Gjest Coolaid Skrevet 27. juli 2003 #1 Del Skrevet 27. juli 2003 Vi er en familie på fire, to voksne, en ettåring og en seksåring. Tenkte å begynne å handle en gang i uken for å gjøre det billigst mulig. Hvor mye handler dere for i løpet av uken. Tror vi får med oss ting fra butikken som vi egentlig ikke har bruk for når vi handler oftere. Hva gjør dere? Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Gjest Hilde K S Skrevet 27. juli 2003 #2 Del Skrevet 27. juli 2003 Vi er fem ; to voksne og tre barn på 2,7 og 9. Det er litt variabelt hvor mye vi handler for. Mellom 900 og 2000. Siste tall dersom vi er tom for alt. Middagslageret i frysen er skrapt o galle vaskemidler er brukt opp. Det er skjelden det blir så mye da. Stort sett ligger det på 1200 rundt der. Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Gjest Coolaid Skrevet 27. juli 2003 #3 Del Skrevet 27. juli 2003 Vi er fem ; to voksne og tre barn på 2,7 og 9. Det er litt variabelt hvor mye vi handler for. Mellom 900 og 2000. Siste tall dersom vi er tom for alt. Middagslageret i frysen er skrapt o galle vaskemidler er brukt opp. Det er skjelden det blir så mye da. Stort sett ligger det på 1200 rundt der.For hvor lenge er det da? en måned eller en uke?..... Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Gjest Hilde K S Skrevet 27. juli 2003 #4 Del Skrevet 27. juli 2003 En uke. Men vi gjør det ikke for å spare, men fordi jeg ikke gidder å handle mer enn en gang i uken. Men vi sparer nok penger på det også for jeg ser nå på sommeren er det ikke slik. Da blir det fort 500 flere ganger uken.... Dersom du vil spare : - kjøp en stor fryser, da kan du kjøpe inn på tilbud og ha til trange tider - bake brød selv - kjøpe sauser og tørrmat på europris. De har også toalettartikler etc Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Joplaya Skrevet 27. juli 2003 #5 Del Skrevet 27. juli 2003 Vi er tre, har en jente på 1 år. Har nå begynt å handle en gang i uken, setter opp middagsliste for en uke om gangen og handler inn det vi trenger. Handler da for 500-900 kr uken. Tidliger handlet vi gjerne for 5000-6000 i mnd pga småhandling nesten hver dag. Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Gjest Anonymous Skrevet 27. juli 2003 #6 Del Skrevet 27. juli 2003 Vi bruker ca 2000 hver uke, men da røyker vi begge to, og det utgjør ca 5-600 kr i uken. Vi sparer veldig mye på å handle en gang i uken, for da slipper en unna all den småkjøpingen hver dag som en ofte gjør når en er ute og handler. Vi kunne sikkert spart inn en del, men velger å spise godt i helgene og da blir det ofte litt finere kjøtt ol Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Gjest Anonymous Skrevet 28. juli 2003 #7 Del Skrevet 28. juli 2003 sikkert smart å handle 1 gang i uken, har prøvd det selv og, det fungerte supert helt til vi fikk småtroll i hus.. nå har vi 2 jenter, 2,5 og 5 år.. skal bli godt å slutte med bleier snart.. tror vi handler for 5000 i mnd minst i mat og sånn... Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå