Gjest SmallTalk Skrevet 12. april 2010 #501 Skrevet 12. april 2010 Bare hyggelig!! Jeg skjønner hva du mener. Sånn hadde jeg det etter min siste eksamen og. Hvilken følelse sitter du igjen med da? Vanskelig å si. De er litt blandede, egentlig... Oppgaven føles like lite konkret som en norskstil. Var ikke usikker på hvordan oppgaven skulle løses, men heller hvordan den skulle presenteres og hvordan jeg skulle beskrive måten jeg lagde modellen på (var databaseeksamen). Og hvor mye teori jeg skulle trekke inn i dette. Og ikke minst så var jeg usikker på hvordan jeg skulle skrive diverse spørringer (SQL) som det ble spurt etter. Tror jeg traff litt blink på dem, men langt ifra noen innertier. Håper bare ikke sensuren tar så lang tid som 3 uker! Er det semesteroppgave på bachelor eller master nivå du skriver?
MissStiles Skrevet 12. april 2010 #502 Skrevet 12. april 2010 Vanskelig å si. De er litt blandede, egentlig... Oppgaven føles like lite konkret som en norskstil. Var ikke usikker på hvordan oppgaven skulle løses, men heller hvordan den skulle presenteres og hvordan jeg skulle beskrive måten jeg lagde modellen på (var databaseeksamen). Og hvor mye teori jeg skulle trekke inn i dette. Og ikke minst så var jeg usikker på hvordan jeg skulle skrive diverse spørringer (SQL) som det ble spurt etter. Tror jeg traff litt blink på dem, men langt ifra noen innertier. Håper bare ikke sensuren tar så lang tid som 3 uker! Er det semesteroppgave på bachelor eller master nivå du skriver? Får håpe det gikk bra da.. Kjedelig hvis du må vente 3 uker. Skriver semesteroppgave på bachelor nivå. Aller siste faktisk. Skal bli godt å bli ferdig med den. Og bare konsentrere seg om bachelor oppgaven.
Mir Skrevet 14. april 2010 #503 Skrevet 14. april 2010 Information overload deluxe i disse dager. Virker alltid som man har så god tid.. men plutselig er det bare et par uker igjen noen som kjenner seg igjen? Nå har jeg tatt med meg puta og pledded ned på sofaen, ble 10 timer intensiv lesing igår og idag har jeg sittet i 6 timer til nå. Nesten litt imponert over min egen innsats
Gjest Miam Skrevet 14. april 2010 #504 Skrevet 14. april 2010 Jeg kjenner meg igjen!!! Seriøst, at noen klarer så mange timer med intensiv lesing... Hvorfor klarer ikke jeg det Mister helt konsentrasjonen etter et par timer jeg, med pauser av og til. Blæ...
Mir Skrevet 14. april 2010 #505 Skrevet 14. april 2010 Eneste måten jeg får det til er å ikke sitte ved pc`en. Hvis jeg prøver å lese mens den er tilstede så går det heller dårlig. Noen ganger må man jo bruke pc da.. f.eks hvis man skal gjøre oppgaver i program eller word.. Det som har motivert meg denne uka er vel at hver gang jeg ikke har vært flink så angrer jeg så voldsomt. Er jo mye artigere å sitte på examen og skrive så blekket spruter fordi man faktisk KAN noe! =) Så hadde det vært greit å ikke henge bakpå med ett fag også..
MissStiles Skrevet 14. april 2010 #506 Skrevet 14. april 2010 Kjenner meg igjen der. Sånn satt meg på min siste eksamen i februar. Jeg kan heller ikke ha pc i nærheten men av og til må jeg bare inn og sjekke mail/fb/kg.
Gjest SmallTalk Skrevet 14. april 2010 #507 Skrevet 14. april 2010 Jeg fant akkurat ut at det kun er 44 dager til prosjektet mitt skal leveres inn! Jeg har liksom tenkt at det er så lenge igjen, men det er jo ikke det!
ninuska_ Skrevet 14. april 2010 #508 Skrevet 14. april 2010 Jeg kjenner meg også igjen i at man tror man har så god tid, når man egentlig ikke har det. Tenkte at det var så lenge igjen til første eksamen, men denne uka er jo plutselig over - ikke at jeg vet hvor den ble av I dag holdt jeg ikke på så lenge, kun 6 timer, men jeg fikk gjort en god del. Mindre pauser, kortere pauser og masse snacks ved meg. Hva gjør dere for å motivere dere? Jeg er lik Mir; angrer når jeg ikke har vært flink, jeg får en så dårlig følelse inni meg, så jeg prøver å unngå å være mindre flink.
Gjest SmallTalk Skrevet 14. april 2010 #509 Skrevet 14. april 2010 Jeg kjenner meg også igjen i at man tror man har så god tid, når man egentlig ikke har det. Tenkte at det var så lenge igjen til første eksamen, men denne uka er jo plutselig over - ikke at jeg vet hvor den ble av Dette høres i grunnen veldig kjent ut! For min del så er alle eksamener unnagjort, men hovedprosjektet gjenstår. Her er vi 5 stk som jobber sammen, og som sammen skal lage en våpensimulator. Dvs at vi har 5*44 dager å bruke, men det er fortsatt mye som skal gjøres.
MissStiles Skrevet 14. april 2010 #510 Skrevet 14. april 2010 Jeg fant akkurat ut at det kun er 44 dager til prosjektet mitt skal leveres inn! Jeg har liksom tenkt at det er så lenge igjen, men det er jo ikke det! 58 dager til bachelor oppgaven min skal leveres. Oida.. Ikke lenge til jo.. Skremmende!
Gjest SmallTalk Skrevet 14. april 2010 #511 Skrevet 14. april 2010 58 dager til bachelor oppgaven min skal leveres. Oida.. Ikke lenge til jo.. Skremmende! Jeg synes det er skikkelig skummelt... I og med at dette i tillegg er et oppdrag for næringslivet så blir det jo på en måte en "ilddåp". Heldigvis så er vi 5 stk om prosjektet her, så vi har gode muligheter til å delegere og fordele oppgaver. Og ikke minst så har vi alle våre "spesialkompetanser" som vi kan mye innen. Du skriver oppgave alene? I såfall, så skjønner jeg at 58 dager kan virke enda kortere.
MissStiles Skrevet 14. april 2010 #512 Skrevet 14. april 2010 Jeg synes det er skikkelig skummelt... I og med at dette i tillegg er et oppdrag for næringslivet så blir det jo på en måte en "ilddåp". Heldigvis så er vi 5 stk om prosjektet her, så vi har gode muligheter til å delegere og fordele oppgaver. Og ikke minst så har vi alle våre "spesialkompetanser" som vi kan mye innen. Du skriver oppgave alene? I såfall, så skjønner jeg at 58 dager kan virke enda kortere. Nei, skriver sammen med en person. Men akkurat nå er hun på ferie. Så da virker tiden enda kortere. Regner ikke med at hun skriver et eneste ord mens hun ligger på stranda.
ninuska_ Skrevet 15. april 2010 #513 Skrevet 15. april 2010 Under 2 mnd virker ufattelig kort tid når jeg tenker på hvor fort disse 3 siste mnd har gått. I dag vurderte jeg å "slumre" i senga, men jeg kom meg nå opp. Kjøpt en caffe latte for å få opp motivasjonen, og nå skal jeg gå løs på repetisjon av artikler i kompendiet. Jeg syns ikke stoffet mitt er så ufattelig vanskelig, men jeg syns det er mye å sette seg inn i som virker uforklarlig for meg til å begynne med, men så blir det klart når jeg vrir og vender på det (ja, sånn er det med sos.ant emner til tider gitt..) Har dere plan for dagen?
Mir Skrevet 15. april 2010 #514 Skrevet 15. april 2010 bra jobba ninuska =) Senga kan være vanskelig. Egentlig har jeg språk-kurs idag fra 11.45 til 14.30 . Men jeg har absolutt ikke lyst. Det er fint vær, og jeg henger bakpå med andre studier, og jeg synes språk-forelesningen er så kjedelig fordi jeg kan det meste allerede... Man må ha vært tilstede 80 % av gangene for å kunne ta re-examen, men jeg kan omtrent allerede språket flytende så jeg er ikke redd for å ikke klare examen. Hva hadde dere gjort? Jeg omtrent sovner hver gang jeg er der, og føler det er bortkastet å sitte der når jeg kunne vært produktiv i andre fag. om jeg ikke drar dit så skal jeg gjøre annen lesing, så.... Huff.. Hvorfor er det alltid den "du bør" , bare fordi jeg synes synd på foreleser om det er få folk tilstede?
MissStiles Skrevet 15. april 2010 #515 Skrevet 15. april 2010 Har dere plan for dagen? Bare bli ferdig med å lese mailer osv. Og spise frokost så skal jeg komme i gang med oppgaveskriving. Ikke vært så flink de 2 siste dagene. Idag er det skjerpings.
MissStiles Skrevet 15. april 2010 #517 Skrevet 15. april 2010 Om en uke er det eksamen... eeeeeeek. I hva da?
MissStiles Skrevet 15. april 2010 #518 Skrevet 15. april 2010 Idag sliter jeg med å komme i gang med skrivinga... blææææ...
ninuska_ Skrevet 15. april 2010 #519 Skrevet 15. april 2010 (endret) bra jobba ninuska =) Senga kan være vanskelig. Egentlig har jeg språk-kurs idag fra 11.45 til 14.30 . Men jeg har absolutt ikke lyst. Det er fint vær, og jeg henger bakpå med andre studier, og jeg synes språk-forelesningen er så kjedelig fordi jeg kan det meste allerede... Man må ha vært tilstede 80 % av gangene for å kunne ta re-examen, men jeg kan omtrent allerede språket flytende så jeg er ikke redd for å ikke klare examen. Hva hadde dere gjort? Jeg omtrent sovner hver gang jeg er der, og føler det er bortkastet å sitte der når jeg kunne vært produktiv i andre fag. om jeg ikke drar dit så skal jeg gjøre annen lesing, så.... Huff.. Hvorfor er det alltid den "du bør" , bare fordi jeg synes synd på foreleser om det er få folk tilstede? Det er vanskelig å komme opp av senga når man på forhånd har bestemt seg for å bli liggende til langt ut på dag - men heldigvis kom jeg meg opp og jeg er storfornøyd akkurat nå! Nå kommer svaret ganske sent, i og med at ditt språk-kurs har begynt, men hvis jeg følte at jeg kunne språket såpass godt at det ikke var en minste sjanse for å stryke, hadde jeg fokusert på andre fag. Vi har en foreleser i det ene faget nå (han superflinke foreleseren ble byttet ut midt i semesteret ) som jeg ikke klarer å lære noe som helst av - monoton, kjedelig og upedagogisk - og jeg setter meg heller ned og leser det på egenhånd. Du må gjøre det du får mest ut av! Kan jeg spørre hva slags språk det er? Er så spennende å lære nye språk! Ikke ha dårlig samvittighet for foreleseren - kanskje han forstår at han burde forandre litt på undervisningstilen sin hvis det er få som dukker opp. Det hadde i allefall vært et hint hvis jeg var foreleser! Endret 15. april 2010 av ninuska_
superior Skrevet 15. april 2010 #520 Skrevet 15. april 2010 Kontraktsrett, blæh. Er så mye ulovfestet at jeg blir helt svimmel.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå