Goill Skrevet 31. mars 2007 #741 Skrevet 31. mars 2007 Jeg kan ikke si meg enig... Litt enig.. Det er bra med mix. Og ja, kvinner og menn trengs i alle yrker der det er dominans av et skjønn, de utfyller hverandre. Men da skal da ikke være slik at man skal kvotere inn en søker som er dårligere stilt bare pga skjønn. Enten om det er dame eller mann. Nå snakker jeg ikke om politiet, men samfunnet i sin helhet. Et eksempel. La oss si at av disse 1888 personene som har søkt politiet i år bare er kvinner, med unntak av en, dette er en mann. 420 kvinner blir funnet "skikket" og dermed klar for å fylle opp plassene på skolen til sommeren. Denne ene manne er ikke "skikket". Men han skyver ut en av disse kvinnen og får plass pga av at han er mann. Er dette rettferdig ovenfor denne ene kvinnen....? Eller omvendt.. Eller den regelen som er nå at enkelte bedrifter må ha en viss andel kvinner i styret sitt. Hvorfor? Hva om denne ene kvinnen som søker ikke er kvalifisert? Men hun skal få jobben selv om... Ikke missforstå meg. dette er ikke noe mot kvinner , eller menn... Men stiller man krav så må søker oppfylle kravet. Ellers.. Takk ← Jeg er absolutt med på tankegangen. Men, jeg tror kvoteringer er til for en periode, slik at firma og kvinnelige- eller mannsdominerte yrker skal vurdere det motsatte kjønn. Ofte blir kvinner skyvet ut fordi menn vil ha menn. Bedrifter må vel lære seg å tenke utradisjonelt. Kvinner kan få til samme jobb som menn, men ingen menn vil ansette kvinner til en 'manns' jobb. Ikke at jeg skal ta alle under en kam, men det virker somom kvinner ofte ikke blir vurdert bare fordi de er kvinner. hehe, jeg er ikke noen sterk feminist altså
LauraLine Skrevet 31. mars 2007 #742 Skrevet 31. mars 2007 Hei folkens! Har ikke noen av dere vært på opptak siste dagene?? Spent på referat!
thacyoon Skrevet 1. april 2007 #743 Skrevet 1. april 2007 (endret) Hei folkens! Har ikke noen av dere vært på opptak siste dagene?? Spent på referat! ← Jeg skal slaktes 11 april (og spesielt 12 april) i Bergen / Haakonsvern. Var det noen andre her som også skulle det? Gleder meg til å få det overstått!!! Jeg har jobbet med dette i over 2 år nå Endret 1. april 2007 av thacyoon
boe Skrevet 1. april 2007 #744 Skrevet 1. april 2007 Jeg er absolutt med på tankegangen. Men, jeg tror kvoteringer er til for en periode, slik at firma og kvinnelige- eller mannsdominerte yrker skal vurdere det motsatte kjønn. Ofte blir kvinner skyvet ut fordi menn vil ha menn. Bedrifter må vel lære seg å tenke utradisjonelt. Kvinner kan få til samme jobb som menn, men ingen menn vil ansette kvinner til en 'manns' jobb. Ikke at jeg skal ta alle under en kam, men det virker somom kvinner ofte ikke blir vurdert bare fordi de er kvinner. hehe, jeg er ikke noen sterk feminist altså ← Jeg er enig. Man skal få vekk unoter i samfunnet. Og ja, kvinner kan absolutt gjøre samme jobb som menn, og omvendt. Men det verste jeg vet er urettferdighet. Så lenge det er rettferdig så skal alt kunnela seg gjøre;)
boe Skrevet 1. april 2007 #745 Skrevet 1. april 2007 Jeg skal slaktes 11 april (og spesielt 12 april) i Bergen / Haakonsvern. Var det noen andre her som også skulle det? Gleder meg til å få det overstått!!! Jeg har jobbet med dette i over 2 år nå ← 2år er veldig bra, sikkert kjempe motivert. Jeg skal sammested som deg men da den 18 april. Jeg trodde ikke jeg skulle fylle kravene så jeg har trent målrettet i en mnd nå. Så alt i alt har jeg jobbet med dette i et halvt år. Men det går bra på opptaket. Vi begge kommer inn. Lykke til
Blackout Skrevet 1. april 2007 #746 Skrevet 1. april 2007 Jeg skal på opptak den 17.april i Bergen (Haakonsvern). Gleder med til å få vist mine fysiske superevner j/k Har jobbet med dette i 1,5 år nå... så her krysses det både fingre og tær.
LauraLine Skrevet 1. april 2007 #747 Skrevet 1. april 2007 (endret) Jeg skal på opptak den 17.april i Bergen (Haakonsvern). Gleder med til å få vist mine fysiske superevner j/k Har jobbet med dette i 1,5 år nå... så her krysses det både fingre og tær. ← Heia! Skal krysse alt som er å krysse for deg!!Og for dere andre!Det går nok fint ! Å husk å se opp og laaaaaaaaaaaaaaangt frem når dere hopper lengde...! Vi skal inn, alle og enhver fra forumet her. Slik er det med den saken! Endret 1. april 2007 av LauraLine
Blackout Skrevet 1. april 2007 #748 Skrevet 1. april 2007 Heia! Skal krysse alt som er å krysse for deg!!Og for dere andre!Det går nok fint ! Å husk å se opp og laaaaaaaaaaaaaaangt frem når dere hopper lengde...! Vi skal inn, alle og enhver fra forumet her. Slik er det med den saken! ← Takk!! ..og det samme til deg, LauraLine, og alle dere andre selvsagt.
thacyoon Skrevet 2. april 2007 #749 Skrevet 2. april 2007 Ja, jeg ønsker alle her i tråden lykke til. Det at vi fant denne trådet i det hele tatt er absolutt tegn på sterk motivasjon ! Krysser samtlige kroppsdeler for oss alle !
moek Skrevet 2. april 2007 #750 Skrevet 2. april 2007 Var på opptak den 29. og 30 mars. Gikk så som så. Fysiske gikk bra, endte på 12 poeng. Svømminga gikk særdeles mye bedre enn jeg hadde trodd. PHS i Oslo har jo 12.5 m basseng og det kan man tjene minst 15 sek på hvis man vender ordentlig. Fikk 2 på benk, 2 på hangups, 3 på lengde og 4 på løping.. Intervjuet gikk ikke like bra.. Fikk inntrykk av at jeg var litt ung. Men men.. Forresten ingen ting å grue seg til! De som intervjuer er hyggelige og de stilte ingen "skumle" spm... Bare slappe av, er du nervøs så ikke vis det.. Forresten, Goill, utrykket er "skjære alle over en kam" og kun det... så vet du det;)
Vihi Skrevet 2. april 2007 #751 Skrevet 2. april 2007 (endret) Var på opptak den 29. og 30 mars. Gikk så som så. Fysiske gikk bra, endte på 12 poeng. Svømminga gikk særdeles mye bedre enn jeg hadde trodd. PHS i Oslo har jo 12.5 m basseng og det kan man tjene minst 15 sek på hvis man vender ordentlig. Fikk 2 på benk, 2 på hangups, 3 på lengde og 4 på løping.. Intervjuet gikk ikke like bra.. Fikk inntrykk av at jeg var litt ung. Men men.. Forresten ingen ting å grue seg til! De som intervjuer er hyggelige og de stilte ingen "skumle" spm... Bare slappe av, er du nervøs så ikke vis det.. ← Du var på opptak nå du ja? Fader, jeg som trodde jeg hadde full oversikt.. Vel vel, gratulerer med vel gjennomført iallfall! Hva slags spørsmål stilte de/ hva ble sagt/gjort som gjorde at du satt igjen med inntrykket av å være for ung? Endret 2. april 2007 av Vihi
LauraLine Skrevet 2. april 2007 #752 Skrevet 2. april 2007 Ja, jeg ønsker alle her i tråden lykke til. Det at vi fant denne trådet i det hele tatt er absolutt tegn på sterk motivasjon ! Krysser samtlige kroppsdeler for oss alle ! ← Sterk motivasjon, ja det har vi vertfall..!Kansje vi skal tipse opptaksnemda om forumet "vårt" ??hehe å selvfølgelig passe på å få med navna våra...! Og til deg Moek: Grattis med vel gjennomført!
Vihi Skrevet 2. april 2007 #753 Skrevet 2. april 2007 Sterk motivasjon, ja det har vi vertfall..!Kansje vi skal tipse opptaksnemda om forumet "vårt" ??hehe å selvfølgelig passe på å få med navna våra...! ← Haha, har snust på den ideen jeg også..
moek Skrevet 3. april 2007 #754 Skrevet 3. april 2007 Du var på opptak nå du ja? Fader, jeg som trodde jeg hadde full oversikt.. Vel vel, gratulerer med vel gjennomført iallfall! Hva slags spørsmål stilte de/ hva ble sagt/gjort som gjorde at du satt igjen med inntrykket av å være for ung? ← Har ikke skrevet når jeg hadde opptak her så ikke så rart at du ikke fikk det med deg Litt vanskelig å foklare hvorfor jeg føler at det ikke gikk så bra. Var bare inntrykket jeg satt igjen med. fikk en del spm om den unge alderen min og fikk ikke sagt det jeg ville.. Hun var veldig flink til å stoppe meg midt inni et svar, for så å stille meg et nytt spm:) men det får gå som det går. gleder meg uansett til svar. Bare å søke igjen neste år!!
Vihi Skrevet 4. april 2007 #755 Skrevet 4. april 2007 Har ikke skrevet når jeg hadde opptak her så ikke så rart at du ikke fikk det med deg ← Da er jeg unnskyldt Litt vanskelig å foklare hvorfor jeg føler at det ikke gikk så bra. Var bare inntrykket jeg satt igjen med. fikk en del spm om den unge alderen min og fikk ikke sagt det jeg ville.. Hun var veldig flink til å stoppe meg midt inni et svar, for så å stille meg et nytt spm:) men det får gå som det går. gleder meg uansett til svar. Bare å søke igjen neste år!! ← Høres iallfall ut som om du har en sunn innstilling til det hele. Jeg gleder meg også til svar, men blir forferdelig skuffa hvis jeg ikke kommer inn.. Men det blir jo til at jeg søker igjen uansett.. Jeg ble egentlig ganske overrasket over at de ikke spurte meg noe om alderen min. Er jo bare 21, så veldig ung i denne sammenhengen. Men fikk ikke ett eneste spørsmål, og det syns jeg var litt rart...
LauraLine Skrevet 4. april 2007 #756 Skrevet 4. april 2007 Da er jeg unnskyldt Høres iallfall ut som om du har en sunn innstilling til det hele. Jeg gleder meg også til svar, men blir forferdelig skuffa hvis jeg ikke kommer inn.. Men det blir jo til at jeg søker igjen uansett.. Jeg ble egentlig ganske overrasket over at de ikke spurte meg noe om alderen min. Er jo bare 21, så veldig ung i denne sammenhengen. Men fikk ikke ett eneste spørsmål, og det syns jeg var litt rart... ← Hei Vihi! Mulig vet du at de synes du var moden for alderen.. og at det da ikke teller negativt ut for deg Da jeg var inne, var det mange som fikk spørsmål om hva dei eventuelt ville gjøre om dei ikke kom inn. Jeg var livredd for det spørsmålet, men det kom ikke!! Vihi! Vi tar det som et godt tegn !!
Vihi Skrevet 4. april 2007 #757 Skrevet 4. april 2007 Hei Vihi! Mulig vet du at de synes du var moden for alderen.. og at det da ikke teller negativt ut for deg ← Det hadde passa meg helt ypperlig Eller så følte de at jeg hadde blitt grilla nok angående den utforkjøringa.. (PS: Jeg er ingen dårlig sjåfør altså... Det var snøstorm.. )
thacyoon Skrevet 6. april 2007 #758 Skrevet 6. april 2007 (endret) Dette ble skrevet i et annet forum: -------------------------------- Noe skuffende opptak. -Opptaket gikk bra, men intervjuet var lite utfordrende. Hadde forventet mer. -I år er det visst "ny greie" å ta inn søkere som ikke består fysiske tester til intervju. Kravene er overkommelige, burde være en viss standard. -En fra gamleskolen fikk innkallelse til fysiske tester etter å ha levert inn blank egenerklæring. Han møtte riktignok ikke opp, men statusen med å bli kalt inn til andre runde for meg, dalte plutselig betraktelig. Mvh K. -------------------------------- Kilde: http://www.milforum.net/forum/viewtopic.ph...er=asc&start=70 (Siste post på side 3 i tråden) Hvis det stemmer at en person ble kalt inn med blank egenerklæring kan det bare bety at denne ikke blir lest/sjekket før innkalling til fysiske tester, det overrasker meg. Jeg antar da at alle andre vedlegg som arbeidsattester osv... ikke blir gjennomgått før innkalling. Ryktet med at (enkelte) personer får komme til intervju selv om en ikke klarer de fysiske testene ser ut til å stemme - og det....... overrasker meg også Hva synes dere om dette? En skal jo ikke tro på alt en leser, men... Endret 6. april 2007 av thacyoon
LauraLine Skrevet 6. april 2007 #759 Skrevet 6. april 2007 Dette ble skrevet i et annet forum: -------------------------------- Noe skuffende opptak. -Opptaket gikk bra, men intervjuet var lite utfordrende. Hadde forventet mer. -I år er det visst "ny greie" å ta inn søkere som ikke består fysiske tester til intervju. Kravene er overkommelige, burde være en viss standard. -En fra gamleskolen fikk innkallelse til fysiske tester etter å ha levert inn blank egenerklæring. Han møtte riktignok ikke opp, men statusen med å bli kalt inn til andre runde for meg, dalte plutselig betraktelig. Mvh K. -------------------------------- Kilde: http://www.milforum.net/forum/viewtopic.ph...er=asc&start=70 (Siste post på side 3 i tråden) Hvis det stemmer at en person ble kalt inn med blank egenerklæring kan det bare bety at denne ikke blir lest/sjekket før innkalling til fysiske tester, det overrasker meg. Jeg antar da at alle andre vedlegg som arbeidsattester osv... ikke blir gjennomgått før innkalling. Ryktet med at (enkelte) personer får komme til intervju selv om en ikke klarer de fysiske testene ser ut til å stemme - og det....... overrasker meg også Hva synes dere om dette? En skal jo ikke tro på alt en leser, men... ← Da jeg var inne til tester, var det en kar som ikke klarte dei fysiske testene. Men dei synest han var så ivrig at han fikk en ny sjanse. Han fikk beskjed om å trene maks i tre uker til, så fikk han prøve igjen.. Ja vi var nok en del som reagerte på det. Personlig så mener jeg at opptaksnemda bør forholde seg til kravene som er satt. Det er helt klare regler på hva vi må klare eller ikke. Men vi opplevde også at det røk ut noen på første øvelse men som fikk være med resten av dagen så skulle opptaksnemda ta en totalvurdering på slutten av dagen. Jeg mener at dette bør være opplyst før opptaksnemda gjør slike ting. Jeg er også redd for at dette på sikt vil være negativt for Phs. Dei sender nå ut signaler om at pytt sann, du kan jo komme inn selv om du ikke klarer kravene vår! Jeg regner med dere forstår hva jeg mener.. Noen som har synspunkter på dette?
thacyoon Skrevet 6. april 2007 #760 Skrevet 6. april 2007 (endret) Noen som har synspunkter på dette? ← Jeg mener at er grensen 20 poeng, så er grensen 20 poeng - ikke 21. Et sted må jo grensen gå.... Jeg kan forstå at det er kjipt hvis en søker f.eks må ta 13 reps i benk for å totalt klare 20 poeng grensen, men klarer bare 12 reps og får 21 poeng.....men som sagt: Et sted må grensen gå, og den må være lik for alle. Samtidig er det jo ikke om en klarer 12 eller 13 reps i benk som bestemmer om en er egnet som politi. Jeg kan ikke annet enn å konkludere med at PHS sliter med å fylle opp de 432 plassene. Endret 6. april 2007 av thacyoon
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå