Anamelona Skrevet 12. februar 2012 Forfatter #3002 Skrevet 12. februar 2012 Lenge siden sist gitt.. Kanskje noen titter innom lell?? You never know Ikke altfor mye som har skjedd siden jeg var her sist, Minstemelona har faktisk nettopp lært å gå. (Fashionable(?) late.. Hehe) Og Babymelona begynte å bruke potte i romjula. Så hun sluttet med bleier på dagtid på nyåret. Smokken sluttet hun med i slutten av november, da jeg plutselig bestemte meg for at "idag er dagen!" Jeg hadde trodd at det skulle bli ramaskrik siden Minstemelona fortsatt bruker smokk, og at Minstemelona får, men ikke hun.. Men det gikk strålende! Jeg kjøpte en liten My little pony-figur, og sa at: "Denne skal du få hvis du klarer å sove uten smokken inatt, for nå er du stor jente!" Og jess, det ville hun. Siden har det vært henne og ponnyen som følgesvenner. På onsdag hadde vi en ulykke Babymelona lusket rundt bordet i stua, så skled hun plutselig og smalt hodet kjempehardt inn i bordkanten. Blodet rant, bakhodet var helt innsmurt i blod. Pappamelona hadde reist på jobb dagen før, og jeg fikk jo helt angst, men prøvde å gjøre ting rett; En unge under hver arm, på med håndkle på hodet hennes, jakke og sko, hiv dem i bilen og suse på legevakta. Der barberte de litt av håret hennes og vi så et 1,5cm langt kutt. Hun måtte sy. Så da fikk hun noen sprøytestikk med bedøvelse (lite populært) og deretter 2 sting. skumle greier for store og små. Men hun skrek overraskende lite under legebesøket, og de var veldig flinke der. Stakkars store, flinke jenta mi. Dagen etter var hun faktisk helt fin. Ingen klaging eller noe ..og tenk.. Det er under en uke til hun blir 3! :dåne:
pusilus Skrevet 13. februar 2012 #3003 Skrevet 13. februar 2012 Tjooohooo Tenk at babymelona snart er tre år og stor jente alt Flinka som nesten ikke gråt hos legen Hurra for minstemelona som går
Anamelona Skrevet 13. februar 2012 Forfatter #3004 Skrevet 13. februar 2012 Tjooohooo Tenk at babymelona snart er tre år og stor jente alt Flinka som nesten ikke gråt hos legen Hurra for minstemelona som går Ja, jeg var så stolt av Babymelona! Hun prater veldig masse om det nå. At hun "var hos legen på sykehuset og reparerte blod i hodet" Gullet mitt! Skremmende, men jeg blir bare mer og mer glad i henne for hver dag som går. Til tross for at hun i helgen og idag har begynt å teste grenser. Sliter meg ut og tar meg laaangt forbi bristepunktet iblant, men hun er verdens nydeligste gulljente med en stadig mer fremtredende personlighet! Og lillesøster følger hakk i hæl med en ganske bestemt vilje. Den krabaten kaster seg(!) i bakken når ting går henne imot, spraker, hyler og vræler. Når hun er sint eller utålmodig så skriker hun lenge og vel med en sånn høyfrekvent tone at det blafrer i trommehinnen. Herremin... Men mammas verdens søteste lille ettåring er hun uansett! babyen min enn så lenge hun er baby.......
Anamelona Skrevet 15. februar 2012 Forfatter #3008 Skrevet 15. februar 2012 En ny dag er ved veis ende. Igår var Babymelona i karneval i bhg, utkledd som selveste Pippi (helten hennes for tiden) og idag var Minstemelona i karneval på sin avdeling. Hun gikk som ei lita marihøne. *smelt* De var så skjønne begge to der de troppet opp klar til fest. Jeg er sikker på de hadde det fint. Det var tross alt servering av boller med krem, saft, pizza og diverse digg. Jeg støtter teorien om at det er lov å spise sånt iblant. Jeg er ikke blant de som tenker; "Ja men unger kan læres til å synes det er like godt med en bit vannmelon." Jess da, enig der, men vannmelon, blåbær, pærer, jordbær, banan, ananas... De får en eller flere sorter av meg daglig. Det MÅ gå an å feire med sjokolade og pølser i bursdagsfest. Sorry, jeg blåser av meg her.. men jeg ser og hører så mange hysteriske gress-foreldre, og jeg vet neimen ikke om jeg tør å invitere i bhg-selskap når den tid kommer. Som 3 åring (Babymelona på fredag) tenker jeg at vi feirer kun med venner og familie, men når hun blir 4 blir det barneselskap... Vet ikke helt hva som er normalt jeg da men.. Har forresten kikket på gaver til henne, og jeg tror vi landet på denne dukkevognen! var ikke den litt stilig for ei lita berte på 3?? Hun går rundt med dukka si overalt, steller den, mater den, kler av og på, skifter bleie(!) og koser og klemmer.. Hun må jo få ha en vogn til den også, tenker nå jeg da... Så kjøper vi ski når sesongen er over (og prisene er halvert) så får hun de til jul! HAH!!! Så lur jeg er. Slenger med et akebrett kjøpt utenfor sesong så Minstemelona kan få!
Spatula Skrevet 15. februar 2012 #3009 Skrevet 15. februar 2012 Jeg er helt enig med deg angående, en-rosin- er-nok-i-helgene-hysteriet.... Man skal unne seg litt ekstra ved spesielle anledninger. Jeg så bildene av søtiisene
Anamelona Skrevet 16. februar 2012 Forfatter #3010 Skrevet 16. februar 2012 Jeg er helt enig med deg angående, en-rosin- er-nok-i-helgene-hysteriet.... Man skal unne seg litt ekstra ved spesielle anledninger. Jeg så bildene av søtiisene Skjønneste jentene mine Ikke sant?? Rosiner får de et par ganger i uka. De eeeeelsker det! Men det går jo litt utover magen da. De får masse frukt hver dag. Både i bhg og hjemme. Da får de heller bare være bortskjemte på fruktsnop. De elsker frukt, grønnsaker og sunne ting, og på lørdag er det smågodt-krokodiller, utvannet brus eller eplenektar og bamsechips. Synes det bare skal være sånn jeg.. Og vafler eller pannekaker med grovt mel og uten sukker?? Det er å ødelegge det gode. Det er kosemat!! Vi spiste middag på fredag, jeg var syk og orket bare å varme opp kjøttkakene fra dagen før, orket ikke lage til grønnsaker osv.. Jeg fikk DET mutte blikket fra Babymelona; -Skal vi BARE ha kjøttkake? Skal vi ikke ha gulrot? Sunne, gode jenta mi..
Spatula Skrevet 16. februar 2012 #3011 Skrevet 16. februar 2012 slik er lillemor også, her har det hent som til jul og bursdagsfeiringer har hum fått en fudgekaramell delt i små biter sammen med litt rosiner i en skål, og litt cheeze doodles, og tynn gøy fruktsaft, det er tross alt forskjell på helg og hverdag, og brokkoli er kjempenam midt i uka;)
Anamelona Skrevet 16. februar 2012 Forfatter #3012 Skrevet 16. februar 2012 (endret) Ooooo.. Cheese doodles. Det tror jeg de skal få i helga. Det er lenge siden de har fått. Men imorgen blir det pølser til middag, muffins til frokost og kake til lunsj!!! BURSDAGFEST! :hoppe: På sine egne bursdager skeier man HEEELT ut, og lillesøster må jo tross alt ikke være noe dårligere. Endret 16. februar 2012 av Anamelona
Anamelona Skrevet 16. februar 2012 Forfatter #3014 Skrevet 16. februar 2012 Jeg har "dessverre" begynt å trene, så jeg kan/vil ikke ødelegge noe ved å fråtse snop. Men det er greit! Fått meg Wii Fit og trener mellom 30-60 min daglig nå. I tillegg til at jeg spiser sunt og lite. Gått ned 3,5 kg på en uke har jeg gjort!! :nigo: Og så har jeg vært oppe på min første fjelltopp (300 m høy bare da) siden jeg var tenåring. Har faktisk aldri vært på fjellet her jeg bor, og jeg har bodd her i nesten 10 år nå. *skamme seg* Men trenden er i ferd med å snu
pusilus Skrevet 16. februar 2012 #3015 Skrevet 16. februar 2012 Har faktisk aldri vært på fjellet her jeg bor, og jeg har bodd her i nesten 10 år nå. *skamme seg* Men trenden er i ferd med å snu Jeg var vel på topptur bare tre-fire ganger ila den tiden jeg bodde i området, og føler jeg brukte området alt for lite. Her er det ikke noen fjeltopper å snakke om så da er det helt greit å danse flere ganger i uken Pippi og marihønen var søte (Jeg har forresten marihønekostyme jeg også , men jeg var neppe så søt som minstemelonen. Dessuten ødela kompis følehornene mine så nå kan jeg ikke gå rett med det kostymet :gjeiper: )
Anamelona Skrevet 16. februar 2012 Forfatter #3016 Skrevet 16. februar 2012 Jeg var vel på topptur bare tre-fire ganger ila den tiden jeg bodde i området, og føler jeg brukte området alt for lite. Her er det ikke noen fjeltopper å snakke om så da er det helt greit å danse flere ganger i uken Pippi og marihønen var søte (Jeg har forresten marihønekostyme jeg også , men jeg var neppe så søt som minstemelonen. Dessuten ødela kompis følehornene mine så nå kan jeg ikke gå rett med det kostymet :gjeiper: ) Hahaha.. Du var sikkert søt i den lell... Sånne horn er da lett å finne! Nesten gratis også.. Ingen unnskyldning for å klemme lille kulemagen inn i drakta og danse en karnevalsdans rundt i byen!
Anamelona Skrevet 18. februar 2012 Forfatter #3017 Skrevet 18. februar 2012 Det ble litt godt igår da.. Jeg bakte boller og pisket krem, så det ble en fastelavnsbolle. Og den var gooooood. Middagen ble bestemt av bursdagsbarnet selv; Pølse i lompe. Så det var jo ikke spesielt sunt. Men det ble bare to... Litt brus hører med. light, ikke at det er så innmari mye bedre men.... Turte ikke å utføre veiing idag, men trening gjennomførte jeg. En halvtime i helgene får være nok, så får ukedagene ha 1 time. God deal synes jeg! Litt småspising har det blitt idag også. Våknet nemlig 0640 av gråtende 3åring; "Mamma, jeg vil ikke ha deeeeeet..." Da jeg gikk inn ble jeg møtt av en unge med spy i hånda som hun holdt frem til meg. "Vil ikke ha deeeeet" Stakkar jenta mi! Hele ansiktet var dekket, håret, puta, deler av dyna... Måtte vrenge av alle trekk, spyle de i dusjen, hive de i vaskemaskinen og pute og dyne måtte ut til lufting. Jentungen ble også spylt og vasket i dusjen. Det ble heldigvis med den ene spyingen. men hun har hatt laber matlyst og jeg har funnet frem det ene og det andre av mat og drikke og prøvd å få i henne noe. Så jeg har derfor småspist litt selv. Farlig å drive og gå rundt mat hele tiden, for da putter man svineriet i munnen. Men ettermiddagen kom, og hun har fått i seg greit med mat nå, og plenty med drikke, så no worrie. En annen ting; Jeg har siden begynnelsen satt som mål at 3årsdagen hennes skulle være siste dagen på potta (Hun er nemlig livredd for do, og klikker i full vinkel om vi foreslår den til fordel for potta, men vi vil jo helst at hun bruker do nå som hun kan kontrollere blæra) Jeg har snakket masse om at "Nå er det bare * dager igjen til du blir 3 år og stor jente, og store jenter går på do. De bruker ikke potte..." osv... Hun har vært litt skeptisk, men vi prøvde da idag. Etter sine første runder i morgentimene på potte. Den gyldne samtalen; "Nå er du blitt 3 år, og stor jente. Husker du vi sa at store jenter skal gå på do? Alle de store barna går på do i bhg og nå skal du også få prøve. Store jenter trenger ikke potte vet du..?" Svar, med et litt skeptisk uttrykk: Jaaa... Jeg må tisse på dooo..." Og så løp hun mot do, vrengte av seg klærne og satte seg. *sildre* Og verdens STØRSTE fra hennes side, i mine øyne, og et stolt: "Jeg tissa på do!!!!!!" MADE MY DAY!!! HIPP HURRA FOR STORE 3-ÅRINGEN MIN!! ....nettopp ferdig å skrive og skulle poste, så hørte jeg litt klynking nede. Der ventet en utspydd Babymelona som måtte en tur i dusjen. Fulgt av laken, underlaken, putetrekk og dynetrekk!! Puh.. Stakkars vesen. Nå er hun iallefall ren og velduftende. Mer enn hva jeg kan si om det jeg skrapet opp fra puta.
Nilla Skrevet 18. februar 2012 #3018 Skrevet 18. februar 2012 Innom og får deg på mine innlegg igjen. Så store jentene dine er blitt, tida går fort!!! Håper dere slipper mere nå da. Ikke artig å tørke opp!
Anamelona Skrevet 19. februar 2012 Forfatter #3019 Skrevet 19. februar 2012 Innom og får deg på mine innlegg igjen. Så store jentene dine er blitt, tida går fort!!! Håper dere slipper mere nå da. Ikke artig å tørke opp! Ja, jammen vokser de til i turbofart. Rart å tenke på at jeg er tobarnsmamma, og den yngste er 1,5år(!) For bare 4 år siden var det ikke dialog om barn enda, bare et lite håp og ønske i mitt hode at det skulle skje snart siden vi akkurat hadde kjøpt vår første bolig. Men det er vel sånn når man blir foreldre... Tiden skyter fart. Om du ikke har merket det allerede så kommer du til å merke det etterhvert.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå