Gjest ~Milla~ Skrevet 19. august 2011 #3922 Skrevet 19. august 2011 Gratulerer med dagen til sjarmisen
cypress Skrevet 19. august 2011 #3923 Skrevet 19. august 2011 (endret) Gratulerer med dagen Goffel!!! Tenk at han er et år allerede... Så fort tiden går!! Endret 19. august 2011 av cypress
Michelin Skrevet 19. august 2011 #3924 Skrevet 19. august 2011 Gratulerer med dagen til Goffel! :blåse:
pusla Skrevet 19. august 2011 #3925 Skrevet 19. august 2011 til Goffel! Håper dere får en fin feiring
Pupsilure Skrevet 19. august 2011 Forfatter #3926 Skrevet 19. august 2011 (endret) Tusen takk, alle sammen Det har ikke vært noe feiring enda, men vi gleder oss til i morgen Goffel var hos tante i noen timer også, så jeg fikk bakt. Jeg har bakt to høye kaker og dekket dem med glasur. Og jeg har laget masse pynt. Veldig fornøyd med pynten og den ene kaka... Den andre kaka falt helt fra hverandre Men har lappet den sammen så godt jeg kan Vet nesten ikke om jeg tør å stable den lille kaken oppå den. Men tar nok sjansen Heldigvis er det ikke en kake jeg skal selge. Men vil jo at gutten min skal få en perfekt kake til bursdagen sin da Jeg har så tannverk! Har nesten ikke fått spist i dag, og ble veldig uvel, og måtte legge meg ned. Mannen har kjøpt hagemøbler til oss, så jeg gleder meg til å ordne med dem i morgen. I morgen skal jeg stå opp tidlig og dusje, ordne meg, vaske gulvene, blåse opp ballonger, henge opp pynt, trekke begge kakene med marsipan, stable kakene og lime på kakepynt. Puh... Og så kommer gjestene kl 14. Søndag er det barnebursdag kl 13 Endret 19. august 2011 av Pupsilure
Pupsilure Skrevet 20. august 2011 Forfatter #3927 Skrevet 20. august 2011 Kaka er ferdig Det er så voldsomt mye jobb med to-etasjes kaker! Hadde ikke tenkt til å sikre den med pinner nedi kaka, men gjorde det allikevel. Fikk puttet et brett under den øverste også, selv om det så dritvanskelig ut. Og den nederste kaka var blitt ganske så fast og solid i kjøleskapet (håper den ikke er blitt tørr også Så den tålte fint vekta av den øverste. Noe ujevnheter på begge kakene, men ikke så altfor verst egentlig. Fikk dekket begge med grønn marsipan, og lagt på pynten. Dere får se bilder, har vel de fleste på fb, tror jeg Nå sover den lille gutten, og mannen, og jeg skal vaske leiligheten Goffel er ikke baby lenger
Pupsilure Skrevet 20. august 2011 Forfatter #3928 Skrevet 20. august 2011 Vi har hatt en kjempekoselig bursdag! Vi ble ikke så mange som fryktet, faktisk ikke mer enn ca 12. Vi spiste kake, åpnet pakker, og så på filmen Goffel fikk masse fint. Penger, klær, leker. Nå er jeg sliten!
cypress Skrevet 20. august 2011 #3929 Skrevet 20. august 2011 Må si det her og; den kaka ble jo råfin!!!! Håper den var god også da!
Pupsilure Skrevet 20. august 2011 Forfatter #3930 Skrevet 20. august 2011 Tusen takk Ja, den ble kjempegod Begge kakene ble saftige, og fyllet var også godt. I gulrotkaka var det philadelfiaost + melis som glasur, og et lag med banan. Og i sjokoladekaka var det en ferdigpose med smørkrem + krem. Den ble mektig, men god!
Neytiri Skrevet 20. august 2011 #3931 Skrevet 20. august 2011 herrigud så fiiiiiiiin kaken ble altså!!!! herremin dette kan du snuppa!
Pupsilure Skrevet 21. august 2011 Forfatter #3934 Skrevet 21. august 2011 Tusen takk, Neytiri og Småkjekset Nå har babygjestene og mammane reist. Var kjempehyggelig selskap! Men veldig bråkete og kaotisk Det var 6 babyer og 7 voksne. Tør ikke å tenke på hvordan det ville vært hvis de som takket nei hadde kommet, hadde blitt for mange tror jeg Veldig mange takket nei pga sykdom og andre ting i går og i dag. Alle tre fra barselgruppa, venninne K, en annen venninne K, venninne P, og Dine. Barna lekte så fint sammen, og vi voksne fikk skravlet Neytiri klippet håret til Goffel for første gang Han fikk leker og klær, og en bok. Han slipper seg mer og mer nå altså I stad tok han faktisk et skritt til siden mens han stod alene
Pupsilure Skrevet 21. august 2011 Forfatter #3935 Skrevet 21. august 2011 Takk Dine, vi skrev samtidig Håper dere blir friske fort
Dine Skrevet 21. august 2011 #3936 Skrevet 21. august 2011 wow, hårklipp og gåsteg - det er litt av en feiring Ja, håper vi blir det.. Nå har jeg hanglet lenge med både hosting og tett i bihulene, men synes faktisk at fribol hjelper litt.. Og så har jeg unnet meg snytepapir med balsam Lilletassen hoster fælt også, men det er vel ingenting han kan ta..? Var innom et apotek i ferien og der sa de at jeg ikke kunne ta noe annet enn hostetabletter (drops) pga ammingen.
Pupsilure Skrevet 21. august 2011 Forfatter #3937 Skrevet 21. august 2011 Det er kjedelig å være syk Nei, da er det vel kanskje ikke noe du kan gjøre...
Dine Skrevet 21. august 2011 #3938 Skrevet 21. august 2011 Nei.. Men det går nok over - får smøre meg inn med det ene og det andre :gjeiper: *Skal ta en titt på fb og se på kaken etterpå i kveld*
Pupsilure Skrevet 21. august 2011 Forfatter #3939 Skrevet 21. august 2011 Nå har jeg ny ticker, 1 år og 2 dager gammel Det er nesten bare kos for tiden. Han sover hele natta, sover bare en lur på dagen, og er stort sett veldig blid og glad. Spiser maten sin, og bæsjer hver morgen Nå skal jeg legge meg, er sliten etter helgens to selskaper. Fri i morgen, men skal på Elixia kl 10. Jeg har bestilt navnelapper i dag, fra askeladden. Gruer meg litt til strykejobben Men det må jo gjøres Ble 135 kr for 150 lapper.
siebaeo Skrevet 21. august 2011 #3940 Skrevet 21. august 2011 Så fin ticker! Goffel er GOD altså! Skikkelig kjekk liten gutt (og litt baby ) Og så flink og stor han har blitt! Synes det er så gøy å ha truffet han noen ganger i det siste. Føler at jeg blir litt kjent med han Hårklipp er det nok leeenge til vi har bruk for! Har hatt en sånn fin dag i dag! Og mye takket være deg! Hadde ikke turt å gå for kakeprosjekt uten hjelp..
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå