Gjest Gjest Skrevet 9. november 2007 #1 Skrevet 9. november 2007 Jeg tørker sengetøy og håndduker i tørketrommel, andre klær som joggedresser, dongeri etc på stativ på badet (ute på sommeren), men det støver noe volsomt av det. Hvordan gjør dere det?
Brunhilde Skrevet 9. november 2007 #2 Skrevet 9. november 2007 Tørket alt på snor, enten ute eller inne. Bruker tørketrommel kanskje en gang i måneden eller enda sjeldnere.
Gjest Asti Skrevet 9. november 2007 #4 Skrevet 9. november 2007 (endret) 😉 Endret 12. mars 2019 av Asti
Gjest Indo Skrevet 9. november 2007 #5 Skrevet 9. november 2007 sengetøy, håndduker, undertøy, sokker og de fleste klær går i trommelen her. Unntaket er fint undertøy, ull, klær med stretch og mine jeans
Titta Skrevet 9. november 2007 #6 Skrevet 9. november 2007 Hos oss blir alt hengt i tørkeskapet. Trommel har vi ikke lengre engang, ble ikke brukt
Gjest Frk Åberg Skrevet 10. november 2007 #7 Skrevet 10. november 2007 Jeg har midlertidig tilgang på tørketrommel. Har aldri hatt det før. Det er en veldig grei måte å tørke håndklær, sengetøy, undertøy og sokker på, men vil ikke ha de andre klærne mine inn der, av frykt for at det skal bli mer slitt. Henger dem på stativ på badet.
Gjest Frysepulver Skrevet 10. november 2007 #8 Skrevet 10. november 2007 På stativ i stuen. Ingen ålreit løsning med andre ord... Vil egentlig ha tørketrommel så jeg får tørket endel der, men da må jeg nedprioritere fryser... Valget kval, men tror jeg ender med tørketrommel, for jeg produserer klesvask som en middels småbarnsfamilie helt på egenhånd...
Arkana Skrevet 10. november 2007 #9 Skrevet 10. november 2007 Vi hadde tørketrommel før, men jeg synes det sliter på klærne og så blir de så krøllete, så vi endte opp med å bruke den mindre og mindre og bare gav den bort til slutt. Nå tørkes alt på et stort stativ som står på et av soverommene vi ikke bruker.
knudz3n Skrevet 10. november 2007 #10 Skrevet 10. november 2007 Alle klær tørker jeg på snor.. Ute om sommeren & inne på vinteren.. Handduker & sengeklær kjører jeg i trommelen, noen ganger helt tørr og andre ganger halvtørr før jeg henger det opp..
Gjest Gjest Skrevet 10. november 2007 #11 Skrevet 10. november 2007 Alt blir tørket på klessnor, utendørs når det er vær til det, ellers inne, Har ikke tørketrommel. Vi er to voksne.
ashera Skrevet 10. november 2007 #12 Skrevet 10. november 2007 Vi har et supert tørkeloft, så alt blir tørket der. Om sommeren henger vi kærne ut. Vi har ikke tørketrommel, og er to voksne og to barn. De gangene jeg har kjørt klær i trommelen, synes jeg at det både har slitt klærne og krympet dem i mye større grad enn ved snortørk.
Wildy Skrevet 10. november 2007 #13 Skrevet 10. november 2007 Her tørkes det på snor: på loftet og på stativ på stua om vinteren, ute om sommeren. Har en tørketrommel, men den brukes kun til "nødtørking".
Gjest hyggelig Skrevet 10. november 2007 #14 Skrevet 10. november 2007 her tørkes alle klærne på tørkestativ i stua. stua er liten og stativet er stort, så skulle gjerne hatt en tørketrommel eller et ekstra rom hvor stativet skulle stått! men, men.. i "emergency- tilfeller" (f.eks der jeg bare måå ha en spesiell, nyvasket og våt bukse på i løpet av "kort"tid) pleier jeg å skru varmekablene på badegulvet på fullt, og legge buksa på golvet. da tørker den relativt fort, og er klar til bruk ca 6-8 timer(?) etterpå.
Grissini Skrevet 10. november 2007 #15 Skrevet 10. november 2007 Her tørkes alt på stativ/snor. Har ikke tørketrommel og tror heller ikke jeg kommer til å kjøpe det. Det sliter noe helt vanvittig på klærene + at de bruker ofte mye strøm.
Cata Skrevet 10. november 2007 #16 Skrevet 10. november 2007 Trommel for sengetøy, håndklær og "jobbe-T-skjorter". Undertøy, dongeribukser og litt mer siviliserte topper/gensere tørkes på stativ i gangen.
Gjest antigartner Skrevet 10. november 2007 #17 Skrevet 10. november 2007 Her tørkes alt på stativ/snor. Har ikke tørketrommel og tror heller ikke jeg kommer til å kjøpe det. Det sliter noe helt vanvittig på klærene + at de bruker ofte mye strøm. Slik er det hos oss også. Vi er to voksne. Hvis vi hadde hatt barn, kan det hende jeg hadde sett litt annerledes på det for å slippe å ha så mye klestørk hengende.
Gjest tullfrid Skrevet 10. november 2007 #18 Skrevet 10. november 2007 Sengetøy, håndklær, undertøy går i tørketrommelen. Vanlige klær henges våte opp på hengere, på en stang på vaskerommet, og henges rett inn i skapet når de er tørre. Her i huset brukes tørkestativet kun i nødstilfeller . Hater klær med brett på midten
ringblomst Skrevet 11. november 2007 #19 Skrevet 11. november 2007 Oppvokst med en mor som er pollenallergisk, så da har vi alltid hatt tørketrommel. Selvfølgelig kunne man tørke innendørs, men det ble tungvint med aktive unger og arbeidsuniformer etc. Vi tørker nesten alt i tørketrommel. Tar man klærne ut rett etter maskinen er ferdig, så krøller det seg ikke. At klærne blir slitt, er jeg ikke enig i. Jeg har aldri kastet klær pga trommelslitasje.
Gjest Catwoman Skrevet 11. november 2007 #20 Skrevet 11. november 2007 Henger alt på stativ. Om sommeren setter jeg stativet ut. Skjorter ol. henger jeg på kleshenger.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå