Edie Skrevet 14. november 2003 #1 Skrevet 14. november 2003 Hvor ville du reist, og hva ville du gjort hvis du kunne reist hvor som helst?? Opplevd akkurat det du drømmer mest om? Totalt uavhengig av virkeligheten med økonomi og fri og slikt... Guidet tur i Øst-Sibir for å oppleve verdens flotteste dyr på nært hold, og i sitt virkelige rike! <- det er min drøm. Jeg har maaaange alternativer til dette, men du har kun lov til å si én (1)!
ringblomst Skrevet 15. november 2003 #2 Skrevet 15. november 2003 Streng du var med å bare velge èn - så da får jeg velge drømmen jeg har hatt i ti år nå, om å ta en "rundtur" (håper det teller som èn reise) i Sørøst-Asia; landene jeg vil innom er først og fremst Kina, Japan, Vietnam, Thailand, Malaysia, Singapore, Filippinene og Indonesia. Og da er det ikke snakk om en backpackertur jeg vil på, men en trille-koffert-tur som skal vare i maaaange måneder. Ikke rart at det fortsatt er en drøm .
Edie Skrevet 17. november 2003 Forfatter #3 Skrevet 17. november 2003 ingen flere som har drømmeferier?
Gjest Anonymous Skrevet 17. november 2003 #4 Skrevet 17. november 2003 Den siste ferien min var faktisk en skikkelig drømmeferie: Vi dro først til Sør-Afrika, var i Cape Town, kjørte med leiebil gjennom Garden Route, fløy til Zululand og kjørte en runde med leiebil der, bodde i en zululandsby og var på safari. Så fløy vi til Victoria Falls i Zimbabwe og dro derfra til safari i Botswana. Etter denne fantastiske turen drømmer jeg om å reise tilbake til Afrika. Gjerne Kenya eller Tanzania. Safari er en opplevelse uten like.
Edie Skrevet 17. november 2003 Forfatter #5 Skrevet 17. november 2003 Bare litt misunnelig på gjest over her da...... Min drømmeferie nummer to..
maiaa Skrevet 17. november 2003 #6 Skrevet 17. november 2003 LITT misunnelig, jeg også! Har hatt Sør-Afrika som drøm LENGE nå! (Her skal jeg en gang dykke med hvithaier, i bur.) Men jeg lurer på om drømmereisen min har blitt sånn som turen til gjest nå, men med haidykking, da...
chimp Skrevet 17. november 2003 #7 Skrevet 17. november 2003 Veldig vanskelig m bare ett alternativ, så jeg svarer de stedene jeg vet jeg mest av alt vil prøve å få komme meg til i løpet av mitt liv: MEXICO EGYPT FOTOSAFARI I AFRIKA Greier ikke å bestemme hva jeg vil mest av de tre!!!
Gjest Anonymous Skrevet 18. november 2003 #8 Skrevet 18. november 2003 Hei igjen. Det var jeg som skrev innlegget om Sør-Afrika og Botswana. Og jeg må bare få lov til å anbefale de reisemålene på det sterkeste, særlig Botswana. Det er et land som ikke så mange reiser til, men det er det ultimate safarilandet. Vi sov i telt og hørte elefanter blåse i snabelen og flodhester grynte utenfor. Fantastisk! Jeg har blitt litt bitt av reisebasillen nå, skulle ønske jeg kunne begynne å planlegge en ny langtur med en gang. Men Afrika-ferien kostet såpass mye at det nok ikke går an... Men selv om turen kostet mye, var den verdt hver eneste krone. Dra til Afrika hvis dere får sjansen!!!
Retz Skrevet 18. november 2003 #9 Skrevet 18. november 2003 Tre ukers bobilferie i Frankrike. Følge Tour de France etappe for etappe, helt fram til innspurten på Champs-Elysees.
Gjest Lady-M Skrevet 19. november 2003 #10 Skrevet 19. november 2003 Som flere andre er Safari i Afrika min drømmeferie, neste på listen er Brasil. Har vært mye i Asia og kunne tenkt meg å se litt av andre verdensdeler.
Siam Skrevet 19. november 2003 #11 Skrevet 19. november 2003 Jeg drømmer om Maldivene! Har hatt lyst til å dra dit siden jeg så et bilde derfra da jeg var 15 år. Håper Supermannen og jeg kan dra dit på bryllupsreise til sommeren.
Gjest Andora Skrevet 19. november 2003 #12 Skrevet 19. november 2003 Hawaii. En gang til 8) *drømme, drømme*
Chiquita Skrevet 19. november 2003 #13 Skrevet 19. november 2003 Thailand. (Drømmen er å reise dit på bryllupsreise nete høst, men det tror vi desverre ikke at vi har penger til) :-?
Ciara Skrevet 24. april 2005 #14 Skrevet 24. april 2005 Jeg hentet opp igjen denne tråden, fordi jeg synes den er koselig. Det er sunt å drømme! Min drømmeferie er en kombinert Japan-Stillehavsøy-tur. Være i Japan en uke eller to og oppleve moderne storbyliv, japanske hager, templer. og generelt det beste Japan har å tilby. Og så ta fly til en Stillehavsøy (Bora Bora? Samoa?) og bare ta det med ro... med snorkling og bading døgnet rundt, paraplydrinker og romantikk. :ekstra kul:
iviking Skrevet 24. april 2005 #15 Skrevet 24. april 2005 Min drømereise må være en roadtrip gjenom USA, kansje en tur til mexico og Hawaii samtidig
Gjest Sukkerert Skrevet 24. april 2005 #16 Skrevet 24. april 2005 Jeg vil reise på tur i jungelen i Asia.
Gjest gjest1 Skrevet 26. april 2005 #18 Skrevet 26. april 2005 Den store drømmen er bilferie i USA. Trenger nok minst en måned hvis jeg skal innom alle stedene jeg ønsker uten at det blir masete. Håper virkelig at jeg kan få det til en gang!!
Gjest Anonymous Skrevet 26. april 2005 #19 Skrevet 26. april 2005 Den store drømmen har vært Thailand i mange år, og i år reiser vi dit - Hurra.... Neste ønskereisemål er Sør Afrika
Gjest celine Skrevet 26. april 2005 #20 Skrevet 26. april 2005 Vandring i Himalaya og se på de mektige fjellene der... Fordelen ved å dra hit, er jo selvfølgelig at man har yak-okser og sherpaer til å bære alt det tunge
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå