Gjest Arran Skrevet 3. desember 2008 #1 Skrevet 3. desember 2008 Jeg trenger ny oppvaskmaskin og aner ikke hvor jeg skal begynne å orientere meg engang. Vet at jeg den skal være innebygd (men ikke nødvendig med kjøkkenskapdør på), 60 cm bred og at den skal vaske rent. Ut over det aner jeg ikke hvilken av de to zillion oppvaskmaskinene der ute jeg skal velge... :vet ikke: Kjøpte leilighet med oppvaskmaskin fra ikea for et år siden, men er ikke fornøyd med den. Til tross for rensing av filter, maskinsrens, skyllemiddel og salt, vasker den ikke rent. Aner imidlertid ikke hvor gammel den er. Budsjettetmessig har jeg tenkt meg mellomsjiktet - altså et sted mellom 5 og 7-8000. Noen som har tips å komme med, enten anbefalinger eller maskiner jeg bør styre unna?
Gjest ASKO Skrevet 3. desember 2008 #2 Skrevet 3. desember 2008 Hei! Vi har en ASKO og er veldig godt fornøyde med den. Den har stål-innredning (som jeg synes virker mye mer solid enn de i plast), passe antall programmer/instillinger og er fleksibel og praktisk å stable inn i. Vi har åpen stue/kjøkken-løsning, men oppvaskmaskinen er så stillegående at det ikke er noe problem. Vel, det var dagens "reklame". ;-) Må bare legge til at jeg IKKE har noen aksjer i ASKO, eller på annen måte noen fordel av å omtale den så positivt. Er rett og slett bare veldig fornøyd. Foreldrene mine har en Whirlepool, og det er et merke jeg styrer utenom. Synes den tørker dårlig, har for få programmer og er klønete og stable inn i. Så i dette tilfellet synes jeg at pris og kvalitet har en sammenheng. Lykke til!
Gjest Arran Skrevet 3. desember 2008 #3 Skrevet 3. desember 2008 Takk for tips Har samme spørsmål ute på et annet forum, og der er det også svært mange som har anbefalt Asko. Skal ta meg en tur på Expert og se på maskinene, og nå leter jeg ikke lengre helt i blinde.
Timeglasset Skrevet 3. desember 2008 #4 Skrevet 3. desember 2008 Vel, vi kjøpte oss en ASKO maskin for et par uker siden og jeg har aldri angret så mye på et kjøp noen gang. Drittmaskin! Dette er den ekstra store typen de reklamerer for disse dager og jeg har aldri hatt en maskin som både vasker og tørker så dårlig som denne, uansett hvilket av de mange programmene jeg prøver. Er virkelig frustrerende med rennmerker på alt, "sandpapir" på alle glassene og alltid ha vask som må vaskes både to og tre ganger for å bli rent. Og dette er en maskin de faktisk reklamerer med at man ikke trenger å skylle av noe som helst før man vasker i maskinen.. tullpreik! Skal jeg ha noe rent i denne maskinen så må jeg vaske alt for hånd først og da er litt av vitsen med en maskin borte. Har tidligere hatt AEG og Siemens. Hadde AEG sist, super maskin som vasket godt til siste stund (hadde den i 9 år).
Gjest Arran Skrevet 3. desember 2008 #5 Skrevet 3. desember 2008 Hvilken modell er dette, Timeglasset?
Gjest itla Skrevet 4. desember 2008 #6 Skrevet 4. desember 2008 Vi er også veldig fornøyde med vår Asko. Vi har denne, kjøpt for snart to år siden. Timeglasset: Kan det være at dere har fått en feilprodusert maskin eller noe? :klø:
Gjest _Leela_ Skrevet 4. desember 2008 #7 Skrevet 4. desember 2008 (endret) Vi har denne fra ASKO (er vel samme som Itla sin bare i stål). Er kjempefornøyd, hører den knapt nok og den vasker også rent. Kjøpte maskin for to mnd siden og sjekket opp en god del, bestemt meg tidlig for ASKO pga innredningen, veldig greit å kunne legge ned diverse skiller i kurvene osv. Endret 4. desember 2008 av _Leela_
Gjest Elastica Skrevet 4. desember 2008 #8 Skrevet 4. desember 2008 Vi har fra Siemens og den vasker perfekt på niende året i disse dager. Jeg tror den prismessig er i øvre sjiktet, men ikke så dyrt som for eksempel Miele. For øvrig tror jeg det er en sammenheng mellom pris og kvalitet også når det gjelder vaskemaskiner. Whirlpool har jeg også hørt negative ting om.
Gjest Eurydike Skrevet 4. desember 2008 #9 Skrevet 4. desember 2008 Vi har Bosch, og er også fornøyd.
Utleier Skrevet 4. desember 2008 #10 Skrevet 4. desember 2008 Vi trengte en oppvaskmaskin til en leilighet forleden og gikk over "beholdningen" i de øvrige boligene vi har hatt lenge. Status var at en Bosch-maskin går på sekstende året mens en annen røk i fjor etter femten år. To Siemens-maskiner går på tiende året. Begge Bosch-maskinene er blitt kjørt av familier i alle år. Diverse andre merker, deriblant Asko, har vi hatt relativt lenge uten problemer. Derimot har vi hatt problemer med flere billige Ikea-maskiner (Whirlpool). Vi valgte en Bosch til den nye leiligheten, men det kunne ha blitt en Siemens. Vi opererer imidlertid i en lavere prisklasse enn ts, dvs. ca. 4-5000 kroner.
Gjest Elastica Skrevet 4. desember 2008 #11 Skrevet 4. desember 2008 Jeg synes jeg husker da vi kjøpte hvitevarer til kjøkkenet, at Bosch og Siemens var samme produsent. :klø: Stemmer dette? Vi fikk iallefall en bruksanvisning som var både til Bosch og Siemensmaskiner. (Men det er godt mulig jeg tar feil, altså )
Gjest Gjest Skrevet 4. desember 2008 #12 Skrevet 4. desember 2008 Mamma har en Whirlpool-oppvaskmaskin på kanskje tre år, og den er begynt å lage noe voldsomt med rare lyder nå. Det gjør forsåvidt vårt ett år gamle Whirlpool-kjøleskap også (men det var jo nesten gitt for pengene, så det skal jeg ikke klage over). Ville iallefall ikke kjøpt Whirlpool. Jeg har en slags mellomklasse-ASKO-oppvaskmaskin, tre-fire år gammel, har egentlig ikke gjort meg opp noen bastant mening om den, men den vasker nå rent, har greit med programmer, bråker ikke særlig, har powerknappen skjult så ikke barn og andre nysgjerrigperer slår den på uforvarende, passe med plass inni - ingenting å klage over iallefall =) Ellers har mamma vært storfornøyd med alt av hvitevarer fra Bosch, bryllupspresangene fra for 30 år siden har enda ikke takket for seg, alle sammen.
Utleier Skrevet 4. desember 2008 #13 Skrevet 4. desember 2008 Jeg synes jeg husker da vi kjøpte hvitevarer til kjøkkenet, at Bosch og Siemens var samme produsent. :klø: Stemmer dette? Vi fikk iallefall en bruksanvisning som var både til Bosch og Siemensmaskiner. (Men det er godt mulig jeg tar feil, altså ) Bosch-Siemens er ihvertfall et eget firma i Tyskland. Litt googling viser også at noen Siemens-maskiner har en ekvivalent Bosch-maskin.
Amom Skrevet 4. desember 2008 #14 Skrevet 4. desember 2008 Vi har en Bosch-maskin som er like god etter 9 år i drift. Bosch-Siemens er samme produsent her i Norge også. BSH-husholdning på Helsfyr. Når det gjelder programmer; hvor mange programmer trenger man egentlig på en oppvaskmaskin? Vi har, med få unntak, bestandig vasket på 65 grader, og ikke hatt bruk for de andre programmene. Vår maskin er nesten like stillegående i dag som den gang den var ny. Det er utrolig godt.
Gjest Asti Skrevet 5. desember 2008 #17 Skrevet 5. desember 2008 (endret) Endret 14. desember 2009 av Asti
superlady Skrevet 5. desember 2008 #18 Skrevet 5. desember 2008 Jeg har også en Miele og nå skal jeg aldri ha noe annet. Den største grunnen til at jeg ønsket meg en Miele, var fordi jeg ønsket egen bestikkskuff (Miele har patent på det) og det er søren meg den beste oppvaskmaskinen jeg noen gang har hatt. Det tok litt tid å overbevise samboer, ettersom Miele har de dyreste maskinene, men vi fikk en grei deal og nå er han også helst Miele-frelst. Det eneste aberet med Miele er at designet ikke er like kult, men den går stille og den har egen bestikkskuff og den vasker rent. -Men med skapdører på, så spiller jo ikke designet så stor rolle..
Suzy Skrevet 5. desember 2008 #19 Skrevet 5. desember 2008 Jeg må være unntaket som bekrefter regelen - jeg har min andre Whirlpoolmaskin nå og er veldig fornøyd. Har ikke hatt noe å utsette på noen av dem faktisk...
Gjest Catwoman Skrevet 7. desember 2008 #20 Skrevet 7. desember 2008 *abbonerer* Trenger også ny oppvaskmaskin nemlig. Så det er kun Miele som har bestikkskuff altså? Vi har en Miele nå - og jeg liker godt bestikkskuffen, men det er vel omtrent alt jeg noen gang har likt med den maskinen. Så jeg tror ikke jeg vil satse på Miele igjen.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå