Gjest AnonymBruker Skrevet 9. juni 2010 #821 Skrevet 9. juni 2010 Har siste eksamen på fredag, har foreløpig lest veldig lite, men vært noen timer på skolen i dag i forbindelse med faget. Må sprenglese litt i kveld og i morgen. Heldigvis er boka på norsk Har ikke fått noen eksamenskarakterer ennå, den første var 12. mai (og MC, så burde ikke ta over tre uker å rette, men jeg tror de sliter med karaktervurderingen... de har hatt vanskelig for å lage gode oppgaver både til deleksamner og hovedeksamen, så det er nok noen morsomme og tildels tilfeldige karakterhopp hos mange studenter...). Også har jeg igjen et feltkurs Føler meg egentlig veldig klar for sommerferie nå, så det er vanskelig å sette seg ned med pensum nå...
Gjest AnonymBruker Skrevet 9. juni 2010 #822 Skrevet 9. juni 2010 Har siste eksamen i morgen, og har en veldig dårlig følelse Burde ha lest mer. Jaja, kan lese frem til midnatt i dag hvertfall!! Så har jeg sommerferie i morgen :D
MissStiles Skrevet 9. juni 2010 #823 Skrevet 9. juni 2010 Da tror jeg at jeg gir meg for ikveld!! Lest og rettet oppgaven. Imorgen gjelder siste del!
MissStiles Skrevet 10. juni 2010 #824 Skrevet 10. juni 2010 Jeg vil bli ferdig!!! Håper vi er ferdige om 1 time sånn at vi kan gå gjennom hele oppgaven en siste gang også printe ut og binde sammen!! Jeg vil, jeg vil!!
superior Skrevet 10. juni 2010 #825 Skrevet 10. juni 2010 Skal krysse fingrene for at dere blir ferdige snart, MissStiles! Selv har jeg svelget skuffelsen min, og har isteden systematisert alle notater og oppgaver, slik at jeg er klar til innsats neste år. Dette skal jeg greie!
Gjest Ciara* Skrevet 10. juni 2010 #826 Skrevet 10. juni 2010 Sååååå kjipt! Alle skriver på Facebook at de er ferdige med hjemmeeksamen, mens jeg sitter her og finpirker og justerer i hytt og pine. *lei*
MissStiles Skrevet 10. juni 2010 #827 Skrevet 10. juni 2010 Da er vi i gang med en alle siste sjekk og finpuss før vi løper for å printe den ut!!
MissStiles Skrevet 10. juni 2010 #828 Skrevet 10. juni 2010 Jeg hater å skrive innholdsfortegnelse!! Det tar så lang tid!!
Gjest AnonymBruker Skrevet 10. juni 2010 #829 Skrevet 10. juni 2010 Eksamen i morgen klokka 14 og har igjen halve boka (heldigvis bare ca 100 sider), har ikke fått tid til å se noe særlig på eksamensoppgaver og forelesningsnotater og er så klar for sommerferie, enda det ikke blir før 18.
MissStiles Skrevet 10. juni 2010 #830 Skrevet 10. juni 2010 Kl 20:59 idag leverte jeg bacheloroppgaven min!!! Endelig er jeg ferdig!!
Gjest AnonymBruker Skrevet 11. juni 2010 #831 Skrevet 11. juni 2010 Ferdig med eksamen Det gikk greit i dag, riktignok følte jeg at jeg ikke var så presis som jeg egentlig kunne vært om jeg hadde lest mer, og gjorde (minst) en liten dustefeil, men "bra nok" med tanke på innsatsen. Fikk ellers første karakter for semesteret i går, en A jeg er kjempefornøyd med fordi faget faktisk er nokså krevende
Gjest SmallTalk Skrevet 11. juni 2010 #832 Skrevet 11. juni 2010 Jeg hater å skrive innholdsfortegnelse!! Det tar så lang tid!! Må skrive i MS Word og bruke de ferdigkonfigurerte headerne (overskriftene) der. Da kan man generere ferdig innholdsfortegnelse, og sa slippen man den møkkajobben. Også må jeg bare komme med er høyt jubelrop: JEG FIKK A PÅ HOVEDPROSJEKTET MITT!! 620 times jobb ga resultater. Nå er jeg dataingeniør og det føles herlig!!
MissStiles Skrevet 12. juni 2010 #833 Skrevet 12. juni 2010 Må skrive i MS Word og bruke de ferdigkonfigurerte headerne (overskriftene) der. Da kan man generere ferdig innholdsfortegnelse, og sa slippen man den møkkajobben. Også må jeg bare komme med er høyt jubelrop: JEG FIKK A PÅ HOVEDPROSJEKTET MITT!! 620 times jobb ga resultater. Nå er jeg dataingeniør og det føles herlig!! Gratulerer så mye, Smalltalk!!
Gjest SmallTalk Skrevet 12. juni 2010 #834 Skrevet 12. juni 2010 Gratulerer så mye, Smalltalk!! Takk!
Mir Skrevet 12. juni 2010 #835 Skrevet 12. juni 2010 oi, hvilket flott resultat! :D Det kan du være stolt av! Hva vil du gjøre videre?:D (spør kun utav interesse)
Gjest SmallTalk Skrevet 12. juni 2010 #836 Skrevet 12. juni 2010 oi, hvilket flott resultat! :D Det kan du være stolt av! Hva vil du gjøre videre?:D (spør kun utav interesse) Nå blir det jobbsøking for harde livet, og forhåpentligvis ender jeg opp med en eller annen jobb som softwareutvikler av noe slag. Drømmejobben er jobb som har med utvikling av brukergrensesnitter, installering av systemer, opplæring av nye brukere og kanskje også litt reising å gjøre. Samt at jobben gir meg muligheten til å få følge prosjekter fra start til slutt, hele veien av avdekking av krav til ovelevering av ferdig produkt. Og gjerne oppfølging i ettertid. Er jeg riktig heldig klarer jeg å få kombinert alt dette i én og samme jobb.
FruLuna Skrevet 15. juni 2010 #838 Skrevet 15. juni 2010 Sitter og skriver på oppgave i de små timer... Håper å bli ferdig fort slik at jeg får et par dager helt fri før jeg begynner å jobbe på mandag Det går litt trått, men det er fremgang om enn saaaaaakte... Fikk sensur på den første eksamenen jeg hadde for ca 2 uker siden, en eksamen som var veldig vanskelig og totalt uventet. Alle jeg snakket med etter eksamen var helt fortvilet og oppgitt, meg inkludert. Jeg trodde det var den eksamenen jeg ville gjøre det dårligst på, og det var ekstra surt fordi jeg likte faget veldig godt, og da synes jeg det er morsommere å gjøre det bra... Og det gjorde jeg! Jeg fikk A! Har sjekket det sikkert 5 ganger i dag på studentweb, og det står vitterlig A! Skjønner virkelig ikke at det gikk så bra, men da har jeg tydeligvis gjort det mye bedre enn jeg trodde. Gjennomsnittskarakteren var C, så da har ikke andre gjort det så dårlig heller. Det teite er at jeg føler meg som en "drama queen" eller en som roper ulv, ulv...siden jeg klager så mye over en vanskelig eksamen...men, men. Nå: tilbake til oppgaveskriving
Gjest AnonymBruker Skrevet 15. juni 2010 #839 Skrevet 15. juni 2010 Jeg hater å skrive innholdsfortegnelse!! Det tar så lang tid!! Lær deg Latex.
Gjest AnonymBruker Skrevet 18. juni 2010 #840 Skrevet 18. juni 2010 Noen som vet om kursansvarlig e.l har ansvar for å informere studentene om de har fått forlenget frist for sensuren? jeg venter på en karakter fra 12. mai, attpåtil en multiple choice-eksamen det burde gå raskt å rette (selv om de må regne inn resultater fra to deleksamener i hovedkarakteren). Har ellers fått to karakterer for semesteret, en A jeg er skikkelig fornøyd med og en forventet B (i et fag som er utenom fagplanen). Venter på fire karakterer inkludert den fra 12.mai, og er egentlig spent på alle sammen da jeg føler det kan vippe den ene eller andre veien i de fleste av dem.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå