Chimamanda Skrevet 11. februar 2009 #22641 Skrevet 11. februar 2009 Filet av hvit fisk gratinert med en tykk saus med masse løk, hakket spinat og parmesan. Crash Hot Potatoes til. Kjempegodt! Hoeres godt ut! Oppskrift?
Lassie Skrevet 11. februar 2009 #22642 Skrevet 11. februar 2009 I dag har vi spist ytrefilet av storfe med grønnsaker, ris og sjysaus.
Gjest Eurydike Skrevet 11. februar 2009 #22643 Skrevet 11. februar 2009 Vi endte på restaurant i dag - jeg spiste lammecarré, og sjokoladefondant til dessert.
Kvist Skrevet 11. februar 2009 #22644 Skrevet 11. februar 2009 Hoeres godt ut! Oppskrift? Jeg brukte ikke noen fast oppskrift til fisken men gjorde det omtrent slik: Hakket en stor gul løk ganske fint, surret den myk i en kjele sammen med margarin. Når løken var blank drysset jeg over en-to ss med hvetemel og rørte det inn. Spedde ut med melk til jeg fikk en saus med masse løk i. Kokte ut melsmaken og tilsatte en halv pose frossen spinat. Lot det koke opp, tilsatte en stor neve revet parmesan og smakte til med salt, pepper og muskat. Lot sausen være forholdsvis tykk. Så hadde jeg fiskefiletene i en ildfast form, og helte sausen over. Drysset over litt mer parmesan på toppen. Lot den steke ved 200g til fisken var ferdig og toppen gylden. Ved siden av hadde vi poteter etter denne oppskriften
Nilma Skrevet 12. februar 2009 #22646 Skrevet 12. februar 2009 I går hadde vi ovnsstekt bryst av Livèche-kylling (med smør og hvitløk under skinnet), puré av bakte tomater og rødbeter (takk til Eurydike for oppskrift! ) og stekte squashskiver med valnøttdressing. I dag spiser vi enkel middag ute - tapas eller sushi, tenker jeg - før vi skal på teater.
Gjest Gjest_stella_* Skrevet 12. februar 2009 #22647 Skrevet 12. februar 2009 Dårlig kokk trenger litt hjelp her: vi har to kyllingfileter i fryseren som vi vil få brukt opp (jeg og min sambo). Men så er vi egenltig så lei av kylling, og vil lage noe godt og enkelt ut av det. Noen som har noen enkle, gode tips? Sambo er veldig "plain" i matveien, altså ikke løk, paprika og annet grønt, bortsett fra brokkoli og gulrøtter. Og så er vi ikke så flinke til å lage fancy mat. Men nå vil jeg altså lage en god middag ut av de to filetene... heeelp miii http://forum.kvinneguiden.no/style_images/...icons/icon4.gif
Nilma Skrevet 12. februar 2009 #22648 Skrevet 12. februar 2009 Dårlig kokk trenger litt hjelp her: vi har to kyllingfileter i fryseren som vi vil få brukt opp (jeg og min sambo). Men så er vi egenltig så lei av kylling, og vil lage noe godt og enkelt ut av det. Noen som har noen enkle, gode tips? Sambo er veldig "plain" i matveien, altså ikke løk, paprika og annet grønt, bortsett fra brokkoli og gulrøtter. Og så er vi ikke så flinke til å lage fancy mat. Men nå vil jeg altså lage en god middag ut av de to filetene... heeelp miii http://forum.kvinneguiden.no/style_images/...icons/icon4.gif Jeg synes denne er veldig god (bruker fersk brokkoli og basilikum/andre urter/ingen urter). Enkel å lage er den også, og inneholder tilfeldigvis akkurat de grønnsakene samboeren din liker.
Gjest Gjest_stella_* Skrevet 12. februar 2009 #22649 Skrevet 12. februar 2009 Jeg synes denne er veldig god (bruker fersk brokkoli og basilikum/andre urter/ingen urter). Enkel å lage er den også, og inneholder tilfeldigvis akkurat de grønnsakene samboeren din liker. Gennialt! takk
Gjest Frosk Skrevet 12. februar 2009 #22650 Skrevet 12. februar 2009 (endret) Små burgere av svarte bønner, med lime og chili. Brød, salat, salsa og guacamole til. Edit: la til burgeroppskrift Endret 14. februar 2009 av Frosk
Arkana Skrevet 12. februar 2009 #22651 Skrevet 12. februar 2009 Ovnsstekte kyllinglår med aspargesbønner og søtpotetrøsti.
Gjest Gjest_H Skrevet 12. februar 2009 #22652 Skrevet 12. februar 2009 Stekte eggenudler, med kyllingfile, gulrøtter, sukkererter og brokkoli. Nom nom!
Gjest Eurydike Skrevet 12. februar 2009 #22653 Skrevet 12. februar 2009 I dag har vi laget en nydelig ny kombinasjon til middag: Stekt sild, sitronbåter, ertepuré med ramsløk og crème fraîche og dampede mandelpoteter surret i litt smør sammen med hakket dill og kapers. En sammensetning langt på vei basert på tilfeldigheter, men det ble veldig godt! Ellers slår jeg et slag for silden: Sunt som bare det, billig som bare det (for ferske sildefileter til 2 betalte jeg 30 kr) og smakfullt til tusen!
Gjest Ludovie Skrevet 12. februar 2009 #22654 Skrevet 12. februar 2009 Ellers slår jeg et slag for silden: Sunt som bare det, billig som bare det (for ferske sildefileter til 2 betalte jeg 30 kr) og smakfullt til tusen! Jeg vil også gjerne slå et slag for silda *raddis*. Vi betalte omtrent det samme for to sild i helgen som var. Det var utrolig godt, og det er dessuten som Eurydike sier veldig sunt. Vi fileterte dem, vendte dem i havremel og stekte dem, og hadde puré av langtidsbakte tomater og rødbeter etter en oppskrift fra Eurydike, samt brun basmatiris til. Veldig godt! En annen ting som taler til sildspisingens fordel er at det finnes massevis av den i sjøen, og at den på ingen måte er utryddingstruet.
Fakse Skrevet 12. februar 2009 #22655 Skrevet 12. februar 2009 I dag hadde vi denne suppen, bare at vi brukte kje-bog i stede for kylling. Kokte litt lengre for å få kjøttet mørt, og det ble riktig så nydelig
desperate Skrevet 12. februar 2009 #22656 Skrevet 12. februar 2009 Ny runde med lapskaus nå. Varer vel i 3 dager ca
marika2 Skrevet 12. februar 2009 #22657 Skrevet 12. februar 2009 Spiste på jobben i dag. Der hadde de kokt torsk med potetstappe, gulrøtter og stekt bacon til. Det var kjempegodt.
Lassie Skrevet 12. februar 2009 #22658 Skrevet 12. februar 2009 I dag lagde vi usunn middag... Men nam nam!! Pai med spinat, skinke og gulrot. (paibunnen som er usunn da) Vi fant ut at det var den beste paien vi noen gang har laget :nam:
Chimamanda Skrevet 12. februar 2009 #22659 Skrevet 12. februar 2009 Alenemiddag + daarlig raad = krydret soetpotetstappe..
Agurk Skrevet 12. februar 2009 #22660 Skrevet 12. februar 2009 Biff stroganoff med bulgur og kokte grønsaker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå