Solsenga Skrevet 1. august 2012 #1 Skrevet 1. august 2012 Hei! Jeg er ei jente på 24 som for ikke lenge siden avsluttet et forhold etter 7 år. De 2 siste årene hadde vi det ikke bra sammen og jeg hadde ikke lyst på sex. På slutten hadde vi ikke sex på flere måneder. Men nå har jeg møtt en fyr som er helt fantastisk, både utvendig og innvendig. Vi har hatt sex noen ganger, men jeg blir ikke ordentlig kåt! Dette har jeg slitt med i lang lang tid. Før kunne jeg komme med en gang ved samleie, nå kommer jeg ikke i det hele tatt. Føler meg ødelagt på en måte. Hva skjer? Hvordan "fikser" jeg dette?? Håper noen har noen tips til meg!
Guybrush Skrevet 1. august 2012 #2 Skrevet 1. august 2012 Slapp av, bruk tid. Er det noe jeg har erfart med dere jenter så er det at stress, forventningspress og redsel for å ikke være "bra nok" for partneren ødelegger. Lær å nyt deg selv igjen, bli kjent med kroppen din på nytt. Lær deg å like sex enkelt og greit. Inkluder fyren gradvid i dette, vær gjerne åpen om det slik at du slipper å ha dette i baktankene også. Husk at det er ikke noen konkurranse. 3
Gjest Katten. Skrevet 1. august 2012 #3 Skrevet 1. august 2012 Fem minutter i mitt nærvær fikser det. 3
AnonymBruker Skrevet 1. august 2012 #4 Skrevet 1. august 2012 Fem minutter i mitt nærvær fikser det. Enig. Ta deg en tur til Trøndelag TS og møt katten, så blir du nok kåt for resten av livet. Anonym poster: 349d63e73427b549425093a4473c4141 2
AnonymBruker Skrevet 1. august 2012 #5 Skrevet 1. august 2012 Går du på p-piller? Mange kan oppleve nedsatt sexlyst når de gjør det, så jeg ville i så fall prøvt å kutte dem ut en periode Anonym poster: 8482b54fa86f38f50af7a5a56e94e43b
Gjest Bond Skrevet 1. august 2012 #6 Skrevet 1. august 2012 Blir du ikke kåt på den nye fyren, eller blir du ikke kåt i det hele tatt? Altså heller ikke med deg selv/fantasier? Hvis det er førstenevnte kan det jo egentlig være av to grunn - enten er du ikke kåt på ham (noe som kan faktisk skje selv om han er ganske så fantastisk), eller det er noe som sitter igjen fra før, at du forbinder sex med plikt og negative følelser. Da er det viktig å bryte den onde sirkelen der sex er noe man må ha, og må nyte. Slappe litt mer av, utforske selv, finne tilbake til det du virkelig synes er pirrende. Jeg tenker også at man ikke burde sammenligne før og nå - vi endrer oss hele tiden og tenningsmønstre endrer seg også. Hvis det er snakk om å ikke være kåt i det hele tatt, da burde du kanskje sjekke det med p-piller og lignende.
Solsenga Skrevet 1. august 2012 Forfatter #7 Skrevet 1. august 2012 Haha, Katten! Du vil selvfølgelig ikke avsløre triksene dine, men du kan vel gi meg et hint/ smakebit på hva jeg kunne ventet meg? Jeg går ikke på p-piller, aldri gjort.. Kanskje det er motsatt på meg, at jeg må begynne?
Gjest Katten. Skrevet 1. august 2012 #8 Skrevet 1. august 2012 Mine fem cent er at de siste to årene av forholdet ditt henger igjen mellom ørene, og man må gjerne kvitte seg med rotet mellom ørene for å få fri flyt til den nedre regionen. Gi det tid Ellers er triksene mine forbeholdt meg selv. Det vil bare skape en vedvarende higen etter meg, og jeg vil jo ikke ødelegge den sexen dere alt har. 1
Solsenga Skrevet 1. august 2012 Forfatter #9 Skrevet 1. august 2012 (Har ikke lært meg hvordan man siterer) Bond: Jeg er generelt lite kåt. Og som du sier, jeg er nok ikke i tvil med at jeg forbinder det med plikt og "usexy sex". Han jeg var sammen med ga opp å få meg kåt ganske tidlig i forholdet, men fortsatte å halvpresse meg- i hvertfall psykisk, til å tilfredsstille han på de måtene han ville (jeg var alltid i mot). Ja, det var sikkert veldig dumt å ikke tenke på meg selv, men så er det det med å ville at partneren sin skal ha det godt. Håper at ting går seg til. Når jeg ser tilbake på det nå kan jeg ikke skjønne at jeg holdt ut så lenge, men det er nå en annen sak... Kan bli kåt på egenhånd, men ganske sjelden. Og sist jeg besøkte den nye fyren, så kjente jeg det kilte litt i det vi begynte å kysse og han tok på meg, men så gikk det litt over selvom sexen var forholdsvis bra. Tror noe av greia er at han gjør meg veldig nervøs, men burde bli kåt likevel
Gjest Bond Skrevet 1. august 2012 #10 Skrevet 1. august 2012 Jeg vet ikke hva andre synes og hvor komfortabel du er om å snakke om sex, men det kan være lurt å snakke litt med din nåværende - dvs at du virkelig har lyst på ham, men at du trenger litt tid og utforskning å miste hemninger helt. Bare for at han også skjønner at dere må gjerne ta det litt mer gradvis og at det er ikke mangel av interesse som er problemet. Menn kan også ellers bli litt usikre om de får en følelse at noe ikke funker Jeg tror også at du fokuserer veldig mye på det som er galt nå, og dermed øker den usikkerheten og fokus blir på "det er ikke slik det burdeburdeburde være". Ikke tenk på hvordan du burde være eller hvordan du burde være kåt eller ditten eller datten. Det er få ting man "burde" når det gjelder kåthet og sex. Det er lekenhet du nemlig har mistet med at alt har blitt plikt og negativt - det skal jo egentlig være morsomt, lekent og hyggelig (med mindre man liker det litt mindre hyggelig altså). Men hvis du kan bli kåt på egenhånd, da kan du prøve å fokusere på det som måtte til da - var det noe spesifisk fantasi, en tanke, noe spesifisk sted eller måte eller.. ? Tenk på det som pirrer. Hva er det du vil aller helst gjøre sammen med ham. Hva vil du at han skal gjøre med deg? Lek med fantasier.
Solsenga Skrevet 1. august 2012 Forfatter #11 Skrevet 1. august 2012 Tusen takk Bond! Fine svar du gir meg!! Mange punkter å tenke over, selv om jeg sikkert skulle tenkt mindre Man setter seg fast i gamle tanker og følelser.. Har hørt at jeg er kjedelig som ikke har noen spesielle fantasier, men skal absolutt drømme videre og se hva som dukker opp Det med å bli kåt på egenhånd handler mer om å kjede seg enn å tenne på noe spesielt. Hehe. Skal se om jeg ikke får snakket litt med han ja. Ligger nok mye i det med selvtillit også..
womenwomen Skrevet 1. august 2012 #12 Skrevet 1. august 2012 Tusen takk Bond! Fine svar du gir meg!! Mange punkter å tenke over, selv om jeg sikkert skulle tenkt mindre Man setter seg fast i gamle tanker og følelser.. Har hørt at jeg er kjedelig som ikke har noen spesielle fantasier, men skal absolutt drømme videre og se hva som dukker opp Det med å bli kåt på egenhånd handler mer om å kjede seg enn å tenne på noe spesielt. Hehe. Skal se om jeg ikke får snakket litt med han ja. Ligger nok mye i det med selvtillit også.. Eller kanskje du ikke har rette følelsene og kjemien med han ? Kanskje han er en type du ikke tenner på...selv om du ønsker det og han er aldri så kjekk og flott og perfekt for deg. Noen menn tenner man bare ikke på - selv om det er ingenting galt med dem. De kan være både attraktive og kjekke, men likevell mangler de rette følelsene. Alltså BEGJÆRET mangler... Jeg har vanligvis ganske høy sexdrift og tenner lett og raskt og er ofte kåt på egenhånd og på nye menn jeg treffer. Men t.o.m jeg har opplevd å dra med meg menn hjem som er veldig hyggelige og kjekke - men så oppdager jeg i sengen at - jeg tenner ikke på dem. Slik jeg burde og vanligvis gjør. Husker jeg dro med meg en mye mye yngre veltrent knallkjekk fyr med hjem en gang. Han var dødskjekk og veninnene mine og andre kvinner bemerket at jeg burde føle meg så stolt over han forde han var så utrolig kjekk i mange damers øyne...Ja han var jo det. Men jeg tennte ikke på han. Var noe feil med kjemien der og luktene. Han var ung. Han luktet ikke MANN nok for meg. Han luktet mer som en nyvasket baby... Jeg klarte ikke å tenne på han. Selv om jeg ønsket.Jeg er sikker på at dette er naturens egen måte å fortelle oss at vi burde ikke ha sex eller få barn. Kan være at våre genotyper ikke ville ha passet sammen/blodtyper osv og at vi kunne eks ha fått et sykt barn. Så jeg tror naturen forteller oss hvem vi helst bør ha sex med og ikke. I form av at vi tenner mye sterkere på enkelte - enn vi gjør med andre. Så lytt til kroppens signaler og dine følelser. Hvis han ikke tenner deg - er han sansynligvis ikke ment for deg. Når du treffer en mann du virkelig liker og passer sammen med. Vil du tenne sinnsykt sterkt på kunn hans nærvær...uten å bli tatt på i det hele tatt. Bare blikket hans, lukten og tilstedeværelsen. Da vet du at han er " riktig " mann. Den som ikke lytter til egne følelser og kropp. Vil alltid misslykkes i partnervalg og sexuallivet...Det er straffen for å ikke leve mer i pakt med NATUREN.Og vi mennesker og vår kropp - den er en del av naturen. Så lytt til den. Aksepter den. Og respekter den. Det er en mening med alt. 2
Solsenga Skrevet 1. august 2012 Forfatter #14 Skrevet 1. august 2012 For et interessant svar womenwomen! "Jeg er sikker på at dette er naturens egen måte å fortelle oss at vi burde ikke ha sex eller få barn. Kan være at våre genotyper ikke ville ha passet sammen/blodtyper osv og at vi kunne eks ha fått et sykt barn. Så jeg tror naturen forteller oss hvem vi helst bør ha sex med og ikke." Dette kunne faktisk aldri falt meg inn engang. Ja, kjærlighet gjør blind, men man tror jo at man får med seg såpass! Han er absolutt en type som jeg hadde vært supestolt av å vise frem og som har mange venninner, så skjønner hva du mener! Dette må jeg nesten bare teste ut! Haha. Jeg siklet over fyren lenge og har blitt kåt ved tanken på han, så det er absolutt mulig. Jeg har egentlig troen på å bare gi det tid, få renset opp i hodet, og kjenne etter hvordan det føles etterhvert!
Solsenga Skrevet 1. august 2012 Forfatter #15 Skrevet 1. august 2012 Men det er så rart.. Jeg kjenner meg igjen i det du skriver med blikk, lukt og tilstedeværelse. Jeg blir nesten lammet over å ha han i nærheten, en fyr jeg har likt så lenge. Som tiltaler meg veldig både utseendemessig og med tanke på personlig. Kan nok hende det er hodet som henger igjen hos eksen. Ikke at jeg har noen som helst følelser lenger, men dårlig samvittighet.
Gjest "gjest" Skrevet 1. august 2012 #16 Skrevet 1. august 2012 WW har rett. Det handler om feromoner.
womenwomen Skrevet 1. august 2012 #17 Skrevet 1. august 2012 Han tenner deg ikke. Ja face fakta og sannheten. Moderne mennesker lever livet sitt med " skyggelapper " over øynene, og på løgner ofte. Hvordan kan du være ærlig med andre, når du ikke er ærlig mot deg selv engang ? ..Styrt av allt annet - enn sine sanne instinkter og lyster. De tvinger seg til handlinger som forventes av dem, men ikke føles riktig eller lystbetont, eller behagelig å gjøre. Mennesker blir syke på både kropp og sinn - når de ikke får leve ærlig og være seg selv. Det er psykisk og fysisk skadelig. Moderne mennesker følger " dating regler " og " fornuften " i valg av partner- istedenfor å følge lysten og instinktene sine. Mens de undertrykker sine egne lyster og instinkter som noe galt, feil, ulovlig, brudd på sosiale koder og spilleregler. Herregud så slitsomt og frustrerende og måtte kjempe imot egne lyster og instinkter hele tiden og gjøre allt moralsk riktig og det som du tror forventes av deg. Jeg har alltid fulgt mine instinkter og lyster . Jeg er mer et naturmenneske som lever i pakt med min kropp, noe jeg er stolt av, selv om noen vil dømme meg som umoralsk og litt " gal " - kroppen min som faktis er naturen selv.Jeg er naturen - like vill og fri som den er.Noe jeg også har rett til å være. Døm meg gjerne. Men jeg har det fysisk og psykisk meget godt med meg selv. Og jeg har ingen problemer. Ingen kan tvinge meg til handlinger jeg ikke ønsker. Jeg gjør alltid kunn det jeg har lyst til og som jeg selv har nytelse av.Jeg er som alle andre skapninger, litt egoistisk : ) Når jeg gjør noe for andre - er det forde jeg ønsker det, nyter det og vil det.Ingen kan kreve eller tvinge meg til noen verdens ting. De som fortjener det og jeg har lyst selv til det.Da er det ok. Jeg har alltid gitt fan i dating regler og lyttet til mine egne følelser og lyster. Sikkert derfor jeg aldri sliter med lysten. Sex er nemlig utrolig deilig for meg - hver gang : ) Og jeg har kunn sex når jeg har lyst. Mens dere andre - gjør bare det som kreves eller forventes av dere... Istede for å lytte til deres egne ønsker og behov.Og dere nekter å lytte til deres egen kropps ønsker og signaler. Ikke rart dere har dritt dårlig sex. ...og mister lysten. Glad jeg aldri har hatt sånne problemer selv.
Gjest "gjest" Skrevet 1. august 2012 #18 Skrevet 1. august 2012 Glad jeg aldri har hatt sånne problemer selv. Ikke jeg heller, har aldri sex med menn jeg ikke liker lukten på.
Solsenga Skrevet 1. august 2012 Forfatter #19 Skrevet 1. august 2012 Hmm, eksen synes jeg faktisk luktet ganske vondt når dere nevner det. Nesten som urin. Da gjorde jeg det riktige da! Det må være så utrolig deilig å ha det som deg womenwomen! Hvis noen dømmer deg, så er det av sjalusi! Det er bare å være stolt, for du er i mindretall! Hva mente du med at du ikke fulgte datingreglene? Jeg ble nysgjerrig Synes faktisk jeg jeg stod opp for meg selv og gjorde det jeg hadde lyst til da jeg brøt forholdet. Fikk råd om å tenke på meg selv for en gang skyld- og det var deilig! Når man tenker på det er det tungt med det praktiske og økonomiske, men jeg lever heller i en liten leilighet og spiser havregrøt enn å ha det som jeg hadde det! Folk utenfra, og hans familie, skjønte det nok ikke. En så utrolig snill og god fyr, tjener mye mer enn snittet og ser rimelig bra ut.. Men vi var rett og slett ikke bra for hverandre. Jeg betaler nå for at jeg lot det gå så lenge på overtid. Og hvordan har du fått den selvtilliten og selvrespekten? Bestemte du deg bare, eller ble du oppdratt sånn?
womenwomen Skrevet 1. august 2012 #20 Skrevet 1. august 2012 Ikke jeg heller, har aldri sex med menn jeg ikke liker lukten på. Jeg skal fortelle deg en historie. En sann historie.Om en mann som ble straffet hardt og lenge forde han dømte meg som billig...som ung og ganske så uskyldig. Jeg har alltid vært slik. Levd etter mitt hjerte og mine følelser og aldri skjemmes over det. Selv om jeg ikke klarer å følge dating regler og alt som er moralsk riktig å gjøre, jeg var slik som ung også. Jeg forstod ikke dette med å spille dydig og at dette ville gi et bedre førsteinntrykk på en mann. Jeg fulgte mitt hjerte, følelser og det som føltes riktig ut fra min situasjon og sanne ekte følelser for han. Jeg var bare ekte og ærlig mot han og mot meg selv. Kort fortalt - kjemien mellom oss var sykt ekte og sterk. Vi tennte sykt sterkt på hverandre. Bare blikkene våre var så intense og fulle av begjær for hverandre. At det var vanskelig å unngå å ha sex så tidlig. Som om luften dirret mellom oss og forventningene om NYTELSE hele tiden lå i lufta mellom oss.Første kveld hos han.Vi hadde fantastisk deilig sex. Vi var gal av begjær begge to. Vi spiste hverandre rett og slett. Han lovde gull og grønne skoger. Vi skulle bli sammen. Vi skulle ha en fremtid sammen. Jeg følte ikke at jeg hadde gjordt noe galt dagen etterpå. Vi hadde hatt det fantastisk deilig sammen. Vi var som skapt for hverandre. Men han brøt kontakten. Kanskje av frykt for at jeg var " billig " i hans øyne. Jeg gjorde ikke det han forventet. Jeg avviste ikke sex med han. Jeg kunne ikke VENTE med å ha sex med han. Det er sannheten. Og det er meget skjelden en mann får meg til å føle det slik.For jeg hadde de riktige følelsene for han.Jeg brant av begjær etter han. Forde han var " riktig " for meg.Noe kroppen min tydelig ga beskjed om...og jeg ikke kunne klare å skjule..Han ser det i mine øyne...Jeg kan ikke spille og lyve.Jeg er for ærlig og lett å lese. Vell han dumpet meg. Men... Han angret resten av sitt voksne liv på det. Noe jeg vet sikkert i dag. Masse masse år etterpå. Han fikk seg raskt en ny dame. Men det gikk dårlig fortalte min veninne... Forde hun kjente den dama. Så jeg finn info. Han prøvde mange damer. Men fikk det ikke til å fungere med noen av dem. Så trist for han. Og misslykkes i kjærligheten og sexuallivet. Han fikk dårlig selvtillitt og ble deppa av det. Og han glemte meg tydeligvis aldri... Ved flere anledninger. Mange år etterpå når vi traff hverandre igjen. Kom han mot meg og tok hånden min og stirret trist på meg, blank i øynene og stirret meg dypt inn i øynene , klemte hånden min og sa - unskyld ! Jeg sa ingenting.Bare nikket. Det var det eneste han sa. Og jeg skjønte hva han mente, han hadde jo dumpet meg og såret meg...Okey for meg. Jeg har glemt det. Lenge siden nå. Mange år siden.Men det gjorde vondt den gangen. Hele 2 ganger har han gjordt dette. Tigger og ber meg om unskyldning.Han har ikke glemt meg. Vell det er gått masse år nå. Nå er gjordt er gjordt. Jeg vil ikke ha han lenger.Jeg elsker deg ikke lenger. Men - han innså han elsket meg. Og det er vondt å misslykkes i kjærligheten og sexuallivet og t.o.m innse at man mistet den man elsket og kunne ha blitt veldig lykkelig med. Han dømte meg. Dumpet meg. Såret meg. Men han fikk det aller verst selv. Han ble aldri lykkelig igjen. Han angrer den dag i dag. Og det er et sårt minne for han tydeligvis. Mens jeg har kommet over det. Kanskje har han lært noe nå ? Blitt klokere med årene. Og forstått at ekte følelser og begjær - er ingen selvfølge å få oppleve i livet. Tydeligvis klarte ikke de andre kvinnene - å ELSKE HAN slik jeg gjorde den gangen.Og han fikk lide for det selv. Naturen straffet han. For dette i mange år etterpå. Bad Karma. Forfølger han når det gjelder kvinner.Jeg synes synd på han. Men jeg kan ikke gjøre noe med det nå. Masse år er gått. Og vi har levd hver våre liv.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå