Hestehov Skrevet 10. november 2008 #1 Skrevet 10. november 2008 I have a question. Jeg går førsteåret på videregående nå, og har for lenge siden bestemt meg for å bli psykolog. Hadde 5,4 i snitt ut fra ungdomsskolen, og ligger foreløpig på 5,2. Men det jeg lurer på er om det er noen her som er kommet inn (i Bergen, helst) og vil dele med meg hva de hadde i snitt for å komme inn? Hadde vært fint. Takk!
Saeria Skrevet 10. november 2008 #2 Skrevet 10. november 2008 Du kommer ikke inn vi SO, men via årsenheten i psykologi. Så du må ta den årsenheten og konkurrere med resultatene der. Sakset fra UiB sine sider: Krav til forkunnskapar Opptak til psykologstudiet skjer internt på fakultetet, ikkje gjennom Samordna opptak (SO). Du søkjer ikkje på bakgrunn av karakterar frå vidaregåande skole, men karakterar frå årsstudiet i psykologi, medrekna ex.phil. og ex.fac. For å kunne søkje opptak til psykologstudiet må ex.phil. og ex.fac. vere greidd. Karakteren på dei tre andre emna tel ved opptaket. Poenggrense ved siste opptak Karaktersnittet for opptak til psykologstudiet er generelt svært høgt, men det vil kunne variere noko frå semester til semester. Søknadar frå kandidatar med karaktersnitt lågare enn C vil ikkje bli behandla. http://studere.uib.no/?link_id=412&sub...amp;kode=PRPSYK Snitt for årsstudium var 44,4 i primærkvoten og 46,8 i ordinær. Dette finner du på SO sine sider.
Gjest Gjest Skrevet 10. november 2008 #3 Skrevet 10. november 2008 Til opplysning så har profesjonsstudiet nå opptak basert på vgs-karakterer i Oslo.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå