-jinx- Skrevet 7. februar 2010 #1 Skrevet 7. februar 2010 Hva liker dere best, og hvorfor? OB, Libresse eller Tampax? Forresten noen som vet om hvilke butikker en får kjøpt Tampax på i Norge? <3
Gjest Iah Skrevet 7. februar 2010 #2 Skrevet 7. februar 2010 Det er et par år siden jeg sluttet å bruke tamponger fordi jeg gikk over til menskopp, men før jeg begynte med det foretrakk jeg OB. Tampax er jo helt håpløst.
Gjest Gjest Skrevet 7. februar 2010 #3 Skrevet 7. februar 2010 Euroshopper! Koster en brøkdel av prisen, men fungerer like bra!
-jinx- Skrevet 7. februar 2010 Forfatter #4 Skrevet 7. februar 2010 (endret) Det er et par år siden jeg sluttet å bruke tamponger fordi jeg gikk over til menskopp, men før jeg begynte med det foretrakk jeg OB. Tampax er jo helt håpløst. Hvorfor det? Aldri prøvd Tampax før, så jeg er nysgjerrig Men personlig så er jeg en OB-jente. Har ikke tørrt å prøve Libresse siden jeg har hørt fra flere av veninnene mine at tråden ryker lett i dem :O Endret 7. februar 2010 av -jinx-
-jinx- Skrevet 7. februar 2010 Forfatter #5 Skrevet 7. februar 2010 Euroshopper! Koster en brøkdel av prisen, men fungerer like bra! Hmm... FØler jeg har litt fordommer mot Euroshoper og Firstprice Livredd for at tråden skal ryke eller at dem ikke har like god oppsugingsevne
Gjest Iah Skrevet 7. februar 2010 #6 Skrevet 7. februar 2010 (endret) Hvorfor det? Aldri prøvd Tampax før, så jeg er nysgjerrig Det er mange som liker Tampax, så det er godt mulig det funker for deg. Personlig synes jeg de er for store, den loer og innføringshylsen er mer til bry enn hjelp. Endret 7. februar 2010 av Iah
Gjest samme gjest Skrevet 7. februar 2010 #7 Skrevet 7. februar 2010 Hmm... FØler jeg har litt fordommer mot Euroshoper og Firstprice Livredd for at tråden skal ryke eller at dem ikke har like god oppsugingsevne Jeg har brukt de lenge nå, og aldri opplevd problemer med de ihvertfall. Prøv en dag du ikke skal ut på noe spesielt, om de ikke skulle funke helt er det ikke såå farlig. Enig med Iah om tampax, de er helt ubrukelige, bare styr med de hylsterne og slikt.
-jinx- Skrevet 7. februar 2010 Forfatter #9 Skrevet 7. februar 2010 Jeg har brukt de lenge nå, og aldri opplevd problemer med de ihvertfall. Prøv en dag du ikke skal ut på noe spesielt, om de ikke skulle funke helt er det ikke såå farlig. Enig med Iah om tampax, de er helt ubrukelige, bare styr med de hylsterne og slikt. Merkelig i grunn at de skal være så ubruklige. Hadde besøk av kusinen min fra USA i sommer, og hun at de aller fleste venninnene hennes der bruker med applikatoren, og det er Tampax som er mest vanlig. Og at de heller aldri bruker uten applikatoren. Men jeg vet ikke, har aldri prøvd med, og er fornøyd med OB
Vulpes Skrevet 7. februar 2010 #10 Skrevet 7. februar 2010 Jeg bruker OB, men det er vel egentlig litt tilfeldig. Har aldri prøvd noen tamponger hittil som jeg ikke likte.
Gjest Niema Skrevet 7. februar 2010 #11 Skrevet 7. februar 2010 Bruker OB. Tampax har jeg ikke prøvd, og libresse likte jeg ikke fordi den ikke har sånn glatt overflate som OB har.
Gjest Gjest_jente19_* Skrevet 7. februar 2010 #12 Skrevet 7. februar 2010 Jeg foretrekker O.B fordi de har en bedre overflatere og er lettere å føre inn. Innføringshylsen til tampax er bare tull, og libresse sine tamponger liker jeg ikke.
Gjest LHC Skrevet 7. februar 2010 #13 Skrevet 7. februar 2010 Skjønner ikke hvorfor "alle" har så mye i mot Tampax... Har aldri opplevd at de loer, og når det gjelder det at de er for store, så finnes de i forskjellige størrelser (størrelsene reflekterer nå uansett blodmengde, ikke størrelsen på vagina ). Selv klarer jeg ikke ob (det er jo kjempevanskelig å dytte dem inn siden de suger opp alt av fuktighet som finnes i vagina på tur inn!! ), og gjemmer alltid skylte hylster fra Tampax om jeg skal bruke Ellen. Synes det er rett og slett vondt å bruke ob, mens Tampax er veldig lette å føre inn! @Iah: Hva er menskopp??
Bee Skrevet 7. februar 2010 #14 Skrevet 7. februar 2010 Jeg synes libresse sine tamponger ser akkurat like ut som O.B sine så ut for 10 år siden...
Pingting Skrevet 7. februar 2010 #15 Skrevet 7. februar 2010 (endret) Hmm... FØler jeg har litt fordommer mot Euroshoper og Firstprice Livredd for at tråden skal ryke eller at dem ikke har like god oppsugingsevne De er antagelig produsert av samme folka som lager OB og/eller Libresse, så jeg ville ikke bekymret meg Jeg har omtrent kun brukt billigtamponger de siste årene, og jeg merker _ingen_ forskjell. Tråden sitter veldig godt fast, men om du er nervøs for det kan du jo dra litt i den før du setter den inn. Ting er som regel ikke billige fordi de har dårligere kvalitet, men fordi butikkene tjener på å ha billigere alternativer som gjør at folk handler hos dem. I tillegg sparer butikkenes egne merker masse penger på at de ikke har markedsføring, ikke samme produktutviklingsstrategier osv. Jeg har også gått over til menskopp nå. Billigere i det lange løp, tryggere for helsa, mer miljøvennlig og mye enklere. En menskopp er en kopp i silikon som settes inn i skjeden, tømmes og brukes om igjen. De fleste varer i 2-3 år før man må kjøpe ny. Noen synes det høres uhygienisk ut, men faktisk er det mindre bakterievekst i skjeden enn hvis man bruker tamponger. Sjekk ut f.eks. Mooncup. Også er det en egen tråd om det her på forumet. Endret 7. februar 2010 av Pingting
Gjest Iah Skrevet 7. februar 2010 #16 Skrevet 7. februar 2010 (endret) Skjønner ikke hvorfor "alle" har så mye i mot Tampax... Har aldri opplevd at de loer, og når det gjelder det at de er for store, så finnes de i forskjellige størrelser (størrelsene reflekterer nå uansett blodmengde, ikke størrelsen på vagina ) @Iah: Hva er menskopp?? Når jeg sier at jeg synes tampax er for store, mener jeg at jeg føler de er for lange. Har ingen problemer med at de ikke passer, men synes lengden føles ubehagelig. Dette er en den menskoppen jeg bruker, men det finnes flere forskjellige merker. Endret 7. februar 2010 av Iah
Michelin Skrevet 7. februar 2010 #17 Skrevet 7. februar 2010 Jeg er fornøyd med ob, har derfor ikke prøvd tampax eller libresse sine tamponger.
Gjest Gjest Skrevet 7. februar 2010 #18 Skrevet 7. februar 2010 Jeg bruker bare Tampax, det er eneste som er gode å sette inn, pga hylsen. O.B er umulige å få inn, de suger til seg all fuktigheten før de er inne og er umulige å få langt nok inn, hos meg. Hvis jeg skal ha inn en tampong så må det være hylse på.
Gjest LHC Skrevet 7. februar 2010 #19 Skrevet 7. februar 2010 Da var jeg herved overbevist, og menskopp er bestilt!
LineGourmet Skrevet 7. februar 2010 #20 Skrevet 7. februar 2010 Jeg sverger til TAmpax. Syns det er enkelt og greit med innføringshylsen
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå