Gjest Gjest_Hei_* Skrevet 26. februar 2010 #1 Skrevet 26. februar 2010 Hei Trenger litt feedback på noen tanker jeg har. Har to søte små.En som begynner på skolen til høsten,og en som har ett år igjen i bhg. Alt fungerer veldig fint,og vi snakker nå om å prøve 50/50 når skolestart kommer.Far bor sammen med samboer og hennes 3 barn,som er to tenåringer og en på mine sin alder. De har flyttet inn i ny bolig,og har ikke så mye romplass enda.Derfor deler de 3 minste soverom.Planen deres er å pusse opp kjelleren iløpet av sommeren,og flytte tenåringene ned tid,for at de små skal få egne rom.Disse planene har de lagt litt på hylla.Mulig de venter til neste sommer. Så min "greie" er at jeg syns 3 små på ett soverom er litt voldsomt.Syns at hun som begynner på skolen skal ha sitt eget,og ikke måtte dele med to yngre gutter.Samtidig så tenker jeg,for dem så spiller det da ingen rolle.Barn tilpasser seg. Er jeg helt fjern?
Gjest Gjest Skrevet 26. februar 2010 #2 Skrevet 26. februar 2010 Hei Trenger litt feedback på noen tanker jeg har. Har to søte små.En som begynner på skolen til høsten,og en som har ett år igjen i bhg. Alt fungerer veldig fint,og vi snakker nå om å prøve 50/50 når skolestart kommer.Far bor sammen med samboer og hennes 3 barn,som er to tenåringer og en på mine sin alder. De har flyttet inn i ny bolig,og har ikke så mye romplass enda.Derfor deler de 3 minste soverom.Planen deres er å pusse opp kjelleren iløpet av sommeren,og flytte tenåringene ned tid,for at de små skal få egne rom.Disse planene har de lagt litt på hylla.Mulig de venter til neste sommer. Så min "greie" er at jeg syns 3 små på ett soverom er litt voldsomt.Syns at hun som begynner på skolen skal ha sitt eget,og ikke måtte dele med to yngre gutter.Samtidig så tenker jeg,for dem så spiller det da ingen rolle.Barn tilpasser seg. Er jeg helt fjern? Vi har 3 barn på samme soverom, fungerer helt fint. De er 4, 10 og 12. De hadde hvert sitt rom før, men var så mye inne hos hverandre likevel, så nå har vi heller laget en ekstra tv stue og gjesterom (som de kan bruke hvis de vil ha overnattingsbesøk f.eks).
Nigo-san Skrevet 26. februar 2010 #3 Skrevet 26. februar 2010 Så min "greie" er at jeg syns 3 små på ett soverom er litt voldsomt.Syns at hun som begynner på skolen skal ha sitt eget,og ikke måtte dele med to yngre gutter.Samtidig så tenker jeg,for dem så spiller det da ingen rolle.Barn tilpasser seg. Er jeg helt fjern? Fjern er du da ikke I så fall er jeg enda fjernere, for jeg er enig i begge deler. Jeg tror at tre små på ett soverom går helt fint, så lenge det ikke er for mye ting og leker og rot der, at alle har sine faste plasser for egne ting. Og jeg tror skolejenta fint kan dele med to yngre gutter. Derimot hadde jeg nok villet tilby henne eget rom om en stund. Når jenta begynner å bli større (10-11-12) og ha større behov for å gjøre egne jenteting, og venninneting, så er det for mange kjedelig å ha to småbrødre på rommet. Men deres tenåringer flytter jo ut etterhvert, så da løser det seg. Og at små barn deler rom med hverandre tror jeg nesten de har godt av, jeg!
crazyforgum Skrevet 26. februar 2010 #4 Skrevet 26. februar 2010 Det er nok bare koselig for de små å få dele rom. Mine barn delte ikke bare rom, de sov i samme seng også - og det var de veldig fornøyd med helt til de var 8-9 år :søvn:
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå