Dina Skrevet 23. mars 2011 #1 Skrevet 23. mars 2011 Hei dere. Må neglelakker oppbevares i kjøleskapet for å holde seg lenge, eller kan de stå på badet??
Gjest Heloise Skrevet 23. mars 2011 #2 Skrevet 23. mars 2011 Jeg har mine i kjøleskapet, i en egen liten hylle Har alltid hatt det, så har ingen erfaring med andre steder.
AnonymBruker Skrevet 23. mars 2011 #4 Skrevet 23. mars 2011 Jeg vet ikke hvorfor folk tror de skal oppbevares i kjøleskapet, neglelakk tørker jo raskere når det er kaldt. Har alltid hatt mine mørkt og i romtempratur.
Gjest Applestore Skrevet 23. mars 2011 #5 Skrevet 23. mars 2011 Jeg har mine bare i en skuff i rom-temperert luft. Har alt for mange til at typen vil la meg ha alle i kjøleskapet :gjeiper:
Gjest Heloise Skrevet 23. mars 2011 #6 Skrevet 23. mars 2011 Jeg vet ikke hvorfor folk tror de skal oppbevares i kjøleskapet, neglelakk tørker jo raskere når det er kaldt. Har alltid hatt mine mørkt og i romtempratur. "Tørker" fortere i kald luft...? Nei, den blir stivere ja, men ikke tørrere. Ta den ut av kjøleskapet og vent i 5 min. så er den like fin og flytende igjen Min neglelakk tørker i alle fall mye fortere i varm luft, som all annen maling og lakk.
neglelakkmani Skrevet 24. mars 2011 #7 Skrevet 24. mars 2011 "Tørker" fortere i kald luft...? Nei, den blir stivere ja, men ikke tørrere. Ta den ut av kjøleskapet og vent i 5 min. så er den like fin og flytende igjen Min neglelakk tørker i alle fall mye fortere i varm luft, som all annen maling og lakk. Neglelakk skal oppbevares mørkt og i romtemperatur. Jeg har mine i en Helmer (eller 5) fra Ikea.
Yasi Skrevet 24. mars 2011 #8 Skrevet 24. mars 2011 Jeg oppbevarer også mine i en boks, mørkt og i romtemperatur Har faktisk opplevd at neglelakkene jeg har oppbevart i kjøleskapet har mistet mye av sin kvalitet, og de bruker eviglang tid på å tørke etter påføring Opplever også at de blir litt seige når jeg tar de ut av kjøleskapet. Dermed har de fått sin faste plass i skuffen, da jeg synes det funker best for meg
Gjest BabyBlue Skrevet 24. mars 2011 #9 Skrevet 24. mars 2011 (endret) Jeg oppbevarer mine i en mørk skuff på badet i en eske. Trodde neglelakken ble ødelagt om den var i kjøleskapet over tid, jeg? Endret 24. mars 2011 av BabyBlue
Wonders Skrevet 24. mars 2011 #10 Skrevet 24. mars 2011 Jeg ahr mine i en boks, mørkt og temperert på det ene badet. Jeg har snart 100 stk, og er veldig opptatt av Konad Nail stamping art. 1
Dina Skrevet 24. mars 2011 Forfatter #11 Skrevet 24. mars 2011 Tusen takk for svar. Jeg har også nemlig veldig mange etterhvert, og det begynner å fylles opp i kjøleskapet... Men da tror jeg at jeg med god samvittighet kan flytte dem ut i romtemeperatur!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå