Togfruen Skrevet 16. august 2013 #201 Skrevet 16. august 2013 Da har vi kommet litt lenger i planleggingen og det er under ett år igjen til vi går ned kirkegulvet Nå er lokale, kirke, prest, forlovere, fotograf og en del av alkoholen i boks. Jeg har også begynt å prøve brudekjoler. Jeg hadde i utgangspunktet sett for meg en A-linjet kjole, men etter jeg fikk prøvd dem på ser jeg at de inntilsittende havfrue sitter som et skudd på meg. Det eneste jeg ser nå er at blondekjoler finnes deg nesten ikke med snøring i ryggen, er det flere som har lagt merke til det samme??
Gjest Anubiel Skrevet 16. august 2013 #202 Skrevet 16. august 2013 Blir med her jeg også. Gifter oss 27.09.2014 i Sør-Fron. Frieriet skjedde for under en måned siden, så foreløpig har vi ikke så mye på plass. Men følgende er spikret: Kirke Prest (brudgommens tante) Klokkeslett Fotograf (hurra! Fikk favoritten) Skal se på lokaler vi har holdt av om to uker.
Gjest Ahs Skrevet 18. august 2013 #203 Skrevet 18. august 2013 Vi har satt dato til 19.juli, og har booket: Kirke, klokkeslett Catering Fotograf Bord og stoler, dekketøy Brudebukett og oppsatser Musikere til kirke Har pusset opp lokalet vi skal ha det i, kjøpt duker, testet pynting, lyssetting, handler alkohol når vi er på reisefot, kjøpt brudekjole & smoking. laget nettside Føler oss litt i overkant av i god rute, men får ikke gjort noe bryllupsrelatert planlegging våren 2014 i det hele tatt.. Mangler å skaffe invitasjoner, usikker på hva vi skal gå for. Tips mottas! Har begynt letingen etter de perfekte brudeskoene, og slør som passer til kjolen.
Gjest Anubiel Skrevet 18. august 2013 #204 Skrevet 18. august 2013 Jeg har tittet en god del på invitasjoner i det siste. Vil gjerne ha litt finere invitasjoner enn bare et dobbelt kort med tekst, men er usikker på hva som er den beste måten å gjøre det på. På Etsy er det mange fine invitasjoner, men mange av de er veldig dyre, rundt 20-30 kr per invitasjon. Til gjengjeld får man alt ferdig. Har også tittet på cardsandpockets.com og har bestilt prøver derfra i dag. Ser at de også kan gjøre hele jobben med printing. Utfordringen her blir vel å få kortene til å se ut som jeg vil. (Brudgommen har gitt meg frie tøyler..) Blir litt satt ut av alle valgmulighetene..
CathFoto Skrevet 18. august 2013 #205 Skrevet 18. august 2013 Jeg har tittet en god del på invitasjoner i det siste. Vil gjerne ha litt finere invitasjoner enn bare et dobbelt kort med tekst, men er usikker på hva som er den beste måten å gjøre det på. På Etsy er det mange fine invitasjoner, men mange av de er veldig dyre, rundt 20-30 kr per invitasjon. Til gjengjeld får man alt ferdig. Har også tittet på cardsandpockets.com og har bestilt prøver derfra i dag. Ser at de også kan gjøre hele jobben med printing. Utfordringen her blir vel å få kortene til å se ut som jeg vil. (Brudgommen har gitt meg frie tøyler..) Blir litt satt ut av alle valgmulighetene.. Vi brukte invitasjoner derfra, ble veldig bra. Men de er tunge, så det ble dyrere enn vanlig porto.
Gjest Anubiel Skrevet 18. august 2013 #206 Skrevet 18. august 2013 Printet du selv eller fikk du de til å gjøre det? Jeg ser for meg at resultatet ikke blir særlig bra på hjemmeskriveren, dessuten er jo blekket svindyrt.
CathFoto Skrevet 18. august 2013 #207 Skrevet 18. august 2013 Printet du selv eller fikk du de til å gjøre det? Jeg ser for meg at resultatet ikke blir særlig bra på hjemmeskriveren, dessuten er jo blekket svindyrt. Vi kjøpte litt tykkere papir hos Panduro og printet selv, det ble 11 A4 ark, så ikke så dyrt og resultatet ble topp. Men det avhenger jo av design- og papirvalg.
Gjest Anubiel Skrevet 18. august 2013 #208 Skrevet 18. august 2013 Takk for svar! Heldigvis har jeg en stund på meg før jeg må bestemme meg
HjerterEss Skrevet 18. august 2013 #209 Skrevet 18. august 2013 Da er det under et år igjen til vi går opp kirkegulvet! Tiden FLYR! Så langt har vi klart: - kirke/prest - lokale - fotograf - fargetema - hvem som skal lage blomsteroppsatser og brudebukett - servitører og kokker på kjøkkenet - all spriten kjøpte vi ferdig i sommer, mangler bare øl/vin/brus som vi kjøper når det nærmer seg. - har bestemt oss for bil og musikk, skal bokke til uken - 3 retters meny nesten bestemt, mangler bare noen detaljer Føler vi ligger bra an i planleggingen. Fremover blir det innkjøp av inbydelser, bordkort osv. Og det aller viktiste: prøving av brudekjole :D Noen viktige punkt vi har glemt som er greit å være tidlig ute med mon tro?
Gjest Ahs Skrevet 19. august 2013 #210 Skrevet 19. august 2013 Eventuelt musikere til kirken? Bryllupskaka, forlovere og toastmaster? Ikke noe av det som haster da men. Jeg tenker mest på innbydelser om dagen - vi har ikke tiden til å klippe og lime, så vi må finne et nettsted som kan lage fine invitasjoner uten at de koster 50 kr stk (vi skal ha 120 invitasjoner) men som likevel ser fine ut .. Til nød kan jeg kjøpe noe papir og printe ut, men that´s it.
Gjest Anubiel Skrevet 19. august 2013 #211 Skrevet 19. august 2013 Har noen tips til hvordan man finner frem til musikere til bryllupet? Tenker på strykere og band. Har sett på bryllupsartister.no, men der var utvalget ekstremt sørgelig for Oppland.
Togfruen Skrevet 19. august 2013 #212 Skrevet 19. august 2013 Anubiel: Kjenner du noen som har giftet seg der? Du kan jo eventuelt snakke med andre aktører innenfor bryllup som kan gi deg tips? Vår catering i Bergen hadde masse forslag til blant annet artister.
Gjest Anubiel Skrevet 19. august 2013 #213 Skrevet 19. august 2013 Nope, kjenner ingen som har giftet seg der. Det er ikke på bostedet vårt, men der brudgommen vokste opp. Jeg får satse på å få noen tips fra de som driver lokalet vi skal leie!
CathFoto Skrevet 19. august 2013 #214 Skrevet 19. august 2013 Har noen tips til hvordan man finner frem til musikere til bryllupet? Tenker på strykere og band. Har sett på bryllupsartister.no, men der var utvalget ekstremt sørgelig for Oppland. Jeg spurte i bryllupsskravletråden og fikk endel tips, synes det var vanskelig å finne på nettet.
Gjest Daenerys Skrevet 20. august 2013 #215 Skrevet 20. august 2013 Jeg skal se på lokaler denne uka, har ett jeg virkelig håper er så fint jeg tror det kanskje er Det blir mye mer personlig der eventuelt enn andre steder jeg har tenkt på.
Togfruen Skrevet 20. august 2013 #216 Skrevet 20. august 2013 Jeg skal se på lokaler denne uka, har ett jeg virkelig håper er så fint jeg tror det kanskje er Det blir mye mer personlig der eventuelt enn andre steder jeg har tenkt på. Lykke til i jakten på lokale! Vi mistet vårt nr. 1, men fikk andrevalget vårt.
Gjest Daenerys Skrevet 20. august 2013 #217 Skrevet 20. august 2013 Lykke til i jakten på lokale! Vi mistet vårt nr. 1, men fikk andrevalget vårt. Så kjedelig, men håper at nummer 2 også blir kjempebra!
Togfruen Skrevet 21. august 2013 #218 Skrevet 21. august 2013 I går kom diverse jeg har bestilt fra ebay til å lage invitasjonene. Lenge til de skal sendes ut enda, men moro å kunne begynne å klippe, lime og kose meg når høsten setter inn
Gjest Ahs Skrevet 21. august 2013 #219 Skrevet 21. august 2013 Har funnet drømmeskoene til brudekjolen, men de er litt for store slik at de kipper ... Utsolgt for en størrelse mindre, både fra brandos og fra amerikanske sider. Hva ville dere gjort? Brukt geleputer under tærne og lagt inn noe i helen, eller gitt opp drømmeskoen og satset på at det dukker opp et par som er tilsvarende fine? Dilemma ...
borgil Skrevet 21. august 2013 #220 Skrevet 21. august 2013 Her hører jeg hjemme Gifter oss august neste år, dato ikke helt bestemt! Jeg elsker å planlegge og dille, mye planlagt, men ingenting bestilt. Drømmekjolen er funnet! Har også kjøpt meg en liten boks og oppi det har jeg div små ting, i tillegg til en notatbok hvor det meste blir skrevet. Alt ifra budsjett og oversikt over utgifter til stsrten på gjestelista og hvordan vi (jeg) vil ha innbydelsene.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå