Frodeo Skrevet 10. august 2009 #1 Skrevet 10. august 2009 Jeg er en mann på 39 år, som tenkte jeg skulle spinne litt rundt dette tema. Det er jo som alle vet, mer og mer vanlig å "få nye pupper". Det har til og med blitt så vanlig at det er ikke er noen skam lenger å la både kjente og ukjente klemme på de nye i full offentlighet,- for å kjenne på resultatet selvfølgelig..... Hmm..... personlig er jeg i utgangspunktet motstander av silikon. Det vil si i utgangspunktet. For jeg forstår jo at noen ønsker å ta silikon etter 3 fødsler, og for å kunne "føle seg mer kvinnelig" igjen, men jeg synes mange burde tenke på at slik er det (at bryst henger etter amming) og ta kroppen sin for slik den har blitt. Derimot har jeg mye mer forståelse for kvinner som ikke har noen bryster, og som ønsker å fylle ut en 70 a bh, eller å kunne gå med en kjole uten at det ser rart ut. DEN forstår jeg!! Selv her jeg en kjærste som er litt eldre enn meg, og som tok silikon for noen år siden da det var slutt mellom oss. Grr.... var min første reaksjon. For bryst som står rett opp når man ligger på ryggen er faktisk ikke så innmari sexy, og uansett ha legen har lovet deg, eller hvilken implantat du får, så er det ikke like godt å ta på! Synes jeg da...... Til orientering har jeg fremdeles masse sex med kjærsten min, men til dere kvinner som vurderer å ta det;- tenk dere om en liten gang til'a!
Gjest Gjest_abc_* Skrevet 10. august 2009 #2 Skrevet 10. august 2009 Jeg er enig med deg i det meste, bortsett fra det siste. Jeg tror ikke kvinner som legger inn silikon vurderer så mye hva menn synes om hvordan de ser ut i ulike stillinger og hvordan de føles under akten. Det er nok andre ting som du nevnte lenger opp i innlegget (håper jeg). Det ville vært trist hvis man gjorde det for noen andre enn seg selv, ikke sant? Jeg for min del ville ikke gjort det, uansett hvordan forfallet vil bli. En venninne av meg har det og hun sier at puppene hennes blir helt kalde når hun er ute om vinteren, fordi det ikke er noen blodgjennomstrømming Eller at gleden av å ligge på magen på f.eks en solseng (les:ikke myk madrass) er borte. Har kjæresten din klaget på noe av det samme?
Frodeo Skrevet 10. august 2009 Forfatter #3 Skrevet 10. august 2009 Jeg er enig med deg i det meste, bortsett fra det siste. Jeg tror ikke kvinner som legger inn silikon vurderer så mye hva menn synes om hvordan de ser ut i ulike stillinger og hvordan de føles under akten. Det er nok andre ting som du nevnte lenger opp i innlegget (håper jeg). Det ville vært trist hvis man gjorde det for noen andre enn seg selv, ikke sant? Jeg for min del ville ikke gjort det, uansett hvordan forfallet vil bli. En venninne av meg har det og hun sier at puppene hennes blir helt kalde når hun er ute om vinteren, fordi det ikke er noen blodgjennomstrømming Eller at gleden av å ligge på magen på f.eks en solseng (les:ikke myk madrass) er borte. Har kjæresten din klaget på noe av det samme? Skal vi se... får du dette svaret riktig nå? Hehe, joda, har hørt det at puppene blir kalde, men også vondt i kantene av og til. Men jeg tror og håper som deg at de fleste som gjør det, gjør det for sin egen selvfølelses skyld, men dette henger jo litt sammen, gjør det ikke? Dessuten vet jeg at jenter med silikon, ser mye mer på brystene til andre kvinner etter operasjonen enn før....
Gjest Tommy1 Skrevet 10. august 2009 #4 Skrevet 10. august 2009 Skal vi se... får du dette svaret riktig nå? Hehe, joda, har hørt det at puppene blir kalde, men også vondt i kantene av og til. Men jeg tror og håper som deg at de fleste som gjør det, gjør det for sin egen selvfølelses skyld, men dette henger jo litt sammen, gjør det ikke? Dessuten vet jeg at jenter med silikon, ser mye mer på brystene til andre kvinner etter operasjonen enn før.... Helt enig!
Gjest farge gul Skrevet 10. august 2009 #5 Skrevet 10. august 2009 Derimot har jeg mye mer forståelse for kvinner som ikke har noen bryster, og som ønsker å fylle ut en 70 a bh, eller å kunne gå med en kjole uten at det ser rart ut. DEN forstår jeg!! Så du mener at vi med a-cup ikke har pupper liksom? Jeg har alltid hatt flotte pupper, stramme og fine, med utstående knopper, har fått masse skryt for de. Jeg bruker A og B.
Gjest Gjest Skrevet 11. august 2009 #6 Skrevet 11. august 2009 Så du mener at vi med a-cup ikke har pupper liksom? Jeg har alltid hatt flotte pupper, stramme og fine, med utstående knopper, har fått masse skryt for de. Jeg bruker A og B. Han sier jo "fylle ut en a-cup" da! Selv gjør jeg ikke det engang, men det driter jeg i. De virker som de skal, og det er det viktigste!
jente4 Skrevet 11. august 2009 #7 Skrevet 11. august 2009 Dessuten vet jeg at jenter med silikon, ser mye mer på brystene til andre kvinner etter operasjonen enn før.... Så klart gjør de det... Silikonpupper er ikke akkurat billige, og når noen har invister så mye penger, tid og mange tanker om at de vil endre noe på seg, legger man så klart merke til hvordan andre sine pupper ser ut, og sammenligner seg selv med andre. Det er dette jeg synes er så skummelt med å gjøre om noe på utseende sitt, av kanskje feil grunner. Jenter går rundt å sammenligner seg selv med andre ganske så ofte, tenk deg i tillegg når de har brukt flere tusner på å se "bra" ut eller bli mer fornøyd med seg selv, da sammenligner de seg selvfølgelig med andre jenter. Og noen blir til slutt såå opphengt av andres kropp. Les, NOEN.
Gjest sanna84 Skrevet 11. august 2009 #8 Skrevet 11. august 2009 jeg har silikon, tok det for snart 6 år siden. jeg hadde forsåvidt en grei nok str fra før, men likte ikke formen.. så gikk fra ca c til dd.. har ikke hatt noen problemer med mine overhodet, og faktisk ingen som ser de pleier tro det er silikon. ikke engang uten bh, de bare tror jeg er litt velsignet, hehe! samtidig som de er gode å ta på, ikke harde, man bare slipper kjenne kjertler og sånn man kjenner på vanlige pupper om man klemmer etter. Har hvertfall bare fått skryt av gutter, som har og ikke har vært borti silikon før.. men grunnen til at mine ble såpass bra er at jeg ikke overdrev, og hadde litt str fra før. Virker for meg som om de fleste leger anbefaller å legge inn mer enn man har tenkt, for mange som tar silikon kommer igjen og vil fylle opp mer etter kort tid. men jeg anbefaller å heller ta litt for lite.. mine står ikke opp under haka og skal jeg ha no ordentlig kløft, må jeg hjelpe til med bh. Men det er da det som er naturlig! Har aldri skjønt helt de som overdriver inngrepet, for meningen med plastikk kirurgi er vel egentlig å pynte på det man har ikke prøve å skape noe som ikke er der i det hele tatt! Jeg har hvertfall bare gode opplevelser med silikon og det har hjelpet mye på min selvfølelse, noe helt annet å vise seg naken nå men jeg tok det for å føle meg vel da, ikke for å skulle putte de inn i en utfordrende topp og vise meg for alle!
Troyamin Skrevet 11. august 2009 #9 Skrevet 11. august 2009 Til orientering har jeg fremdeles masse sex med kjærsten min, men til dere kvinner som vurderer å ta det;- tenk dere om en liten gang til'a! Det finnes såkalte dråpeformede innlegg som ser mer naturlige ut. Og på meg duver de like naturlig som de gjorde før tre unger...
clanz Skrevet 11. august 2009 #10 Skrevet 11. august 2009 Så du mener at vi med a-cup ikke har pupper liksom? Jeg har alltid hatt flotte pupper, stramme og fine, med utstående knopper, har fått masse skryt for de. Jeg bruker A og B. A og B kan være kjempesexy. Jeg og flere venner har ofte diskutert puppestøllelser og alltid landet på at skal man ha en dame man skal ha gifte seg med, så er små pupper best... ganske enkelt fordi formen på puppene er viktigere enn størrelsen!! Og store har en tendens til å henge mer på sikt. Så kan ikke fatte at noen med små velformete pupper tenker på silikon.
Gjest Stjernedryss Skrevet 11. august 2009 #11 Skrevet 11. august 2009 Hmm..... personlig er jeg i utgangspunktet motstander av silikon. Det vil si i utgangspunktet. For jeg forstår jo at noen ønsker å ta silikon etter 3 fødsler, og for å kunne "føle seg mer kvinnelig" igjen, men jeg synes mange burde tenke på at slik er det (at bryst henger etter amming) og ta kroppen sin for slik den har blitt. Derimot har jeg mye mer forståelse for kvinner som ikke har noen bryster, og som ønsker å fylle ut en 70 a bh, eller å kunne gå med en kjole uten at det ser rart ut. DEN forstår jeg!! Det ser da ikke rart ut å gå med fin kjole selv om man har små pupper. Jeg har små pupper, men går med penkjole stadig vekk likevel. Kanskje ikke alle modeller jeg kler, men det gjør da ikke andre damer heller. Jeg føler meg fin selv med små pupper, så da synes jeg det blir litt fornærmende når du sier at det er greit at jeg tar silikon (som om jeg ikke er bra nok uten).
Ethereal Skrevet 11. august 2009 #12 Skrevet 11. august 2009 Man kan jo diskutere hva som er sunnest i lengden: å ta et kirurigisk inngrep, eller å gå rundt i mange år og hate seg selv... 1
Gjest Stjernedryss Skrevet 11. august 2009 #13 Skrevet 11. august 2009 Man kan jo diskutere hva som er sunnest i lengden: å ta et kirurigisk inngrep, eller å gå rundt i mange år og hate seg selv... Eller godta seg selv og være glad i den kroppen man har! Det alternativet velger jeg i hvertfall. Hvorfor i all verden skal jeg hate meg selv bare fordi jeg har små pupper?
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 11. august 2009 #14 Skrevet 11. august 2009 A og B kan være kjempesexy. Jeg og flere venner har ofte diskutert puppestøllelser og alltid landet på at skal man ha en dame man skal ha gifte seg med, så er små pupper best... ganske enkelt fordi formen på puppene er viktigere enn størrelsen!! Og store har en tendens til å henge mer på sikt. Så kan ikke fatte at noen med små velformete pupper tenker på silikon.
grafenberg Skrevet 11. august 2009 #15 Skrevet 11. august 2009 Nå i våres lå jeg med min første silikon-jente. Og jeg ble skikkelig skuffa for det var altfor fast og hardt for min smak, så jeg er en hengepupp-tilhenger! 1
Bina Skrevet 11. august 2009 #16 Skrevet 11. august 2009 Jeg valgte å legge inn silikon etter to ammerunder. Siden jeg ble mamma tidlig i 20 åra så var det ikke veldig fristende å ha slappe, tomme ammepupper resten av livet. Da jeg ammet var puppene en god D cup, da jeg var ferdig hadde jeg såvidt en A cup..og de var ikke faste. Mine pupper er myke og deilige, de føles veldig naturlig! Menn klager absolutt ikke for å si det sånn Jeg har aldri angret ett eneste sekund! Hadde jeg hatt de fine runde B cup puppene jeg hadde før barna så hadde jeg IKKE valgt silikon. 1
I Grosny Skrevet 12. august 2009 #17 Skrevet 12. august 2009 Jeg liker pupper som virker. Størrelsen er irrelevant, men at jeg får respons når jeg kysser de og leker med de. Er det like deilig for damene å få brystkjæling etter de har lagt inn silikon?
Gjest cybergirl Skrevet 12. august 2009 #18 Skrevet 12. august 2009 Er det like deilig for damene å få brystkjæling etter de har lagt inn silikon? Ja det er det Silikon vs. hengepupper?- Helt klart silikon! Men ikke ta silikon før du er ferdig med fødsler/ amming, da kan de synke litt inn/ned slik at de ser mindre og annerledes ut etterpå. Er det ikke også sånn at silikon må skiftes ut ca. hvert 10 år?
Gjest Gjest :] Skrevet 12. august 2009 #19 Skrevet 12. august 2009 Jeg fyller en 70a, og er ikke fornøyd. Føler ut som at jeg ikke har pupper i det hele tatt. Jeg skulle så gjerne hatt B-cup, så har tenkt på silikon flere gang. Tror neppe at det kommer til å realiseres, men jeg føler meg rett og slett "guttete". Føler at jeg ikke kan gå i noen kjoler eller topper med litt utrigning. Har liksom ingenting å "vise" fram. Om jeg hadde fylt B-cup, hadde jeg vært overlykkelig.
Gjest Jan Skrevet 14. august 2009 #20 Skrevet 14. august 2009 Virker for meg som om de fleste leger anbefaller å legge inn mer enn man har tenkt, for mange som tar silikon kommer igjen og vil fylle opp mer etter kort tid. men jeg anbefaller å heller ta litt for lite.. mine står ikke opp under haka og skal jeg ha no ordentlig kløft, må jeg hjelpe til med bh. Men det er da det som er naturlig! Veldig naturlig. Naturlig er best. Har også diskutert dette med venner, og funnet ut at de færreste liker silikonpupper. En ting er å se på de (vi gutter liker jo pupper uansett ), men å ha sex med og ta på slike er ikke noe særlig. Synes det er trist at så mange velger dette, og for meg er det mer turn-off enn turn-on uansett (fordi det sier noe om jenta forøvrig som jeg ikke liker...). Hver sin smak!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå