AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #1 Skrevet 6. november 2010 En venn av meg skal flytte til Oslo (hun bor i Kragerø). Hun er i 40 årene og gift (de har barn som har flyttet ut). Barnehager og skoler er derfor ikke så viktig for dem. En bekjent av henne vurderer å selge en stor enebolig på Furuset allè. Hun kan få eneboligen til en grei pris. Hvordan er det å bo på Furuset Allè for to personer i 40 årene? Er Furuset og Furuset allè ett og samme sted?
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #2 Skrevet 6. november 2010 Det ligger midt mellom Furuset t-bane og Grorud stasjon. To av de største dritthølene i hele Oslo, spør du meg. http://www.dagbladet.no/nyheter/2008/10/13/550157.html http://www.aftenposten.no/nyheter/oslo/article1847358.ece Der ser du hva slags folk som bor i det området der.. http://www.dagbladet.no/nyheter/2006/08/23/474724.html Der ser du hva slags folk som bor på Grorud. http://www.desi.no/forum/forum_posts.asp?TID=5757&title=furuset-moske Er Moské der ute også.. ..men man har vel ikke lov å påpeke at det ofte er en sammenheng mellom innvandrerbefolkning og kriminalitet, for da er man rasist. 2
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #3 Skrevet 6. november 2010 TS her. Hvor kan hun kjøpe seg en grei enebolig til ok pris? De har et budsjett på 3 500 000 3 600 000
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #4 Skrevet 6. november 2010 http://www.finn.no/finn/realestate/homes/result
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #6 Skrevet 6. november 2010 Gamle Furuset er et helt OK villaområde. Det er ikke sånn der som det er i drabantbyen Furuset. Kunne godt ha flyttet dit, men ville ikke hatt barn på skolen der.
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #7 Skrevet 6. november 2010 Det ligger midt mellom Furuset t-bane og Grorud stasjon. To av de største dritthølene i hele Oslo, spør du meg. http://www.dagbladet.no/nyheter/2008/10/13/550157.html http://www.aftenposten.no/nyheter/oslo/article1847358.ece Der ser du hva slags folk som bor i det området der.. http://www.dagbladet.no/nyheter/2006/08/23/474724.html Der ser du hva slags folk som bor på Grorud. http://www.desi.no/forum/forum_posts.asp?TID=5757&title=furuset-moske Er Moské der ute også.. ..men man har vel ikke lov å påpeke at det ofte er en sammenheng mellom innvandrerbefolkning og kriminalitet, for da er man rasist. Nå vel...det er mange bra folk som bor i Grorud også! Det er ekstra opphopning av kriminelle innvandrer-gjenger der, men bortsett fra det er folk snille og greie.
kallekrakil Skrevet 6. november 2010 #8 Skrevet 6. november 2010 Er Moské der ute også.. ..men man har vel ikke lov å påpeke at det ofte er en sammenheng mellom innvandrerbefolkning og kriminalitet, for da er man rasist. Å herre, kan det blir noe verre liksom? Det er sikkert kirker deg og, og jeg mener jeg så Jehovas Vitne hadde bedehus nede i veien her! Helt grusomt. Bor en på Høybråten og i nabolag med enebolig er en helt skånet for de problemene de som bor i blokk har. Har det mer rolig og greit her enn jeg hadde på Oslo Vest. Der jeg før bodde var jeg nødt å ringe politiet støtt og stadig, her er det verste som har skjedd at trygdemottakerne og innvandrerbarna begynte å sloss på butikken en dag.
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #9 Skrevet 6. november 2010 TS her. Hvor kan hun kjøpe seg en grei enebolig til ok pris? De har et budsjett på 3 500 000 3 600 000 http://www.finn.no/finn/realestate/homes/object?finnkode=25195450&sid=sid/2010/11/6/18/xz0821289062839981y
Christina_ Skrevet 6. november 2010 #10 Skrevet 6. november 2010 Personlig ville jeg aldri flyttet ditt selv, men hver sin smak.
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #11 Skrevet 6. november 2010 Personlig ville jeg aldri flyttet ditt selv, men hver sin smak. Fordi det er så usentralt?
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #12 Skrevet 6. november 2010 Fordi det er så usentralt? Er det ikke svært mange landsbyfolk og bønder som bor der? Spesielt fra bygda i Pakistan og Somalia som ikke har noe utdannelse?
Gjest Eventyr3 Skrevet 6. november 2010 #13 Skrevet 6. november 2010 Er det ikke svært mange landsbyfolk og bønder som bor der? Spesielt fra bygda i Pakistan og Somalia som ikke har noe utdannelse? jo det stemmer. du glemte chipperne og. Men hva med dem? de er hyggelige.
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #14 Skrevet 6. november 2010 jo det stemmer. du glemte chipperne og. Men hva med dem? de er hyggelige. Men bønder fra bygda som ikke har fullført barneskolen engang er jo ofte veldig trangsynte, intolerante og ignorante da. Foretrekker heller å bo med folk som ihvertfall har et minimum av utdannelse og dannelse.
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #15 Skrevet 6. november 2010 Men bønder fra bygda som ikke har fullført barneskolen engang er jo ofte veldig trangsynte, intolerante og ignorante da. Foretrekker heller å bo med folk som ihvertfall har et minimum av utdannelse og dannelse. Dannelse? Norge er ikke helt stedet for deg... De fleste nordmenn er og trangsynte bønder. Ikke det at det gjør noe, jeg liker at vi er som vi er her til lands, men å påstå at vi er noe spesielt annerledes enn udannede og uutdannede mennesker fra landsbygda i Pakistan er nesten som å banne i kjerka. Grunnen til at det blir så mye konflikter er egentlig at vi er altfor like, men er uenige og kulturelt forskjellige.
AnonymBruker Skrevet 7. november 2010 #16 Skrevet 7. november 2010 Dannelse? Norge er ikke helt stedet for deg... De fleste nordmenn er og trangsynte bønder. Ikke det at det gjør noe, jeg liker at vi er som vi er her til lands, men å påstå at vi er noe spesielt annerledes enn udannede og uutdannede mennesker fra landsbygda i Pakistan er nesten som å banne i kjerka. Grunnen til at det blir så mye konflikter er egentlig at vi er altfor like, men er uenige og kulturelt forskjellige. Dersom nordmenn hadde vært trangsynte bønder så hadde ikke Norge vært et så liberalt og tolerant sted som det faktisk er. F.eks. har kvinner og homofile svært stor grad av frihet i Norge, ja jeg vil si at svært få steder kan måle seg. Det er lite religion i Norge også, og det tror jeg er en stor fordel. Religion fører til mye transynt fordømmelse av andre mennesker. Jeg opplever Norge som et land preget av lite hat og forakt for andre mennesker. At nordmenn er så høyt utdannet er en viktig grunn til dette.
AnonymBruker Skrevet 7. november 2010 #17 Skrevet 7. november 2010 Dersom nordmenn hadde vært trangsynte bønder så hadde ikke Norge vært et så liberalt og tolerant sted som det faktisk er. F.eks. har kvinner og homofile svært stor grad av frihet i Norge, ja jeg vil si at svært få steder kan måle seg. Det er lite religion i Norge også, og det tror jeg er en stor fordel. Religion fører til mye transynt fordømmelse av andre mennesker. Jeg opplever Norge som et land preget av lite hat og forakt for andre mennesker. At nordmenn er så høyt utdannet er en viktig grunn til dette. Ta deg en tur utenfor de største byene våre... Hvorfor tror du homofile og kvinner rømmer bygdene til fordel for Oslo?
AnonymBruker Skrevet 7. november 2010 #18 Skrevet 7. november 2010 Ta deg en tur utenfor de største byene våre... Hvorfor tror du homofile og kvinner rømmer bygdene til fordel for Oslo? Du bekrefter jo det jeg sier. Fordi bygdetullinger er langt mer intolerante, religiøse og ignorante. I tillegg er det dårlig med utdanningstilbud i bygdene. Religion er avhengig av ignorante mennesker uten utdannelse for å spre sitt fordømmende og intolerante budskap. Nettopp derfor er så mange bygdetullinger fra Pakistan og Somalia religiøse. Jeg foretrekker å bo i områder med nordmenn (og innvandrere for den saks skyld) som er utdannede og opplyste. Ikke folk uten grunnskoleutdanning som kommer rett fra bygda i Pakistan og Somalia og som aldri har vært utenfor bygda der de kommer i fra før de kom til Norge.
Rosalie Skrevet 7. november 2010 #19 Skrevet 7. november 2010 Selv bor jeg i Oslo ytre øst selv, men Furuset er et av få steder jeg ikke ville flyttet til per dags dato, rett og slett på grunn av at det er mye gjengproblematikk i området. Jeg føler meg utrygg dersom jeg blir stående på Furuset stasjon og vente på bussen, og jeg orker ikke være utrygg der jeg skal bo. For ordens skyld har jeg også bodd både på Grønland og i Gamlebyen, så det har ingenting med rasisme å gjøre.
Christina_ Skrevet 7. november 2010 #20 Skrevet 7. november 2010 Fordi det er så usentralt? Nei, fordi jeg liker å føle meg trygg der jeg bor, til alle døgnets tider.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå