malicious Skrevet 3. mars 2017 Forfatter #2501 Skrevet 3. mars 2017 (endret) 7+6 Vært en grei uke, sovet greit på natta selv om jeg våkner ganske så lett. Mer energi og overskudd. Symptomer? Store pupper! Litt mer tissetrengt enn vanlig, ofte opp på natta. Ikke noe kvalm som jeg var i uke 6 ( <3 ) også litt bekkenvondt ved lange raske skritt. Håper det er forbigående! Ellers har jeg jo skikkelig luktesans. Hovedproblemet mitt om dagen er at jobben har noe som ligner tørket maisnøtter. De lukter litt sterkt popcorn og den lukta gjør meg skikkelig uggen. ALLE spiser de! Mindre lyst på følgende mat og drikke: kaffe (flere uker siden sist) de jævla maisnøttene (haha) og ikke sååå keen på rødt kjøtt (samme i forrige svangerskap) Ligger på sofaen og ser Twilight. Husker da den kom, for da bodde jeg i USA. Så den på kino og vi var sååå betatte! Nå ser jeg den og tenker at det er fryktelig teit Endret 3. mars 2017 av malicious
malicious Skrevet 5. mars 2017 Forfatter #2502 Skrevet 5. mars 2017 Da har jeg somlet meg til å booke tidlig UL! Datoen blir 15 mars, da er jeg 9+3 ca
tr.heimspia83 Skrevet 6. mars 2017 #2503 Skrevet 6. mars 2017 8 timer siden, malicious skrev: Da har jeg somlet meg til å booke tidlig UL! Datoen blir 15 mars, da er jeg 9+3 ca Så spennende! Det er jo allerede straks jo! 1
malicious Skrevet 6. mars 2017 Forfatter #2504 Skrevet 6. mars 2017 9 timer siden, tr.heimspia83 skrev: Så spennende! Det er jo allerede straks jo! Ja! Det kommer til å gå fort :-) Og tenk om det er 2 der inne, det er mest skummelt å tenke på! Liten sjanse, men det kaaaan jo skje!
malicious Skrevet 7. mars 2017 Forfatter #2505 Skrevet 7. mars 2017 8+4 og dagene føles som de flyr avgårde! Føler meg ganske bra om dagen. Kvalmen har kommet litt sigende på igjen, men mest sånn i bølgedaler. Og spesielt med de maisnøttene på jobb. Da blir jeg faktisk ganske kvalm. Finnes det ingen lov mot å servere ting som lukter i hele lokalet? Vi er 2 stk gravide på jobb (som jeg vet om) og et par andre som også hater lukta. Jeg vil sabotere skåla med de nøttene! Lille jenta mi er så søt om dagen. Hun snakker jo så mye, og i så lange setninger. Her i helgen sa hun "jeg er lille frøkna til mamma" Jeg ble da sånn: Jeg begynner å grine av alt, ass!
Jill Skrevet 8. mars 2017 #2506 Skrevet 8. mars 2017 En uke til ul! Jeg må le av den nøttelukta. Samboeren kjøpte seg baconchips for litt siden. Den var ikke velkommen på stuebordet for å si det sånn! Kan bare tenke meg å skulle gå hele dagen og kjenne på en sånn kvalmende lukt!
malicious Skrevet 8. mars 2017 Forfatter #2507 Skrevet 8. mars 2017 12 timer siden, Jill skrev: En uke til ul! Jeg må le av den nøttelukta. Samboeren kjøpte seg baconchips for litt siden. Den var ikke velkommen på stuebordet for å si det sånn! Kan bare tenke meg å skulle gå hele dagen og kjenne på en sånn kvalmende lukt! Gravidnese er jo helt ekstremt, og jeg kan ikke unnskylde meg med det på jobb heller. Blir sånn "eh, ja, jeg er jo kresen da.. " Mens egentlig så vil jeg si "GI FAEN I Å SPISE DET DER JEG KASTER OPP PÅ DEG!" haha, kanskje ikke så ille, men jeg må liksom holde meg litt for nesa.
LilleMy1989 Skrevet 8. mars 2017 #2508 Skrevet 8. mars 2017 Mine nemesiser var: - lukten av tobakk - røykere - innrøkte røykere - parfyme - dårlig personlig hygiene - matrestelukt
malicious Skrevet 9. mars 2017 Forfatter #2510 Skrevet 9. mars 2017 20 timer siden, LilleMy1989 skrev: Mine nemesiser var: - lukten av tobakk - røykere - innrøkte røykere - parfyme - dårlig personlig hygiene - matrestelukt AMEN!
malicious Skrevet 9. mars 2017 Forfatter #2511 Skrevet 9. mars 2017 16 timer siden, Nautika skrev: Wow, så fort det går! Ja, dagene flyr visst!
malicious Skrevet 9. mars 2017 Forfatter #2512 Skrevet 9. mars 2017 8 + 5 Denne dagen her har gått i sneglefart. Trolig fordi jeg har hatt lite å gjøre på jobb, og har vært generelt sliten i dag.Tenker jeg allerede nå skal køye! Helga kan ikke komme raskere altså! <3
malicious Skrevet 11. mars 2017 Forfatter #2513 Skrevet 11. mars 2017 (endret) I dag har jeg sovet lenge ( dvs, var min sovedag, men var uthvilt 07.30 ) og hatt mye egentid. Jeg reiste inn til byen og oppdaget Bondens Marked helt tilfeldig. Noe jeg tilfeldigvis bare ELSKER! Vi kjøper alltid en eller annen burger + svele med masse godt på. Jeg har i dag unt meg selv noe også, som jeg sjeldent gjør. Kjøpt meg en ny kåpe + et skjørt som magen kan vokse litt i. <3 Bekkenet mitt hatet meg i allefall når jeg kom hjem, det er ikke veldig samarbeidsvillig om dagen. Prøver å være positiv om at det vil bli bedre fremover, men hele mitt forrige svangerskap var sånn. Jeg er litt redd dette er starten på dette også. I dag har i allefall graviditeten blitt avslørt atter en gang hos svigers. Denne gangen min gravide svigerinne som ante ugler i mosen da jeg takket nei til rødvin. Må bare innse at vi ikke får fortalt noen det måten vi selv ønsker det på. Hehe. I følge tickern her er jeg 9 uker i dag! Det stemmer med en dag, eller to, tror jeg. Endret 11. mars 2017 av malicious
malicious Skrevet 13. mars 2017 Forfatter #2514 Skrevet 13. mars 2017 Nå har jeg fylt ut helsekortet jeg fikk for mange mange uker siden av legen!Første kontroll blir i morgen + celleprøve. Er visst lenge siden jeg har tatt, og det var høyest nødvendig. Skal prøve og ikke ha pessimistiske tanker her nå Ellers er det TUL på onsdag, er veldig spent! Gruer meg litt også. Worst case er at til tross for stigningen for HCG (prøvene hos legen etter blødningen) så har ikke kroppen registrert at embryo er dødt, så den fortsatte å produsere HCG. Sånn, det verste jeg kan tenke meg. Får vel heller bli positivt overrasket eller? Hadde helt glemt alle usikkerhetene som kommer ved et svangerskap. Jeg innbilte meg at jeg gledet meg mer forrige gang.
Jill Skrevet 14. mars 2017 #2515 Skrevet 14. mars 2017 Hvordan gikk det hos legen i dag? Blir spennende med TUL i morgen! Alt står nok bra til skal du se.
Nautika Skrevet 14. mars 2017 #2516 Skrevet 14. mars 2017 Lykke til på UL i morgen. Det blir spennende!
malicious Skrevet 15. mars 2017 Forfatter #2518 Skrevet 15. mars 2017 UL gikk kjempebra! Lita reke med hjerte som banket vettu <3 1
malicious Skrevet 15. mars 2017 Forfatter #2520 Skrevet 15. mars 2017 27 minutter siden, Jill skrev: Så bra! Gratulerer! Takk! Så letta nå - på en måte? I alle fall helt emosjonelt utslitt Var visst en stor påkjenning dette, haha!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå