Gjest AnonymBruker Skrevet 12. april 2010 #1 Skrevet 12. april 2010 Jeg så nettopp reklamen for "byggmax". Der to personer tydeligvis har fått billige materialer til oppussing. I slutten av den norskspråklige reklamen står det "Tone och Kristian forklarer nærmere på byggmax.no" Har de glemt å lese korrektur eller? Noen andre som har sett lignende feil i reklamer?
MiniMjau Skrevet 12. april 2010 #2 Skrevet 12. april 2010 Jeg styrer langt unna alle som har skrivefeil i sine annonser... synes det er sløvt og slurvete. F.eks "opp pussing av bad" eller "elektro montør"...
Gjest Vitaminbjørn Skrevet 12. april 2010 #3 Skrevet 12. april 2010 "Bergene melk er laget av melk fra norske kuer." ...KYR!
Gjest Spinell Skrevet 12. april 2010 #4 Skrevet 12. april 2010 "Bergene melk er laget av melk fra norske kuer." ...KYR! Kuer er lov å skrive. Ikke at vi nødvendigvis liker det, men reklamebyrået har sitt på det tørre. http://www.dokpro.uio.no/perl/ordboksoek/ordbok.cgi?OPP=kuer&ordbok=bokmaal&s=n&alfabet=n&renset=j
Gjest Spinell Skrevet 12. april 2010 #5 Skrevet 12. april 2010 For øvrig nektet jeg å kjøpe lammelår hos Spar denne påsken. På plakaten utenfor butikken sto det "Helt lamme lår".
Gjest AnonymBruker Skrevet 12. april 2010 #6 Skrevet 12. april 2010 For øvrig nektet jeg å kjøpe lammelår hos Spar denne påsken. På plakaten utenfor butikken sto det "Helt lamme lår". Enda godt de var helt lamme, sånn at de ikke plutselig sprintet ut av kjøkkenet
Gjest Airi Chikako Skrevet 12. april 2010 #7 Skrevet 12. april 2010 (endret) Liker sponsormeldingene på viasat 4 (eller var det 5?, litt usikker): "Programmet sponsoreres av Online Bingo" Og jeg må legge til at jeg er klar over at dette er en godkjent passiv form av verbet "å sponse", men det er noe med ordlyden som bare blir merkelig. Endret 12. april 2010 av Airi Chikako
lavendeldrøm Skrevet 12. april 2010 #8 Skrevet 12. april 2010 Liker sponsormeldingene på viasat 4 (eller var det 5?, litt usikker): "Programmet sponsoreres av Online Bingo" Og jeg må legge til at jeg er klar over at dette er en godkjent passiv form av verbet "å sponse", men det er noe med ordlyden som bare blir merkelig. Denne irriterer meg også. Høres ikke bra ut...
MiniMjau Skrevet 13. april 2010 #9 Skrevet 13. april 2010 det hørtes jo neste litt dansk ut, "sponsoreres" altså...
Pingting Skrevet 13. april 2010 #10 Skrevet 13. april 2010 Det er jo ikke offisiell reklame, men jeg så en lapp på oppslagstavla på universitetet i Oslo hvor en person tilbød "Korrektur lesing og språk vask av bachelor og master oppgaver" Tror ikke jeg kommer til å bruke den personen der, nei.
Gjest AnonymBruker Skrevet 13. april 2010 #11 Skrevet 13. april 2010 Det er jo ikke offisiell reklame, men jeg så en lapp på oppslagstavla på universitetet i Oslo hvor en person tilbød "Korrektur lesing og språk vask av bachelor og master oppgaver" Tror ikke jeg kommer til å bruke den personen der, nei. Oj, oj, den var ILLE. :D Ellers har vi jo Fint Design i Bergen. Når man tross alt kaller butikken sin for Fint Design bør det jo være litt mer proft? I og med at det egentlig skal hete Fin Design om det skal være grammatisk riktig.
Gjest Cho Skrevet 13. april 2010 #12 Skrevet 13. april 2010 Det irriterer meg at Montér-butikkene kaller seg for Monter.
Kråkesaks Skrevet 13. april 2010 #14 Skrevet 13. april 2010 Det er jo ikke offisiell reklame, men jeg så en lapp på oppslagstavla på universitetet i Oslo hvor en person tilbød "Korrektur lesing og språk vask av bachelor og master oppgaver" Tror ikke jeg kommer til å bruke den personen der, nei.
Halkatla Skrevet 16. april 2010 #15 Skrevet 16. april 2010 Hva med Lam i nat..? Plakat utenfor malingsbutikk... :gjeiper:
Sequax Skrevet 16. april 2010 #16 Skrevet 16. april 2010 Det er jo ikke offisiell reklame, men jeg så en lapp på oppslagstavla på universitetet i Oslo hvor en person tilbød "Korrektur lesing og språk vask av bachelor og master oppgaver" Tror ikke jeg kommer til å bruke den personen der, nei.
^^Belle^^ Skrevet 16. april 2010 #17 Skrevet 16. april 2010 Hva med Lam i nat..? Plakat utenfor malingsbutikk... :gjeiper: Tuller du? Jeg irriterer meg over alle som bruker apostrofen feil. Eller, den skal jo ikke brukes en gang. Tina's Kafé for eksempel. *grøss* Jeg vurderer faktisk å gå til Wenches Frisørsalong ene og alene på grunn av at Wenche er så flink til å ikke bruke apostrof.
*Numi* Skrevet 16. april 2010 #18 Skrevet 16. april 2010 Hva med Lam i nat..? Plakat utenfor malingsbutikk... :gjeiper: Jeg liker lammet mitt best i nat jeg også!
Gjest Mahareth Skrevet 16. april 2010 #19 Skrevet 16. april 2010 Jeg så et skilt utenfor en bruktbutikk med teksten "1/2 møbler". Lurer veldig på hva som foregår inni den butikken!
Kråkesaks Skrevet 16. april 2010 #20 Skrevet 16. april 2010 Jeg så et skilt utenfor en bruktbutikk med teksten "1/2 møbler". Lurer veldig på hva som foregår inni den butikken! Selger de halve møbler? Hmm...Ser for meg et lite bord med bare to bein.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå