Gjest Gjest_Line_* Skrevet 15. august 2007 #1 Skrevet 15. august 2007 en av mødrene i barnehagen var på sånn tilvenningsgrieie på barnehagen igår. lite hyggelig kom ho bort til meg, og sa er han din? å, jeg trodde han var halvt. hva behager sa jeg? skjønte ikke helt hva hun mente med halvt.. hun sa, jeg trodde mora var kinesisk. ikke vondt ment altså, men han ser jo kinesisk ut, altså sånn halvt norsk halvt kinesisk da, la hun til.. men i alle dager??!!?! greit at øynene til sønnen min ikke er så veldig store og runde, men man spør da ikke fremmede sånt på den måten? Ingen i slekta vår er kinesiske. både jeg og mannen min er norsk. hele slekta er norsk. har jo noen få i slekta som er samer...men hun kunne heller ha spurt pent om vi hadde samer i blodet??? jeg ble så provosert!! tenk!!! kinesisk?? måtte bare få ut aggresjonen min!
Gjest Tex Skrevet 15. august 2007 #2 Skrevet 15. august 2007 Kan vel hende at hun syns kinesiske barn er spesiellt vakre og at det derfor var et kompliment? Må man ta alt som sies negativt?
Gjest Bellatrix Skrevet 15. august 2007 #3 Skrevet 15. august 2007 men hun kunne heller ha spurt pent om vi hadde samer i blodet??? jeg ble så provosert!! tenk!!! kinesisk?? måtte bare få ut aggresjonen min! så det er verre å spørre om kinesere enn samer? da velle jeg heller reagert på at hun spurte om barnets opphav i det store og hele.
Gjest Bodillen Skrevet 15. august 2007 #4 Skrevet 15. august 2007 så det er verre å spørre om kinesere enn samer? da velle jeg heller reagert på at hun spurte om barnets opphav i det store og hele. Du skrev det jeg tenkte igjen, du, gett!
Minni-Mus Skrevet 15. august 2007 #5 Skrevet 15. august 2007 enig, er det så mye bedre med same enn kineser da?? Det er faktisk mange barn som kansje kan ligne litt på et annet opphav en norsk, selv om de er helt norske..... ikke sikkert hun mente det så negativt som du tok det. Du kunne jo bare ha svart nei, både jeg og barnefar er helt norsk, men vi har samisk bakgrunn i familien f.eks...
Gjest Gjest Skrevet 15. august 2007 #6 Skrevet 15. august 2007 Kan vel hende at hun syns kinesiske barn er spesiellt vakre og at det derfor var et kompliment? Må man ta alt som sies negativt? men hun sa jo at sønnen min ser kinesisk ut!! hvordan hadde du reagert om noen hadde sagt sånn om sønnen din? når du vet veldig godt at han ikke ser kinesisk ut? bortsett fra at han ikke har store runde øyer? kinesiske øyner er lite, smale..ihvertfall mindre en det sønnen min har. mao jeg tror kinesiske ikke hadde likt det heller, om de blir kalt for noe annet enn kinesere. så det er verre å spørre om kinesere enn samer? da velle jeg heller reagert på at hun spurte om barnets opphav i det store og hele. ja men jeg synes det er greit. samer ja. samer. det er ihvertfall norsk da, ihvertfall skandinavisk. og det er jo bare sånt. noen av oss stammer fra samene.
Gjest Skrevet 15. august 2007 #7 Skrevet 15. august 2007 Jeg syntes nå da samer ligner litt på kinesere jeg da, når jeg tenker litt på det.
Brukernavn Skrevet 15. august 2007 #8 Skrevet 15. august 2007 Er det så viktig for deg at barnet ikke på noen måte ser utenlandsk ut? Det kan virke som om det er DU som har problemer med kinesiske barn, ikke denne moren som spurte..
Gjest Gjest Skrevet 15. august 2007 #9 Skrevet 15. august 2007 Jeg syntes nå da samer ligner litt på kinesere jeg da, når jeg tenker litt på det.
Gjest Skrevet 15. august 2007 #10 Skrevet 15. august 2007 Eller kanskje det var eksimoer jeg tenkte på hmm.. Jaja, samer er sikkert i familie med eskimoer.
Gjest Gjest_Line_* Skrevet 15. august 2007 #11 Skrevet 15. august 2007 men..synes dere virkelig det e rpent med kinesiske/skråe øyer? aærlig talt??
Gjest Gjest_line_* Skrevet 15. august 2007 #12 Skrevet 15. august 2007 tror ikke dere det var negativt ment i det hele tatt? det virka sånn for meg. kinesiske øyer er mindre enn samiske øyer.
Gjest Gjest_Line_* Skrevet 15. august 2007 #13 Skrevet 15. august 2007 Vi stammer ihvertfall ikke fra kinesere.
Gjest Gjest Skrevet 15. august 2007 #14 Skrevet 15. august 2007 Ærlig talt, så fjollete både ts og noen svar er! Jeg synes du skal være takknemlig for at barnet ditt er friskt og velskapt og ikke henge deg opp i hva noen nevner i forbifarten. Tar du avstand fra barnet ditt hvis det virkelig ser kinesisk eller samisk eller grønlandsk ut? Forresten så vet alle oppegående opplyste mennesker i dette land at benevnelsen "eskimo" hører til i gammeldagse barnesanger og brukes overhodet ikke lenger. Det er det samme som å si neger, rødhud eller lapp. Grønlands urbefolkning heter INUITTER. Samer og inuitter er ikke mer i slekt enn samer og indianere. Så vet dere det.
Gjest Blondie65 Skrevet 15. august 2007 #15 Skrevet 15. august 2007 1) Jeg synes det er uhøflig å spørre om ungen er adoptert eller om mannen er utenlandsk eller noe fordi man har fått det for seg at ungen ser utenlandsk ut. Det har man rett og slett ikke noe med. Så ja det var frekt. 2) Jeg synes trådstarter er litt på ville veier når det er bedre at ungen er same enn kineser. Du rakker ned på begge folkeslag faktisk. Du vet vel selv hvor barnet ditt kommer fra, uten at du må rakke ned på andre som ser anderledes ut? Mener jeg ...
Gjest Skrevet 15. august 2007 #16 Skrevet 15. august 2007 men..synes dere virkelig det e rpent med kinesiske/skråe øyer? aærlig talt?? Om det er penere eller det samme tror jeg aldri jeg har tenkt over, men jeg ville hvertfall ikke tatt det som noe negativt.
*Mina* Skrevet 15. august 2007 #17 Skrevet 15. august 2007 men..synes dere virkelig det e rpent med kinesiske/skråe øyer? aærlig talt?? Jeg syns det er aldeles nydelig med kinesiske øyne, men det er forferdelig med mennesker som tenker som deg. Hva om det er noen her inne som har et barn fra Kina ene foreldren er fra Kina, er det da greit at du kritiserer de på denne måten? Er det greit i det hele tatt å kritisere noen, fordi de ikke ser ut som deg? Ble du virkelig så snurt for kommentaren til den damen, at du bare må kritisere andre? Du er mye frekkere i mine øyne enn det hun var, selv om jeg anser den andre damen som forferdelig frekk.
Gjest Mandie Skrevet 15. august 2007 #18 Skrevet 15. august 2007 Jeg er kinesisks.. men ingen har noengang sier til meg jeg har da stygge øyerne? det kan være greit å ha øyerne da enn blindhet!
Gjest Gjest_Line_* Skrevet 15. august 2007 #19 Skrevet 15. august 2007 Jaja, men hør nå her da dere. Om noen hadde sagt til dere at en av barna deres ser kinesisk ut..ville dere ha blitt fornærmet? eller hadde dere tatt som et kompliment?? ærlig talt..
*Mina* Skrevet 15. august 2007 #20 Skrevet 15. august 2007 Jaja, men hør nå her da dere. Om noen hadde sagt til dere at en av barna deres ser kinesisk ut..ville dere ha blitt fornærmet? eller hadde dere tatt som et kompliment?? ærlig talt.. Jeg hadde ikke blitt fornærmet, og jeg hadde i alle fall ikke begynt å kritisere kinsere fordi en dame var uhøflig i måten hun sa det på. Du er rett og slett ikke bedre enn henne, selv om du tror det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå