AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #1 Skrevet 25. januar 2012 Jeg er en jente på 19 år som enkelt og greit har bart. Dette ble jeg mobbet for når jeg var yngre, og det var vel i sjetteklasse jeg fant ut at jeg kunne barbere den bort. Dette har jeg altså gjort siden den gang. Det vil si at når det vokser ut igjen viser den veldig godt, og det er for tett til å nappe det ut. Det er ikke type dun heller, og det har det aldri vært. Hår, rett og slett. Dette sliter veldig på selvtilitten. Har kjæreste, og er livredd for at han skal oppdage dette. Takler ikke at han stirrer på meg når jeg ligger nært han. Jeg har lyst å prøve voksing, men jeg tør ikke. Redd for at det skal bli røde merker/brannsår sånn at det viser at jeg prøver å vokse meg. Derfor sitter jeg der med den hersens høvelen. Tenk om noen oppdager meg. Aner ikke hva jeg skal gjøre. Dette ødelegger meg virkelig. Mobbingen fra de yngre dager sitter sånn igjen, og kommentarer som "fin bart" og lignende glemmer jeg aldri.. Noen som kan hjelpe meg?
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #2 Skrevet 25. januar 2012 Jeg har fjernet "barten" siden jeg var 19. Stort sett med voks, men barberer av og til hvis det ikke passer å fjerne med voks. Å fjerne med voks er ikke noe problem og det synes ikke hvis du tar visse forholdsregler. Alltid gjør det om kvelden før du legger deg! (Gjorde det en gang på dagen, midt på sommeren, det var kjempevarmt og jeg svettet over det - resultatet: rød merker som det tok nesten en uke før forsvant. Ikke bruk voks på sår/tørr hud. Du må være nøye med fukt i forkant. Jeg har hittil brukt Veet-strips for ansikt, men parfymeriet jeg var innom sist hadde ikke disse, så kjøpte noen fra Andrea istedet - synes faktisk disse var mildere mot huden. (men ikke bruk kremen som følger med, den inneholder mineralolje og vil føre til urenheter på overleppen, ikke lekkert!) Rens huden godt først. Varm voksstripsen og stryk godt frem og tilbake, så voksen fester seg godt tl hårene. Vent litt, stram huden og dra nedenfra og opp. Når du har vokset det du skal, stryker du en isbit over huden så lenge du orker. Vask huden for å få vekk voksrester, jeg pleier å bruke Dr. Greves intimvask til dette. Til slutt legger jeg på Harmonie øyelkrem fra Decleor (den er fantastisk til å roe ned irritert hud). Viola! Ferdig:) Håper dette var til hjelp:) 1
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #3 Skrevet 25. januar 2012 Du kan sikkert spare opp noen kroner (les: tusenlapper) og fjerne det permanent med elektrolyse om du virkelig plages av dette. Da slipper du strevet. 3
Azure Skrevet 25. januar 2012 #4 Skrevet 25. januar 2012 Huff da:( det er ikke noe greit:( Jeg vokser med veet sin voks som er beregnet på overleppen. Klipper en stripene i to. Bruker en halvdel på hver av sidene og en halv i midten. OM du gjør det på kvelden når du legger deg er rødheten borte til morgenen. Det er den i hvert fall hos meg. Det eneste jeg skiver litt med er at det kan komme en del små kviser. Om du ikke får det til alene kan du jo ta det hos frisøren eller hos en noen som driver med voksing. Da blir det nok bra:) lykke til!
makkapakka Skrevet 25. januar 2012 #5 Skrevet 25. januar 2012 Gjør det første gang hos hudpleie, de gir deg både råd og trøst for problemet. 1
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #6 Skrevet 25. januar 2012 Lær deg å tråde. Det er som å plukke med pinsett bare at det går fort. Gjør det på en lørdagskveld så har du hele søndagen på å få roet ned området. 2
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #7 Skrevet 25. januar 2012 Jeg har gjort det samme som deg ts siden 8. klasse. Problemet med voksing er at hårene må få vokse litt ut og det er uaktuelt for min del. Hvilken farge har du på hårene? Er du hårete på resten av kroppen? Har du stabil mens?
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #8 Skrevet 25. januar 2012 Jeg har gjort det samme som deg ts siden 8. klasse. Problemet med voksing er at hårene må få vokse litt ut og det er uaktuelt for min del. Hvilken farge har du på hårene? Er du hårete på resten av kroppen? Har du stabil mens? Det er det jeg også tenker med voksing, ikke aktuelt at jeg lar dem vokse ut først! Hårene er ganske mørke.. Er ikke sånn veldig hårete på resten av kroppen nei. Det vanlige; leggene, underlivet, under armene og sånn. Men er ikke plaget, nei.. Nå har jeg gått på p-pille siden jeg var 14, og sluttet først nå - så har hatt en stabil mens etter det.
Zakuro Skrevet 25. januar 2012 #9 Skrevet 25. januar 2012 Jeg er en jente på 19 år som enkelt og greit har bart. Dette ble jeg mobbet for når jeg var yngre, og det var vel i sjetteklasse jeg fant ut at jeg kunne barbere den bort. Dette har jeg altså gjort siden den gang. Det vil si at når det vokser ut igjen viser den veldig godt, og det er for tett til å nappe det ut. Det er ikke type dun heller, og det har det aldri vært. Hår, rett og slett. Dette sliter veldig på selvtilitten. Har kjæreste, og er livredd for at han skal oppdage dette. Takler ikke at han stirrer på meg når jeg ligger nært han. Jeg har lyst å prøve voksing, men jeg tør ikke. Redd for at det skal bli røde merker/brannsår sånn at det viser at jeg prøver å vokse meg. Derfor sitter jeg der med den hersens høvelen. Tenk om noen oppdager meg. Aner ikke hva jeg skal gjøre. Dette ødelegger meg virkelig. Mobbingen fra de yngre dager sitter sånn igjen, og kommentarer som "fin bart" og lignende glemmer jeg aldri.. Noen som kan hjelpe meg? Om det ikke er dun hjelper det kanskje ikke å bleke den heller? Det du kanskje kan prøve er å dra å få vokset brynene, og ha godt med fuktighetskrem(jeg mener et synlig lag!), for å unngå å blir rød, hoven og sår. Og om det går bra der, går det sikkert bra med leppa også Ikke la teite kommentarer trekke deg ned, noen er nå mer hårete enn andre, sånn er det bare. Selv ble jeg kalt no-brows, for jeg var, og er, så lys det ikke synes at jeg har hverken vipper eller bryn så fremt jeg ikke sminker dem
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #10 Skrevet 25. januar 2012 dette har jeg gjort i flere år. begynte med voksing hos hudpleier - jeg kan ærlig talt si at det ikke gjør vondt, du får ikke brannsår, og det går kjempefort. JA, du blir rød. men dette går over. Det ble veldig dyrt for meg å gå til hudpleier hele tiden, så jeg kjøpte faktisk voks på hudpleiesalong da jeg var i utlandet. Funker veldig bra! jeg gjør det alltid på kvelden, for ja du blir knallrød rett etterpå, men jeg har alltid våknet opp til myk, vanlig farget og glatt overleppe. voks er veldig overvurdert når det gjelder smerte etc. det er kjapt, effektivt og bra! syns du absolutt skal satse på det. Du slipper å gjøre det hver dag, jeg gjør det vel hver 14 dag. Det eneste som er litt dumt for deg, er at du må la hårene gro ut litt, regner med at du ikke har så mye siden du barberer deg hele tiden. go for it!
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #11 Skrevet 25. januar 2012 Lær deg å tråde. Det er som å plukke med pinsett bare at det går fort. Gjør det på en lørdagskveld så har du hele søndagen på å få roet ned området. Jeg gikk for å tråde trynet mitt nå, altså øynebryna og tinningen. Satan i .. så vondt det gjorde men for et resultat. Øv litt og prøv, det funker skikkelig bra.
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #12 Skrevet 25. januar 2012 Det er det jeg også tenker med voksing, ikke aktuelt at jeg lar dem vokse ut først! Hårene er ganske mørke.. Er ikke sånn veldig hårete på resten av kroppen nei. Det vanlige; leggene, underlivet, under armene og sånn. Men er ikke plaget, nei.. Nå har jeg gått på p-pille siden jeg var 14, og sluttet først nå - så har hatt en stabil mens etter det. Det aller beste du gjør er å spandere på deg laser. Da trenger du ikke å la barten vokse ut og det er varig. Du må gjennom noen runder, men du vil merke stor forskjell etter 2. gang. Laser er dyrt, men kun barten er ganske overkommelig. 2
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #13 Skrevet 25. januar 2012 Jeg hadde vokset hos profesjonell noen ganger først og se hvordan det er. der gjøres det skikkelig, og det er ikke så dyrt heller. et par hundrelapper tror jeg og da varer det noen uker. etter hvert tør du sikkert gjøre det selv.
floony Skrevet 25. januar 2012 #14 Skrevet 25. januar 2012 (endret) Jeg bruker Veet sine voksstrips beregnet for overleppe og vokser da om kvelden. Jeg har utrolig sensitiv hud så det svir litt utover neste dag og sånne små prikker dukker opp, men disse er ikke veldig synelige og varer bare en halv dag. Men som noen har påpekt må det jo være hår å ta tak i når en vokser. Selv har jeg helt hvite dun så disse synes ikke altfor mye når de begynner å komme tilbake. JEG ser dem veldig tydelig og det bør ikke gå altfor lenge for da blir de litt mer fremtredende. Endret 25. januar 2012 av Bond 1
Gjest Bond Skrevet 25. januar 2012 #15 Skrevet 25. januar 2012 Tråden ryddet for avsporinger Bond, mod
LilleBille Skrevet 25. januar 2012 #16 Skrevet 25. januar 2012 Voks går jo greit - men du kan jo evt. prøve en http://www.youtube.com/watch?v=IN-u7HO_-R4- huden blir mye mindre irritert. Kan kjøpes bla. hos Enklere Liv (fant den ikke på nett - men de hadde den i butikken)
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #17 Skrevet 25. januar 2012 Elektrolyse anbefales! Jeg var veldig fiksert på overleppehårene mine gjennom hele ungdomsskolen og oppover, selv om det vel egentlig ikke var så synlig når jeg tenker meg om. Startet i hvertfall med elektrolysebehandlinger hos hudpleier, var vel der ca 5 ganger, og har nesten ikke noen hår igjen.
Grønt blad Skrevet 25. januar 2012 #18 Skrevet 25. januar 2012 Jeg bruker voksstripene fra Veet, de som er tilpasset voksing av overleppe. Har aldri fått brannsår eller lignende, men det blir litt rødt og følsomt med en gang. Bruker god krem etterpå, så det er ikke noe problem. Det går bort innen en time tror jeg. Jeg vokser om kvelden like før jeg legger meg, og neste gang jeg ser meg i speilet er huden normal igjen.
Søken Skrevet 25. januar 2012 #19 Skrevet 25. januar 2012 jeg og har samme problem , så godt å lese at jeg ikke er alene. Jeg har barbert siden barneskolen, men er virkelig ikke fornøyd med den ordningen. Har tenkt lenge på dette med laser, men er så usikker på om det funker eller ikke. Har lest om folk som er super fornøyd etter behandling, og de som ikke merker noen forskjell...da er det jo litt kjedelig å bruke mye penger på det. "Jeg har gjort det samme som deg ts siden 8. klasse. Problemet med voksing er at hårene må få vokse litt ut og det er uaktuelt for min del. Hvilken farge har du på hårene? Er du hårete på resten av kroppen? Har du stabil mens?" Dette siste var det en bruker som skrev, husker ikke helt hvem....Hvorfor spør du om mens og hårveksten på resten av kroppen??
AnonymBruker Skrevet 25. januar 2012 #20 Skrevet 25. januar 2012 AB#17 her. Grunnen til at jeg valgte elektrolyse og ikke laser er pga. fremgangsmåten. Når du tar laser må hårene for det første være veldig mørke og huden lys, jeg hadde også lange synlige lysere hår jeg ville bli kvitt. En annen ting er at når man tar laser så barberes hårene av før laserlyset blir ført over området. Jeg som aldri har barbert eller nappet overleppehårene ville ikke begynne med det egentlig. Når man tar elektrolyse så trenger man ikke fjerne noen hår før behandlingen. Området blir vasket med en slags sprit som steriliserer eller renser bort fett, smuss osv, og så har apparatet en nål som blir ført ned i hårsekkene og dermed sklir hele håret ut og blir borte. Man trenger gjerne 5-6 behandlinger eller mer etter hvor mye hår man vil fjerne, fordi håret vokser i ulike sykluser og dermed kan komme tilbake igjen etter noen mnd'er. Hos meg kostet det 295,- kr for 15 min og 350,- for 20 min. Man får ikke ta mer enn 20 min av gangen, og det skal helst gå en 3-4-5 uker mellom hver behandling. Kjempefornøyd med resultatet, og ikke spesielt vondt. Vel verdt pengene! Om man må gå veldig mange ganger (over 10 f.eks.) kan man få det dekt noe tror jeg. Jeg er ikke hudpleier, bare en frustrert jente som brukte veldig mye tid på å søke rundt på nettet og snakke med behandlere før jeg tok steget ut med behandling. Angrer på at jeg ikke gjorde det før, så hadde jeg sluppet alle de årene med dårlig selvtillit!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå