Steinar40 Skrevet 17. juni 2011 #1 Skrevet 17. juni 2011 Er det smart å samle på ekser? Tror du en ny kjæreste vil sette pris på at du har kontakt med en eller flere ekser? Vil du sette pris på at din nye kjæreste har kontakt med sin(e) eks(er)?
Gjest Koseklumpen Skrevet 17. juni 2011 #3 Skrevet 17. juni 2011 Samle på ekser? Snål formulering. Jeg er god venn med et par av eksene mine. Vi har hatt korte forhold og funnet fort ut at vi passer bedre som venner. Dette opplyste jeg typen min om før vi ble sammen og sa at han igrunn bare måtte tåle det. Jeg vet at en av hans gode venninner er hans eks også, men så lenge de holder forholdet til et normalt vennskaplig nivå så ser jeg ingen problemer i at de holder kontakten når han er sammen med meg. Han mener det samme som meg angående dette heldigvis, så jeg håper og tror at det ikke vil by på noen problemer så lenge vi er ærlige med hverandre om det. 2
Steinar40 Skrevet 18. juni 2011 Forfatter #4 Skrevet 18. juni 2011 Samle på ekser? Snål formulering. Jeg er god venn med et par av eksene mine. Vi har hatt korte forhold og funnet fort ut at vi passer bedre som venner. Dette opplyste jeg typen min om før vi ble sammen og sa at han igrunn bare måtte tåle det. Jeg vet at en av hans gode venninner er hans eks også, men så lenge de holder forholdet til et normalt vennskaplig nivå så ser jeg ingen problemer i at de holder kontakten når han er sammen med meg. Han mener det samme som meg angående dette heldigvis, så jeg håper og tror at det ikke vil by på noen problemer så lenge vi er ærlige med hverandre om det. Når dere er "like gode" så har selvfølgelig ingen av dere noe dere skulle ha sagt i sammenhengen.
super-ida Skrevet 18. juni 2011 #5 Skrevet 18. juni 2011 jeg er ikke VENN med noen av mine ekser... men jeg er heller ikke uvenn...hvis dere skjønner... vi omgås ikke, men kan fint være på samme fest, slå av en prat eller 2 minutter på butikken..... 1
Hoppetaujenta Skrevet 18. juni 2011 #6 Skrevet 18. juni 2011 Det kan ligge en fare å lure om en er såkalt veldig god venn med sin eks som kanskje en kveld har veldig hjertesorg eller andre ustabile tilstander, og trenger trøst... Det kan plutselig oppstå en intim lomme av fortrolighet og mimring om gamle dager, og plutselig er en av gammel vane på vei til sengs. Og DET er ikke bra. 2
AnonymBruker Skrevet 18. juni 2011 #7 Skrevet 18. juni 2011 "Samle på ekser" som i å gjøre en innsats på å ha flest mulig av dem? Altså bli sammen med mange for så å dumpe dem? Så gjenta flest mulig ganger.. Neppe noe å skryte av. "Vil du være med hjem og se på ex-samlingen min?"
Steinar40 Skrevet 18. juni 2011 Forfatter #8 Skrevet 18. juni 2011 Det kan ligge en fare å lure om en er såkalt veldig god venn med sin eks som kanskje en kveld har veldig hjertesorg eller andre ustabile tilstander, og trenger trøst... Det kan plutselig oppstå en intim lomme av fortrolighet og mimring om gamle dager, og plutselig er en av gammel vane på vei til sengs. Og DET er ikke bra. Javisst, det sier seg jo egentlig selv at dette er en risiko. Selv om de fleste tydeligvis ikke ønsker å innse det.
Stefan Skrevet 18. juni 2011 #9 Skrevet 18. juni 2011 Merkelige spørsmål. Jeg antar du vil vinkle det hen til at det å være venner med ekser er en styggedom, men her får du ikke med deg meg. Jeg er venner med flere av mine ekser, og bestevenn med en av dem, og det må en eventuell ny kjæreste bare godta. Ekte venner kommer foran en mulig kjæreste, og den kjæreste som ønsker å diktere slike forhold, er absolutt ikke i min gate. 1
Suzy Skrevet 18. juni 2011 #10 Skrevet 18. juni 2011 Definer å samle på, er du snill... Det høres ut som du mener at enkelte forsøker å få flest mulig og det er vel de færreste som ikke ønsker å aldri få en eks (underforstått: man starter et forhold under intensjonen at det vil vare). Noen ekser må man bare ha kontakt med - for eksempel om man har felles barn. Å ikke ha kontakt eller evne samarbeid om barn vil gi veldig dårlige resultater og er spillerom for barna som ikke er bra i det hele tatt.
Steinar40 Skrevet 18. juni 2011 Forfatter #11 Skrevet 18. juni 2011 Merkelige spørsmål. Jeg antar du vil vinkle det hen til at det å være venner med ekser er en styggedom, men her får du ikke med deg meg. Jeg er venner med flere av mine ekser, og bestevenn med en av dem, og det må en eventuell ny kjæreste bare godta. Ekte venner kommer foran en mulig kjæreste, og den kjæreste som ønsker å diktere slike forhold, er absolutt ikke i min gate. Det eneste jeg kan si om dette er at du har en jævla egoistisk innstilling. Og du er åpenbart ikke alene om det, etter hva jeg forstår. Og kvinner tenker tydeligvis heller ikke noe lenger. 3
Steinar40 Skrevet 18. juni 2011 Forfatter #12 Skrevet 18. juni 2011 Definer å samle på, er du snill... Det høres ut som du mener at enkelte forsøker å få flest mulig og det er vel de færreste som ikke ønsker å aldri få en eks (underforstått: man starter et forhold under intensjonen at det vil vare). Noen ekser må man bare ha kontakt med - for eksempel om man har felles barn. Å ikke ha kontakt eller evne samarbeid om barn vil gi veldig dårlige resultater og er spillerom for barna som ikke er bra i det hele tatt. Samle på ekser betyr at man har unødvendig kontakt med en eller flere ekser. Som du sier, så er den eneste rasjonelle grunnen til å ha kontakt med en eks, at man må samarbeide om felles mindreårige barn.
AnonymBruker Skrevet 18. juni 2011 #13 Skrevet 18. juni 2011 Jeg ville ikke blitt sammen med en kvinne som ikke lot meg være venner med ekser! Rett og slett fordi jeg ikke har bruk for sjalu kvinnfolk i livet mitt. Stoler ikke kjæresten min nok på meg til å la meg omgås ekser som gode venner, er det ingen fremtid uansett. Dessuten kan kjæresteforhold være flyktige, mens gode venner har man for livet (hvis begge ønsker det)
Suzy Skrevet 18. juni 2011 #14 Skrevet 18. juni 2011 Samle på ekser betyr at man har unødvendig kontakt med en eller flere ekser. Som du sier, så er den eneste rasjonelle grunnen til å ha kontakt med en eks, at man må samarbeide om felles mindreårige barn. Jeg sa ikke det - jeg sa at det er en grunn til at man må ha kontakt med en eks. Som du ynder å si så er alle parforhold forskjellige og bare de som er i dem - eller har vært i dem - kan si hva som er rett for dem.
Genesis Skrevet 18. juni 2011 #15 Skrevet 18. juni 2011 Samle på ekser betyr at man har unødvendig kontakt med en eller flere ekser. Som du sier, så er den eneste rasjonelle grunnen til å ha kontakt med en eks, at man må samarbeide om felles mindreårige barn. hvis man er gode venner med eksen sin og trives med det, er det vel ikke unødvendig kontakt Steinar? Da er det høyst ønskelig kontakt!
Steinar40 Skrevet 18. juni 2011 Forfatter #16 Skrevet 18. juni 2011 Jeg sa ikke det - jeg sa at det er en grunn til at man må ha kontakt med en eks. Som du ynder å si så er alle parforhold forskjellige og bare de som er i dem - eller har vært i dem - kan si hva som er rett for dem. Hvis du hadde spurt 100 tilfeldig utvalgte mennesker om de foretrekker at en ny kjæreste har kontakt med en eller flere ekser, eller ikke har noen kontakt med ekser - så skal jeg vedde mye på at minst 99 av dem helt klart hadde foretrukket at nye kjæresten hadde null kontakt.
Suzy Skrevet 18. juni 2011 #17 Skrevet 18. juni 2011 Hvis du hadde spurt 100 tilfeldig utvalgte mennesker om de foretrekker at en ny kjæreste har kontakt med en eller flere ekser, eller ikke har noen kontakt med ekser - så skal jeg vedde mye på at minst 99 av dem helt klart hadde foretrukket at nye kjæresten hadde null kontakt. Nå har du vel spurt minst 100 tilfeldige mennesker her på KG og langt de færreste er enige med deg... 1
Steinar40 Skrevet 18. juni 2011 Forfatter #18 Skrevet 18. juni 2011 hvis man er gode venner med eksen sin og trives med det, er det vel ikke unødvendig kontakt Steinar? Da er det høyst ønskelig kontakt! Du forstår ikke poenget her. Dette kan ikke sees på ifra ditt ståsted, men ifra en eventuell ny kjærestes ståsted.
Steinar40 Skrevet 18. juni 2011 Forfatter #19 Skrevet 18. juni 2011 Nå har du vel spurt minst 100 tilfeldige mennesker her på KG og langt de færreste er enige med deg... Det er ingen grunn til å tro at de som svarer her er representative for folk flest. Folk som svarer her gjør det av egen interesse. 1
Suzy Skrevet 18. juni 2011 #20 Skrevet 18. juni 2011 Det er ingen grunn til å tro at de som svarer her er representative for folk flest. Folk som svarer her gjør det av egen interesse. Og enda fortsetter du å stille spørsmål på spørsmål her 2
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå