igår har blitt sendt idag visstnok (glemte be de skrive at det er gave...hvor mye må jeg evt betale da??) og underskjørtet blir sendt imorgen.. Ikke verst Men blir litt bekymret over at de fra Asia ikke svarer på spørsmålene mine.. Men jeg håper jeg får tingene.. Har jo sjekket feedback og alt..
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #18 Skrevet 10. desember 2008 Jeg har aldri måttet betale noe toll/moms. Men har stort sett holdt meg under 200 kr. Det er altså 200 som er grensa, og da regnes ikke frakten med. Derfor tror jeg at vi slipper å betale for brudekjolene våre, for selve kjolene gav vi vel 7 dollar eller noe for Ganske smart. Syntes ikke du skal bekymre deg for kjolen! Du får den helt sikkert! Tingene fra usa og asia har jeg pleid å få etter ca 2 uker. Det tregeste var underskjørtet mitt. Det tok ca 1 mnd, og jeg sendte masse mail, og de svarte ikke. Og jeg fikk automatiske mailer om at de nå skulle sende det, flere ganger! Ble veldig forvirret om det var sendt eller ikke. Da gav jeg negativ feedback... Og samme dag kom det i posten
KittyBambi Skrevet 10. desember 2008 Forfatter #19 Skrevet 10. desember 2008 Jeg har aldri måttet betale noe toll/moms. Men har stort sett holdt meg under 200 kr. Det er altså 200 som er grensa, og da regnes ikke frakten med. Derfor tror jeg at vi slipper å betale for brudekjolene våre, for selve kjolene gav vi vel 7 dollar eller noe for Ganske smart. Syntes ikke du skal bekymre deg for kjolen! Du får den helt sikkert! Tingene fra usa og asia har jeg pleid å få etter ca 2 uker. Det tregeste var underskjørtet mitt. Det tok ca 1 mnd, og jeg sendte masse mail, og de svarte ikke. Og jeg fikk automatiske mailer om at de nå skulle sende det, flere ganger! Ble veldig forvirret om det var sendt eller ikke. Da gav jeg negativ feedback... Og samme dag kom det i posten Vet du - jeg ble så bitt av ebay at jeg kjøpte underskjørt for blomsterpiker!! hahah Så nå er jeg i dialog med selgeren om hvilket underskjørt jeg trenger.. Har jo betalt og alt! Håper ikke det kommer på mye høyere pris og at jeg får de 203 kr'ene inn i et underskjørt som passer for meg..
Gjest Pupsilure Skrevet 10. desember 2008 #20 Skrevet 10. desember 2008 Uff da.... Sånt skjer noen ganger når man er for rask... Men de hadde mye fine underskjørt der da. Fant butikken din. Så det ordner seg nok. Men det blir nok kanskje litt dyrere ja
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå