Gjest Helen Parr Skrevet 30. mars 2008 #1 Skrevet 30. mars 2008 Hva står på den eksklusive ønskelisten deres? Jeg har veldig lyst på en stor, flott ørelappstol i lesekroken vår. Enten denne designet av Børge Mogensen, eller egget av Arne Jacobsen. Dessuten ønsker jeg meg ståleselampen, også designet av Arne Jacobsen ved siden av. Ute hadde det passet med noen sånne utelamper.
Gjest Fisk73 Skrevet 30. mars 2008 #2 Skrevet 30. mars 2008 Jeg har også lyst på egget, men også Barcelona står på ønskelisten. Ellers har LP mange stilige lamper, for eksempel Collage Pendel, eller Enigma som vi vurderer å ha i trappeoppgangen. Ellers har jeg alltid likt Montana sitt hyllesystem, samt Bang Olufsen, var i går å så på en tv med høyttalere som kostet vel 300 000,-, og DET har ikke jeg råd til.... (Og synes vel egentlig strengt tatt at de som har råd til slikt har for mye penger.... ) Det er mange såkalte designting jeg har lyst på, men sliter med å kunne forsvare prisen enkelte ganger, samtidig så jeg synes det er stas å kunne ha noe som er spesielt og som man ikke finner i ethvert hjem.... Men det blir en vurderingssak, spørsmålet vi ofte stiller oss er når man finner noe dyrt man har skikkelig lyst på, er om hvor mange kan vi invitere til middag for den differansen på det og et tilsvarende produkt. Som regel ender vi på å invitere venner til middag i steden
CosiFanTutta Skrevet 30. mars 2008 #3 Skrevet 30. mars 2008 Jeg har masse på ønskelisten min : Litografier av Runi Langum som heter Rekyl, Taktil og Element Lampe fra Ruben - Arkipelag Flere Date stoler fra Varier furniture Elephant stool (ikke akkurat luksus, kanskje) En fatboy (mest til min sønn)
Gjest Helen Parr Skrevet 30. mars 2008 #4 Skrevet 30. mars 2008 Collage Pendel er nydelig. Den kan passe på hytta.
Gjest KK Skrevet 30. mars 2008 #5 Skrevet 30. mars 2008 Jeg drømmer om denne stolen. http://www.movement-by-stokke.com/product....la=NO&na=IR Vurderer mørk lilla.
Gjest Fisk73 Skrevet 31. mars 2008 #6 Skrevet 31. mars 2008 Collage Pendel er nydelig. Den kan passe på hytta. Hehe, jeg er glad vi ikke har hytte også... Hjelpe meg så mye jeg måtte ha ønsket meg da... Louis Poulsen har MYE fint... Planen var at vi skulle endre på fire downlights her under oppussingen, men de kom på 7000 hver.... Vi fant ut at det ville bli MAAANGE middager med venner Men Collage Pendel er jo ikke så dyr da
CosiFanTutta Skrevet 31. mars 2008 #7 Skrevet 31. mars 2008 (endret) Jeg drømmer om denne stolen. http://www.movement-by-stokke.com/product....la=NO&na=IR Vurderer mørk lilla. Jeg har en i turkis - den er fantastisk å sitte i. Har du sjekket Finn.no. Det er to stk til salgt akkurat nå - en isort skinn og en i lyse rosa :smile: Endret 31. mars 2008 av CosiFanTutta
Gjest KK Skrevet 1. april 2008 #8 Skrevet 1. april 2008 Takk for tipset. Har faktisk ikke tenkt på finn.no i denne sammenhengen.
Gjest Raptuza Skrevet 2. april 2008 #10 Skrevet 2. april 2008 Hehe....min uoppnåelige drøm er kakkelovn. Men då må eg venta til eg blir enke....
Gjest AnneShirley Skrevet 2. april 2008 #11 Skrevet 2. april 2008 Takk for tipset. Har faktisk ikke tenkt på finn.no i denne sammenhengen. Finn.no er en suveren "møbelbutikk" Man må bare huske på å ta hensyn til hvor ting er (geografisk). Det er stort sett begrenset hvor langt det er verd å kjøre for å hente ting. En gang leide vi henger og kjørte langt for å kjøpe en sofa. Når vi regnet på det til slutt fant vi ut at vi bare hadde kommet noen få hundrelapper billigere ut enn ved å kjøpe den ny.. Og med alt arbeidet vi hadde hatt var det IKKE verd det..
Ciara Skrevet 2. april 2008 #12 Skrevet 2. april 2008 (endret) Ønsker meg Stokke Tok Scandia Collage pendel Wegners Y-stol Endret 2. april 2008 av Ciara
Ce'Nedra Skrevet 2. april 2008 #13 Skrevet 2. april 2008 Huff, jeg er visst kjedelig jeg, klarer ikke å like noe sånt designgreier fordi så mye av det ser så minimalistisk eller nytt ut.. Finnes ikke designmøbler for de som liker rustikke ting og kolonistil da? Har også lyst til å ønske meg noe..
Gjest Helen Parr Skrevet 3. april 2008 #14 Skrevet 3. april 2008 Huff, jeg er visst kjedelig jeg, klarer ikke å like noe sånt designgreier fordi så mye av det ser så minimalistisk eller nytt ut.. Det morsomme er at mye av det som er linket til ble designet på 50-, 60- og 70-tallet. Alle tingene i min første link (så vidt jeg husker) er designet på slutten av 50-tallet. Forskjellen er at da het det ikke minimalisme, men funskjonalisme.
Eplekake Skrevet 4. april 2008 #15 Skrevet 4. april 2008 Stamp på verandaen!!!! Det skal vi bygge neste vår, gleder meg nå alt!
Gjest Helen Parr Skrevet 5. april 2008 #16 Skrevet 5. april 2008 http://klassik.dk/2/1098/5998/jacobsen-arne.html (vurderer til barnerommene) Disse henger på barnerommene i min manns barndomshjem. Vær oppmerksom på at vinkelen er litt liten, slik at lyset faller bare nedover. Jeg bare nevner det, slik at du kan være oppmerksom på det når du ser på dem.
Ciara Skrevet 5. april 2008 #17 Skrevet 5. april 2008 Peel Club fra Varier: http://www.varier.no/default.aspx?menu=638 Ikke overraskende ønsker også jeg meg denne. Vet du hvor mye de koster? Skulle gjerne hatt en hvitt skinn.
Sari Skrevet 5. april 2008 #18 Skrevet 5. april 2008 Ikke overraskende ønsker også jeg meg denne. Vet du hvor mye de koster? Skulle gjerne hatt en hvitt skinn. Satt akkurat og bladde igjennom Bonytt (nr 2/2008)), der står det at Peel Club koster fra kr 8375. Skinn er vel endel dyrere enn stoff.
Ciara Skrevet 5. april 2008 #19 Skrevet 5. april 2008 Æsj, hadde håpet de var litt billigere... Men takk for svar!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå