Dine Skrevet 17. august 2013 #6481 Skrevet 17. august 2013 Enig med dere begge, Pusla og Pupsilure. Lurt å legge lista lavere og heller være opplagt for gutten din Veldig smart! Jeg har bestemt meg for å få hjelp av andre til å bake til dåpen til Lillesøster, i motsetning til Tassen hvor jeg lagde øvekake og greier.. Herregud som jeg holdt på! Nei, nå står vi midt oppi flyttelass og alt (overtar huset 1 uke før dåpen og reiser på ferie 5 dager etter det igjen...), så nå har jeg heller bestemt meg for å kose meg i dåpen og så får de voldsomt flotte kakene kmme senere (hvis noen gang...)
Pupsilure Skrevet 22. august 2013 Forfatter #6482 Skrevet 22. august 2013 Ferdig med begge bursdagene. Det var koselig, og han fikk mye fint. Han var ikke så veldig opptatt av gavene, annet enn lekekjøkkenet han fikk Tror han syntes det ble for mye gaver. Rart å ha en treåring! Jeg har jobbet mye i det siste, og spesielt kvelder. Denne uken har jeg 4 kveldsvakter, to dagvakter, og et møte. Er ikke i seng før i 23.30 tiden, og Goffel våkner før 6 for tiden. Så jeg er ganske sliten. Var ikke så gøy å jobbe fra 13-22.30 i går. I dag skal jeg få slappet av litt før jeg drar på jobb 14.30. Har mye husarbeid som venter, men tror det skal få vente litt til
cypress Skrevet 22. august 2013 #6483 Skrevet 22. august 2013 Vi skal i bursdag til en gutt som blir 3 år på lørdag - har du noe tips til hva man kjøper?? Hva leker Goffel helst med?
Pupsilure Skrevet 22. august 2013 Forfatter #6484 Skrevet 22. august 2013 Barn er så forskjellige, Goffel bryr seg ikke om biler, som så mange andre gutter. Han leker helst med kjøkkenting, lekemat og kopper og kar er kjempepopulært. Han fikk togbane til bursdagen, og den liker han også litt. Men det er helt klart matgreier og bøker som er favorittene. Han liker bøkene om Lillesøster, og lignende bøker. På jobben min er Gruffalo veldig populært! Har du lest den? Veldig morsom. Ellers liker han plastelina, men leker som regel at det er noe mat han lager da Har funnet ut at IKEA togskinnene er kompatible med brio togene, og de var veldig billige, så jeg kommer til å kjøpe noen flere togskinner etterhvert.
cypress Skrevet 22. august 2013 #6485 Skrevet 22. august 2013 Ja, det er sant, barn leker jo med veldig forskjellige ting, egentlig helt uavhengig av kjønn. A er veldig glad i puslespill, klistremerkebøker, duplo og å lese bøker. Typisk "rolige" aktiviteter. Men det har sikkert mer med personlighet enn kjønn å gjøre.
Gjest Marmot Skrevet 22. august 2013 #6486 Skrevet 22. august 2013 Vi har en haug med togskinner fra IKEA, og de fra Biltema er også kompatible. Vi har en haug av dem også, og jeg ville valgt Biltema sine, de er veldig billige de også. De passer litt bedre og tåler mer. Murmel er veldig opptatt av togbanen sin, og vi bygger ganske lange togbaner nesten hver kveld.
Pupsilure Skrevet 22. august 2013 Forfatter #6487 Skrevet 22. august 2013 Tusen takk for tips! Syns det er så gøy med de elektriske togene jeg!
Pupsilure Skrevet 27. august 2013 Forfatter #6488 Skrevet 27. august 2013 I dag har jeg hatt en kosedag på jobb, med shopping. Goffel har bæsjet i do noen ganger nå, og jeg er veldig stolt av han. Han syns det er skummelt, men i dag gjorde han det uten noe styr først. Har ikke vært noen tisseuhell på en stund nå. I går bestemte jeg meg for å bli sunnere, og har vært veldig flink i går og i dag. Så lenge jeg legger en plan for hva jeg skal spise, så er det ikke så vanskelig å holde det. Krever bare litt planlegging. Spent på å se om jeg går ned noen kg etterhvert også. Men det viktigste er å bli sunnere, og kanskje få mer energi. På fredag skal vi på Tusenfryd. Det blir gøy! Goffel snakker fortsatt om at han var der i fjor sommer
Pupsilure Skrevet 31. august 2013 Forfatter #6489 Skrevet 31. august 2013 Blir kanskje tusenfryd i dag istedenfor. Stengt i går. Er dårlig vær, så vi ser det an litt. Jeg planlegger baderomsrehsbiliteringsferie for tiden Har vel egentlig bestemt meg, men må tenke litt mer gjennom det, høre med tanten min, og finne ut av hvor mye penger jeg kan bruke. Ferieleiligheten er kjempefin! Puerto rico, gran canaria. Planleggingen av badet går også fremover. 2,5 mnd til de setter igang det har gått fort! Vi snakket endel om det i går, mannen har sett på to ferdige bad, til folk han kjenner her i borettslaget. og jeg har sett noen som er lagt ut på finn, fra borettslaget vårt. En positiv ting, som jeg fikk vite i går, er at når vi først har håndverkere her, kan vi bruke dem til andre ting også. Vi tenker å få lagt ny benkeplate og fliser på kjøkkenet. Samt bytte alle dørene, så de blir like som den nye badedøra. Mannen har også ombestemt seg ang dusjkabinett, og syns det er greit dusje rett på flisene. Men jeg vil fortsatt ha badekar
Neytiri Skrevet 2. september 2013 #6490 Skrevet 2. september 2013 Lenge siden sist! Så morsomt dere skal snart få nytt baderom, heia heia badekar, you will not regret it!
Pupsilure Skrevet 6. september 2013 Forfatter #6491 Skrevet 6. september 2013 (endret) Skriver ikke så mye for tiden, er så mye som skjer i livet mitt. Goffel har hatt omgangssyken. Jeg har laget mange bleiekaker som mamma skal selge for meg på et marked. Goffel våkner 5.30 hver morgen, og jeg er trøtt! Jeg har funnet feriehus på gran canaria, skal reise bort to uker i november, sammen med Goffel, tanten min og hennes mann. Jeg har planlagt mye ang det nye badet. Mannen står i fare for å miste jobben igjen, firmaet er blitt kjøpt opp. Jeg og mannen har funnet en ny tv-serie som vi ser sammen, the walking dead. veldig bra. Handler om zombier. På fredag morgen skal jeg tatovere eyeliner, og fredag kveld skal jeg ut med jobben,og lørdag skal jeg i 80 års lag. Og barnevernet har hentet, og levert tilbake, de barna i familien min som vi har meldt til barnevernet noen ganger. Denne gangen var det bhg som meldt fra. Endret 28. september 2013 av Pupsilure
siebaeo Skrevet 6. september 2013 #6492 Skrevet 6. september 2013 Wow. Det var innholdsrikt! Dette blir kort;
Neytiri Skrevet 6. september 2013 #6493 Skrevet 6. september 2013 Oi ser det er mye på gang ja, håper mannen får beholde jobben da, det gjorde minn når firmaet ble kjøpt opp for ett par år siden og det går enda bedre nå en da! Håper barnevernet følger opp med barna da
cypress Skrevet 10. september 2013 #6500 Skrevet 10. september 2013 Ser du tilfeldigvis på sinnasnekkern nå? Syns området ser så kjent ut...
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå