Gjest Speci Skrevet 29. mars 2011 #1 Skrevet 29. mars 2011 Jeg lurer på det det er mulig å fremprovosere angst (ikke naturlig frykt), tvangstanker, panikkanfall, depresjon, mani, psykose eller lignende?
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #2 Skrevet 29. mars 2011 Vil tro at man kan det, iallefall depresjon og angst? Grunnen til at jeg tror det er at jeg gjennomgår en behandling for en lidelse som lett kan føre til depresjon, hvor jeg skal gjøre øvelser for å bryte disse tankemønstrene. Så sånn sett skulle man jo tro at om jeg ikke gjør øvelsene/de ikke virker på meg, så blir lidelsen fremprovosert? Men vet ikke da, bare deler med meg av hva som står i behandlingsboken min.. Ut av nysgjerrighet, hvorfor lurer du på dette?
Gjest Speci Skrevet 29. mars 2011 #3 Skrevet 29. mars 2011 Vil tro at man kan det, iallefall depresjon og angst? Grunnen til at jeg tror det er at jeg gjennomgår en behandling for en lidelse som lett kan føre til depresjon, hvor jeg skal gjøre øvelser for å bryte disse tankemønstrene. Så sånn sett skulle man jo tro at om jeg ikke gjør øvelsene/de ikke virker på meg, så blir lidelsen fremprovosert? Men vet ikke da, bare deler med meg av hva som står i behandlingsboken min.. Ut av nysgjerrighet, hvorfor lurer du på dette? Spør fordi jeg har hatt mye angst, tvangstanker og depresjon i flere måneder, og er plutselig nesten helt bra. Men jeg har et sykelig behov for oppmerksomhet og omsorg at jeg nå har panikk for at psykologen sier farvel til meg. Så jeg vil ha tilbake disse lidelsene. Eller komme i psykose.
Gjest Pet Skrevet 29. mars 2011 #5 Skrevet 29. mars 2011 Spør fordi jeg har hatt mye angst, tvangstanker og depresjon i flere måneder, og er plutselig nesten helt bra. Men jeg har et sykelig behov for oppmerksomhet og omsorg at jeg nå har panikk for at psykologen sier farvel til meg. Så jeg vil ha tilbake disse lidelsene. Eller komme i psykose. Da synes jeg du skal si det til psykologen din. 1
Gjest Speci Skrevet 29. mars 2011 #6 Skrevet 29. mars 2011 Da synes jeg du skal si det til psykologen din. Har hintet såvidt om det... Men ingen råd da om hvordan bli syk?
Gjest bipolar_ Skrevet 29. mars 2011 #7 Skrevet 29. mars 2011 Du høres litt syk ut allerede for meg da,ingen friske mennesker som vil slite psykisk vet du! Du får nok fortsette hos han
Gjest Speci Skrevet 29. mars 2011 #8 Skrevet 29. mars 2011 Du høres litt syk ut allerede for meg da,ingen friske mennesker som vil slite psykisk vet du! Du får nok fortsette hos han Det er vel sant. Nå har jeg i flere dager tenkt på dette 24 timer i døgnet, grått og vært fortvilt over å ikke være psykisk syk (bortsett fra at jeg har borderline personlighetsforstyrrelse da). Så dette er vel ikke helt sunt. Men blir glad for tips likevel!
Tabris Skrevet 29. mars 2011 #9 Skrevet 29. mars 2011 Det tankemønsteret du forteller om her viser jo tydelig at du ikke er frisk. Jeg ville fortalt hva du føler og tenker om dette til psykologen din, det er det beste du kan gjøre. 1
Gjest Pantherinae Skrevet 29. mars 2011 #10 Skrevet 29. mars 2011 Tror nok at hvis du forteller dette her til psykologen din, vil det nok ikke være noe problem å få fortsette der.
Gjest *smak* Skrevet 29. mars 2011 #11 Skrevet 29. mars 2011 Første innlegget til TS har en interessant vinkling som jeg kunne tenke meg å høre mer om... Kan vi ikke bare svare ut i fra åpningsinnlegget i steden for å svare på det tøvet som kom fra TS etterpå..??
Gjest Ms. Raggsokk Skrevet 29. mars 2011 #12 Skrevet 29. mars 2011 Er vel ingen friske mennesker som VIL være syk, så du har nok behov for hjelp enda du. Si til behandleren din akkurat hva du har skrevet her, kanskje du kan få hjelp for det. 1
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #13 Skrevet 29. mars 2011 Jeg skjønner ikke. VIL du ikke bryte med psykologen, og bli FRISK? For øvrig intressant det TS skrev helt i begynnelsen, og ser gjerne flere kommentarer på nettopp det!
Fresi Skrevet 29. mars 2011 #14 Skrevet 29. mars 2011 Første innlegget til TS har en interessant vinkling som jeg kunne tenke meg å høre mer om... Kan vi ikke bare svare ut i fra åpningsinnlegget i steden for å svare på det tøvet som kom fra TS etterpå..?? Det vil jo være direkte uetisk å gi tips om hvordan man kan bli psykotisk til en person med emosjonelt ustabil persnlighetsforstyrrelse som trenger symptomer for å få oppmerksomhet eller omsorg eller andre behov hun måtte ha og som hun ikke klarer å få dekket på mer adekvat vis. Det å ha en slik lidelse er ikke tøv. Man kan jo ikke bare se bort fra det hun har skrevet. 2
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #15 Skrevet 29. mars 2011 Jeg har sosial angst og har fremprovosert angst selv ved bevisst å gå og tenke negativt om ting jeg skulle gjøre blant andre mennesker ved en senere anledning. Angst er jo bare tanker som går ut i kroppslige symptomer, så ikke så rart om man kunne provosere det frem selv. Men det betyr sikkert at man kan minske sin egen angst hvis man lærer å håndtere/tenke på andre måter også. Ikke at jeg har lært dette helt ordentlig ennå, men jobber med det.
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #16 Skrevet 29. mars 2011 Jeg har sosial angst og har fremprovosert angst selv ved bevisst å gå og tenke negativt om ting jeg skulle gjøre blant andre mennesker ved en senere anledning. Angst er jo bare tanker som går ut i kroppslige symptomer, så ikke så rart om man kunne provosere det frem selv. Men det betyr sikkert at man kan minske sin egen angst hvis man lærer å håndtere/tenke på andre måter også. Ikke at jeg har lært dette helt ordentlig ennå, men jobber med det. Hvorfor har du framprovosert angsten?
Gjest Consensio Skrevet 29. mars 2011 #17 Skrevet 29. mars 2011 Jeg lurer på det det er mulig å fremprovosere angst (ikke naturlig frykt), tvangstanker, panikkanfall, depresjon, mani, psykose eller lignende? Ja det er fullt mulig å fremprovosere mange av de tingene du nevner, som angst, tvangstanker, panikkanfall, depresjoner. (mani og psykose er nok litt vanskeligere) Det er ikke mulig å fremprovosere det her og nå, men over tid kan du nok sikkert klare det.
Fresi Skrevet 29. mars 2011 #18 Skrevet 29. mars 2011 Ja det er fullt mulig å fremprovosere mange av de tingene du nevner, som angst, tvangstanker, panikkanfall, depresjoner. (mani og psykose er nok litt vanskeligere) Det er ikke mulig å fremprovosere det her og nå, men over tid kan du nok sikkert klare det. Er det klokt å gi et slikt svar til TS, synes du? Hvorfor ikke oppfordre til litt LSD-bruk, sultekur og knivkutting i samme slengen?
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #19 Skrevet 29. mars 2011 Hvorfor har du framprovosert angsten? Det var vel kanskje en blanding av ting, men mest for å se om det kunne gjøres - om jeg kunne styre dette selv eller om det var ukontrollerbart og opp til kroppen/hodet selv. Og at jeg ikke hadde lyst til å dra på det aktuelle arrangementet og dermed kunne si jeg var syk e.l. uten å få dårlig samvittighet.
AnonymBruker Skrevet 29. mars 2011 #20 Skrevet 29. mars 2011 Og der gir dere (som sier dere klarer å framprovosere angst o.l) vann på mølla til personer som mener pyskisk syke bare må ta seg sammen... TS: Du må fortelle det til psykologen din. At du ønsker å fremprovosere psykisk sykdom er jo helt utrolig. Det sier jo mye om at du faktisk ikke er frisk og trenger behandling. 1
Fremhevede innlegg