Transmogrifier Skrevet 18. august 2010 #1 Skrevet 18. august 2010 En 35 årig lege hadde hasjplanter hjemme, og for dette får han 60(!) dagers fengsel og samfunnsstraff???? Det er IKKE snakk om at en person har vært høy på jobb, eller gjort medisinske feil, her. Skulle tatt seg ut om leger fikk yrkesforbud, og ble fratatt levebrødet, for å ha en reol med vinmonopolvarer hjemme. Men hasj, som medisinsk sett på ca alle organer, er langt mer harmløst, det skal man kappes av ballene for, korsfestes. ABSOLUTT ALT kan legitimeres så lenge man skyver pasientsikkerhet foran seg. Det er ikke måte på hva man kan lure folk til å gå med på, når man spiller på frykt. Vil du ikke innføre dødsstraff for hasjbruk? Tenk om en lege plutselig glemmer hvordan han behandler sykdommen din, og gir deg farlige piller så du BLØR IHJEL OG DAUER? Fysjameg, nei hvorfor ikke drive med litt strengere ovevåkning av leger? Det burde også vært tydeligere personlighetskrav. Kanskje man burde miste lisensen som følge av å ha upassende meninger, eller være antifeministisk også. En kan jo ikke ha rådgivere/servicearbeidere som hater damer? Kanskje dødsstraff? Dette er så LATTERLIG. På sett og vis kan du si at typen selv er skyld, i den forstand at han kunne latt være å like hasj, og han kunne også latt være å utdanne seg til et yrke som det offentlige har annektert, og flertallet har tatt kontroll over på fascistisk vis og egoistisk grunnlag. Pussig nok fører denne fascismen til bivirkninger folk ikke er klare over, som at det blir vanskeligere å få jobb igjen hvis man blir tuppa ut, og at det oppstår en fryktkultur. Som viser seg i at folk ikke sier ifra, og ikke varsler, når man feilbehandler. Noe vår helseminister vil bøte på ved å overføre meldeplikten til et kunnskapsorgan som er dissosiert fra straffeorganet. Men da stiller helsedirektoratet seg på bakbeina. De driter jo i om folk varsler, men miste makt, det skal de ikke finne seg i. Interessekonflikt. Og samtidig vet vi at de som først varsler, de blir mobbet ut. Omerta fins ikke bare på Sicilia og i sykkelsporten. Og alt dette takket være det offentlige, og sosialfascismen vi har i Norge. Her kan vi tillate oss å frata folk levebrødet (hadde neppe skjedd om duden var rørlegger) for HASJ. Og klager over at folk ikke vil jobbe med sykehjemspasienter, slik denne typen gjorde. Jeg holder alle på kvinneguiden ansvarlig for denne begredelige og bedritne situasjonen. Det er sosialdemokratene/fascistene som blondie, piper og resten av søppelet her, som står for holdningene som har implementert slike autoritære systemer. Jeg blir kvalm hver dag, og skulle ønske jeg hadde kompetanse til å gå inn i en annen jobb, for jeg ønsker ikke folk god helse. Tvert imot, så fortjener folk dårlig behandling, og feil uten ende, når folk har så råtne politiske verdier at de godtar en slik utvikling. FY FAEN SÅ SYKT!!!!!
waco Skrevet 18. august 2010 #2 Skrevet 18. august 2010 (endret) Ikke bare galskap nok å forby hasj, men folk flest har funnet det regningsvarende at det er aller mest riktig å straffe mennesker som benytter seg av hasj. Glattcelle, tap av lisens, rettsak, påtale, håndjern og straff! Altså at man argumenterer for seg selv at det er bedre å straffe mennesker med innesperring enn å bruke cannabis. og begrunnelsen? - at cannabis er et legemiddel, - derfor er det altså formålstjenelig å benytte straff. Og begrunnelsen for straff? - Pinepåføring. Hvis ikke dette beviser menneskenes galskap så vet ikke jeg... Endret 18. august 2010 av waco
Gjest Spinell Skrevet 18. august 2010 #3 Skrevet 18. august 2010 Noen som har glemt å ta medisinene sine i dag? Din selektive framstilling av saken er mildest talt mangelfull. Autorisasjonen sin har han frasagt seg frivillig, og i tillegg til å være tilsynslege på sykehjem jobbet han også som fengselslege. Sistnevnte er jo faktisk litt betenkelig. Med tanke på narkotikaproblemene som finnes i norske fengsler bør tilsynsleger holde sin sti fullstendig ren mhp ulovlige rusmidler.
waco Skrevet 18. august 2010 #4 Skrevet 18. august 2010 Jeg håper dersom det kommer en kur mot kreft som inneholder cannabis eller heroin så burde vi totalforby kuren i all evighet, - fordi da kan vi ha det så godt!
waco Skrevet 18. august 2010 #5 Skrevet 18. august 2010 Noen som har glemt å ta medisinene sine i dag? Din selektive framstilling av saken er mildest talt mangelfull. Autorisasjonen sin har han frasagt seg frivillig, og i tillegg til å være tilsynslege på sykehjem jobbet han også som fengselslege. Sistnevnte er jo faktisk litt betenkelig. Med tanke på narkotikaproblemene som finnes i norske fengsler bør tilsynsleger holde sin sti fullstendig ren mhp ulovlige rusmidler. Unnskyld meg, men man sier ikke rusmilder i legemiddelloven. Da heter det legemidler.
Gjest Spinell Skrevet 18. august 2010 #6 Skrevet 18. august 2010 Waco, mitt innlegg var myntet på Transmogrifer, men jeg havnet midt mellom dine to første. På den annen side motsier du vel deg selv litt nå. Et legemiddel som inneholder narkotiske stoffer er nettopp å betrakte som legemiddel, og ikke rusmiddel. Ergo vil en hypotetisk kur mot kreft, med cannabis som virkemiddel, kanskje kunne godkjennes.
waco Skrevet 18. august 2010 #7 Skrevet 18. august 2010 Spinell, du som brukte ordet rusmidler, - jeg bare påpekte at narkotika er legemidler jeg. Jeg er glad vi har narkotika på norske sykehus og jeg synes det er trist og leit at det er arrestforvaltere og politi man får kjennskap til med omgang med narkotika og ikke leger og sykepleiere. Er du for eller imot at mennesker som bruker legemidler som anses som narkotika skal på glattcelle og få fengselsstraff? Hadde ikke det mest riktige vært å sende alle brukere av narkotika på sykehus og ikke fengselscella?
Gjest Spinell Skrevet 18. august 2010 #8 Skrevet 18. august 2010 Jeg er først og fremst for å skille snørr og barter.
Transmogrifier Skrevet 18. august 2010 Forfatter #9 Skrevet 18. august 2010 Jeg er først og fremst for å skille snørr og barter. God ide. Da kan det kanskje være på sin plass å bemerke at det ikke her har kommet fram at mannen har agert som pusher, og at du skal være bra naiv for å ikke se at autorisasjonen ble frasagt pga taktisk spill, og dermed ikke frivillig, men en konsekvens av saksgangen. Begynn med ditt eget snørr, før du sprer galle. Og kutt ut referansene til meg og medisiner, du aner ikke om jeg tar medisiner, og det er helt uvesentlig for saksfremstillingen.
waco Skrevet 18. august 2010 #10 Skrevet 18. august 2010 Det som er virkelig sjukt må vel være at mennesker som spinell ikke bare argumenterer for hvorfor det er riktig med glattelle og fengsel og straff og tap av autorisasjon, - men det at hun årsaksforklarer og begrunner innesperring og pinepåføring som noe riktig! Narkotika er ifølge spinell så galt at det er riktig å ødelegge liv. Jeg skulle ønske jeg også kunne sove så godt om natta, tenk seg å kunne distansere seg fra urettferdigheten så nærme at man er enig i begrunnelsen for straff. Man føler ikke at det er urettferdighet engang, man føler faktisk at det er helt rettferdig og helt på sin plass, faktisk så gir det trygghet og en ro å vite at samfunnet behandler annerledestenkende slik.
waco Skrevet 18. august 2010 #11 Skrevet 18. august 2010 Det eneste riktige i denne saken her måtte vel vært at retten og dommeren spurte legen hvorfor han hadde cannabisplanter og hvilkene fordeler han dro av den. Kanskje samfunnet, rettsvesenet og legestanden har noe å lære? I gamle dager ble man fengselet dersom man sa at arsenikk kan brukes som gift, - fordi bibelen sier at arsenikk ikke kan benyttes i gift. Men hva om man spør arsenikken da? Slik er det med cannabis idag. Man blir fengslet dersom man bruker cannabis som legemiddel fordi loven sier at cannabis ikke kan brukes som legemiddel. Men hva om man spør cannabisen da?
Transmogrifier Skrevet 18. august 2010 Forfatter #12 Skrevet 18. august 2010 Kunne ikke sagt det bedre selv, Waco. For min egen del, så er jeg på vei til å bli en liten spinell selv. Mister helt grepet om rett og galt, og blir så kynisk at det er skremmende.
Gjest gjestdeluxe Skrevet 18. august 2010 #13 Skrevet 18. august 2010 Jeg kan ikke forstå at alkohol er lovlig, når hasj ikke er det.
waco Skrevet 18. august 2010 #14 Skrevet 18. august 2010 (endret) Ja det er helt vannvittig, dess mer man tenker over det, desto mer sinnsykt fortoner det hele seg. Man behøver ikke analysere det en gang, det er lett forståelig at man forsøker så godt man kan å ødelegge menneskeliv med lover for å bevise at cannabis er skadelig. Skal si staten gjør et godt forsøk i å gjøre et menneske ulykkelig og alle dens medsammensvorne som gjør så godt de kan i forsøk på å gjøre et menneskeliv miserabelt. Vi trenger ikke forklare dette her en gang, men alle mennesker er enige i at dersom man tar en deca-kur med sprøyter så er det fullt lovlig fordi alle fornuftige mennesker er enige i at anabole steorider er en privatsak. Eller en sak mellom lege og pasient. Men at de samme menneskene mener at cannabis er et offentlig anliggende,- at man skal forbruke aktor, retten, dommeren, advokat, politi, og involvere en masse mengder mennesker, - bare fordi man har noen planter i stua, - er jo en misforstått tanke, - deretter skal alle disse menneske forsøke å ødelegge dette menneske med innesperring, - låsing om natta, - fratas all innhold i livet sitt, - gjøre ham forbudt til yrket han er satt til, - fordi at man skal fortelle omverden at det er cannabis som er skadelig! Det bor nok en liten sadist i meg også skjønner du transmogrifier, - jeg har den aller største dypeste forakt for den allminnelige menneskes tankegang og deres forsvar og iver etter å bruke tvang og makt for å kun bevise at en selv har rett! Endret 18. august 2010 av waco
Transmogrifier Skrevet 18. august 2010 Forfatter #15 Skrevet 18. august 2010 Jeg kan ikke forstå at folk ikke kunne nøyd seg med å putte leger i et offentlig register, dersom sikkerhetsbehovet trumfer alle andre hensyn. Så kunne folk selv latt være å bruke slike leger, dersom de er redd for hasj og andre ting som å bli sjekket opp. Så kan sykehusene velge sin policy selv, da de også må stå ansvarlige for feilene hasjrusa folk gjør (men neppe pga hasjplanter hjemme). Påfallende hvor stille det ble her. Det er vel så enkelt som at folk a) har andre preferanser, og driter i de enkeltindividene som går i fella b) ikke har peiling.
Gjest gjestdeluxe Skrevet 18. august 2010 #16 Skrevet 18. august 2010 (endret) Påfallende hvor stille det ble her. Det er vel så enkelt som at folk a) har andre preferanser, og driter i de enkeltindividene som går i fella b) ikke har peiling. Folk her bør jo absolutt ha en mening om Cannabisplanten og røyking av hasj - det menes jo mye om røyking og alkohol. Legen ville sannsynligvis ha fått like negative oppslag om han hadde laget hjemmebrent alkohol - det er vel også ulovlig. Hvorfor er det ulovlig å røyke hasj, når det er lov å røyke og drikke alkohol? Endret 18. august 2010 av gjestdeluxe
Gjest Gjest Skrevet 18. august 2010 #17 Skrevet 18. august 2010 Jeg kan ikke forstå at folk ikke kunne nøyd seg med å putte leger i et offentlig register, dersom sikkerhetsbehovet trumfer alle andre hensyn. Så kunne folk selv latt være å bruke slike leger, dersom de er redd for hasj og andre ting som å bli sjekket opp. Så kan sykehusene velge sin policy selv, da de også må stå ansvarlige for feilene hasjrusa folk gjør (men neppe pga hasjplanter hjemme). Påfallende hvor stille det ble her. Det er vel så enkelt som at folk a) har andre preferanser, og driter i de enkeltindividene som går i fella b) ikke har peiling. kalle, hva slags medisinering er det egentlig du går på om dagen?
Mann 42 Skrevet 18. august 2010 #18 Skrevet 18. august 2010 Jeg kan ikke forstå at folk ikke kunne nøyd seg med å putte leger i et offentlig register, dersom sikkerhetsbehovet trumfer alle andre hensyn. Så kunne folk selv latt være å bruke slike leger, dersom de er redd for hasj og andre ting som å bli sjekket opp. Så kan sykehusene velge sin policy selv, da de også må stå ansvarlige for feilene hasjrusa folk gjør (men neppe pga hasjplanter hjemme). Påfallende hvor stille det ble her. Det er vel så enkelt som at folk a) har andre preferanser, og driter i de enkeltindividene som går i fella b) ikke har peiling. Du er visst på registerkjøret for tiden. Er det en slags universalløsning? Lag et register, så kan folk sjekke selv? Dosen av THC som skal til for å gi rus, ligger på omtrent 1 mikrogram per kilogram kroppsvekt. Det er sikkert derfor det er så lite organskader av hasj. Men det har en downside, og det er at ettersom THC har et variabelt halvliv på opp til 59 timer, men typisk omtrent et døgn, og flere av metabolittene er psykoaktive, så kan en person som røyker litt på fritida, faktisk være påvirket lenge etter siste inntak. Og de effektene som er mest negative i fht legeyrket, er vel problemene med korttidshukommelsen og konsentrasjonsevnen. Jeg vil definitivt ikke legge meg under kniven hos en doktor som røyker seg litt skev i helgene. Iallfall ikke før på torsdag, eller helst Fredag formiddag. ALLER helst vil jeg at han mister lisensen.
waco Skrevet 18. august 2010 #19 Skrevet 18. august 2010 Tydelig at du aldri har røyket mann42? Siden du mener at en lege som røyker på torsdag er påvirket på mandag? Jeg blir mye mer påvirket av kaffe enn jeg blir av joint marihuana, - kaffen gjør meg påvirket, - jeg blir oppavgående, glad, fjollete, pratsom, kreativ, gira, småstresset og intenst, - Etterpå har jeg en downside, - den varer opptil et halvt døgn, og drikker jeg kaffe på kvelden så er jeg ikke meg selv igjen før morningen etter neste kveld, - skal det bety at jeg skal ha nerver for leger som drikker kaffe? Innstinktet mitt forteller det meg at koffeindrikkende leger er gærne leger, - skal jeg stole på min eller hans dømmekraft? Tror du virkelig mann42, at en lege som følte seg påvirket av noe som helst hadde foretatt en farlig operasjon, - at leger mangler den dømmekraften du har over ditt liv, når du fester på lørdag, - er du klar på mandag, - slik fungerer det for leger også.
Mann 42 Skrevet 18. august 2010 #20 Skrevet 18. august 2010 (endret) Tydelig at du aldri har røyket mann42? Siden du mener at en lege som røyker på torsdag er påvirket på mandag? Jeg blir mye mer påvirket av kaffe enn jeg blir av joint marihuana, - kaffen gjør meg påvirket, - jeg blir oppavgående, glad, fjollete, pratsom, kreativ, gira, småstresset og intenst, - Etterpå har jeg en downside, - den varer opptil et halvt døgn, og drikker jeg kaffe på kvelden så er jeg ikke meg selv igjen før morningen etter neste kveld, - skal det bety at jeg skal ha nerver for leger som drikker kaffe? Innstinktet mitt forteller det meg at koffeindrikkende leger er gærne leger, - skal jeg stole på min eller hans dømmekraft? Tror du virkelig mann42, at en lege som følte seg påvirket av noe som helst hadde foretatt en farlig operasjon, - at leger mangler den dømmekraften du har over ditt liv, når du fester på lørdag, - er du klar på mandag, - slik fungerer det for leger også. Farmakokinetikken til THC sier noe annet. Og jeg snakker ikke om folks DØMMEKRAFT. Jeg snakker om deres mer basale funksjoner, som korttidshukommelse. Nei, du har rett i at jeg aldri har røkt. Og jeg håper at de aller fleste leger har vett til ikke å gjøre det, også. Instinktet ditt vil jeg ikke gjøre meg opp noen mening om. Påstanden om at man ikke er påvirket fordi man ikke føler seg beruset, er bare tåpelig. Man kan måle reduksjon i funksjonsnivået lenge før man får noen rusvirkning. Sånn er det med alkohol, også. Det er et faktum. Sorry. Facts. Som de sier, "Science is a coldhearted bitch with a 14 inch strapon." And U`re fucked. Du er forresten et stjerneeksempel på sviktende korttidshukommelse, siden du ikke fikk med deg meningsinnholdet i en påstand som bestod av to enkle setninger. Endret 18. august 2010 av Mann 42
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå