Gå til innhold

Pupsilures verden


Fremhevede innlegg

Skrevet

Utrolig hvor mye man får gjort hvis man er effektiv i en halvtime :5: Nå er det så fint og koselig her, har fått unna masse småting som har hopet seg opp i det siste. Mannen er på byen, og søteste Gofflus sover. Deilig å være alene! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Messa var SINNSYK!!! For 1000 kr fikk jeg følgende:

Stonz (30 kr)

2 Reima Tec dresser, den ene var litt slitt, den andre nesten helt fin (50 og 200 kr)

Reimajakke (80 kr)

Reimalue (fulgte med dressen til 200)

Halvtykk ulldress (60 kr)

2 par goretex sko, det ene paret så helt nye ut (50 og 35 kr)

Tykk Reima innerdress (150 kr)

5 nye Avent flasker (gave) (50 kr)

Nye tøfler med saueskinn (35 kr)

Janus ullfrottedress, kjempefin (60 kr)

7 ullbodyer av varierende kvalitet (5-40 kr pr stk)

3 par tykke ullsokker (ca 10 kr pr par)

2 små leker (5 kr)

Joha ulltøfler (ca 20 kr)

Ullgensere, en tynn og en tykk (20 pr stk)

Ubrukt janus ullbukse (50 kr)

Har helt sikkert glemt noe :rodmer: Dette var SÅ gøy! Det var fullstendig kaos der da! Og Goffel var ganske urolig. Jeg var veldig effektiv, og rasket med meg ting som jeg skjønte var et godt kjøp. Er veldig glad for vinterstøvlene! Det ene paret er klin likt de jeg vurderte å kjøpe for 800 kr. Samme merke, farge og str, og de ser nye ut!! :nigo: Og så er jeg glad for Reimadressene, en i 86 og en i 92. :yvonne:

Skrevet (endret)

:daane:

Du kan å shoppe :nigo:

Endret av Spatula
Skrevet

Det var jammen meg et godt kjøp! :jepp:

Så herlig med så mye nytt til Goffel :)

Skrevet

Ja, det var brukt. Er en bruktmesse :) Noen av tingene jeg kjøpte var ubrukt da, tåteflaskene, tøfler og en ullbukse.

Skrevet

Du er jammen rå til å shoppe! Selv om det var mest brukt synes jeg du fikk mye for pengene!

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med kjøpet :) Var utrolig gøy med messe, men neste gang blir ikke Goffel med ;) Stonzene var i str L, så da tenker jeg å selge de han bruker nå, i str M. Var jo perfekt at jeg fant dem, for de andre er blitt små! :nigo: Og 30 kr da :daane: Får nok 150-200 for de jeg selger.

Det var forresten veldig koselig med barseltreff i går også :) Men vi ble bare to da :roll: Vi er egentlig 4, men noen er alltid syke.

I dag skal vi til svigers på middag. Et av mannens familiemedlemmer er blitt gravid, håper hun kommer i dag, så blir det nok litt babyprat ;)

Nå skal jeg stå opp fra sengen. Godt å ligge litt alene på soverommet med tv og data mens gutta styrer i stua :) Glemte å nevne sjokolade, potetgull og brus :nigo:

Skrevet

Nå farger jeg ulltøy med konditorfarge :nigo: Kjøpte jo mange ullbodyer som jeg har lyst til å prøve å farge, har hatt lyst til det lenge, men har ikke hatt noen jeg ville ofre ;) Ser ut som det blir bra :tommelopp: Men ikke sikker enda.

Goffel er levert i barnehagen, og jeg skal på jobb i kveld. Nå koser jeg meg alene hjemme litt, før jeg setter igang med husarbeid.

Skrevet

Fargingen ble kjempebra!! :nigo: Jeg tok en liten kjele, kokte opp vann + wilton konditorfarge, og tok kjelen av plata. Vætet plagget godt på forhånd, og la det så ned i kjelen med varmt vann og farge. Lot det ligge en stund (30-60 min eller noe sånt) og skylte det så opp. Viktig å ikke røre noe særlig mens ulla ligger i det varme vannet, for da kan det tove seg. Dette var gøy :nigo::)

Skrevet

Tåler det vask, eller forsvinner fargen etterhvert? Vi har noen ullbodyer som bør farges ganske mørke. Hvit ull er ikke pent særlig lenge. :fnise:

Skrevet

Det sies at det tåler vask. Har googlet det endel. Men har ikke erfaring med å vaske det enda. :) Brukte "electric blue" fra Americolor nå nettopp og den ble kjempefin!! Har også farget noen bodyer oransje, og det ble også fint, men litt jentete.

Skrevet

Hvor mange dråper pr liter vann bruker du?

Smartingen :nigo: - trenger jo ikke å kjøpe farge på malerforretning da til over 100 kr :hoppe:

Skrevet

man trenger ca hele boksen til en kjele på 5 liter, det er det jeg har lest at andre har gjort. Men jeg tok heller en liten kjele, og farget ett og ett plagg med det samme vannet ;) Brukte nok ca 1/4-1/2 boks med farge. Kommer jo litt an på hvor sterk farge man vil ha også da. :)

Skrevet

Kjempe smart!!

Gleder meg til å se resultatet :Nikke:

Skrevet

Så utrolig smart da! SPent på hvordan resultatet ble :jepp:

Skrevet

Har du lyst å legge ut bilde av bodyene? Jeg har lyst å prøve, men vil se hvor sterk fargen blir av en boks :jepp: Høres jo ekstremt smart ut! Du er så kreativ Pupsilure... :sjenert:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...