Gjest "gjest" Skrevet 4. mars 2007 #1 Skrevet 4. mars 2007 Etter og ha lest de her artiklene så lurer jeg på to ting; hva er det med de her menneskene og mangler ikke de her finansfolkene pengevett? :spyr: http://www.dn.no/borspause/article1039472....l=article_title http://e24.no/oppogfrem/susogdus/article1671060.ece “Vi er ikke noen golddiggers. Vi liker å ha det gøy og har tilfeldigvis noen bekjentskaper som liker å spandere.” Catherine Andersen
kvinne_ Skrevet 4. mars 2007 #2 Skrevet 4. mars 2007 For å være ærlig tror jeg det er noen motytelser her som ikke blir fortalt om i denne artikkelen. At en gjeng med aksjemeglere av kun menn som går ut etter jobb spanderer champagne på noen pene jenter er jeg ikke så overrasket over. Men at de gir kredittkort og spanderer reiser uten at jentene gir tilbake noe mer enn kun et pent ytre er jeg litt tvilsom til, uten at jeg kan si dette sikkert. Og selv om jeg ikke har utseendet til å holde på som disse jentene (man skal vel se ut som en glamourmodell), så ønsker jeg heller ikke å leve et slikt liv. Jeg ønsker å utrette noe selv, kunne forsørge meg selv. Og var ikke likestillingskampen på 70-tallet verdt mer enn at jenter idag fortsatt ønsker å være avhengig av pengene til menn? Når det gjelder finansfolkene må vi huske på at det har vært et eventyrlig år på børsen så de har enormt med penger mellom hendene. Men hvis jeg hadde hatt så mye penger hadde jeg i det minsteklart å bruke penger på veldedelige formål framfor blondiner som ikke gidder å ta seg en jobb selv.
Gjest Eir Skrevet 4. mars 2007 #3 Skrevet 4. mars 2007 Jeg synes ikke det er så mye å undre seg over. Jentene er ute etter penger, og bytter det til seg mot selskap, pent ytre og sex, mannfolka har pengene til å betale for det, og synes det er verdt det. Egentlig er det ikke så veldig annerledes enn andre former for prostitusjon/selskapsdamer.
Gjest =tentacle= Skrevet 4. mars 2007 #4 Skrevet 4. mars 2007 Etter og ha lest de her artiklene så lurer jeg på to ting; hva er det med de her menneskene og mangler ikke de her finansfolkene pengevett? :spyr: http://www.dn.no/borspause/article1039472....l=article_title http://e24.no/oppogfrem/susogdus/article1671060.ece ← De har så mye penger at de ikke trenger å bruke vett i forhold til dem. Fint for dem! Og noen er så pene at de kan få låne kredittkort av kåte/statuskåte mannfolk. Fint for dem! Jeg kommer ikke i noen av kategoriene, og er fornøyd med at jeg ikke ønsker en slik livsstil heller. Fint for meg!
Wonders Skrevet 4. mars 2007 #5 Skrevet 4. mars 2007 jeg spøy nesten sjøl etter å lest dette, dumme kjærringer, de bringer ikke noe med seg til bors, bare venter på å få! Og de menna er ikke mye å se opp til da tydlighvis, om de menger seg med dette søppelet. Utseende er noe alle med nok penger kan skaffe seg, tenk på å bli sett i nærheten a sånne jenter a? Så flaut, snakk om å drive m horer a! Om de så hadde hatt egen jobb, karriere og utdanning, å drevet med sitt. Men nei da, de driver dank å TROR vi andre ikke ser det lyser hore på vift m andres kreditkort. Golddiggers; kom inn i butikken min m en annen manns kort, som ikke er gift med deg ,og du ikke har skriftelig og muntelig godkjenning på bruk av kort, så skal jeg klippe kortet i to. Forklar den til han'a! Uten å føle ansvar! Det er greit å spørre når du vil ha noe, kanskje du får. Men om du ikke har råd til det selv, med egene penger, da spør man heller ikke. Det er feigt!
Gjest =tentacle= Skrevet 4. mars 2007 #6 Skrevet 4. mars 2007 jeg spøy nesten sjøl etter å lest dette, dumme kjærringer, de bringer ikke noe med seg til bors, bare venter på å få! Og de menna er ikke mye å se opp til da tydlighvis, om de menger seg med dette søppelet. Utseende er noe alle med nok penger kan skaffe seg, tenk på å bli sett i nærheten a sånne jenter a? Så flaut, snakk om å drive m horer a! Om de så hadde hatt egen jobb, karriere og utdanning, å drevet med sitt. Men nei da, de driver dank å TROR vi andre ikke ser det lyser hore på vift m andres kreditkort. Golddiggers; kom inn i butikken min m en annen manns kort, som ikke er gift med deg ,og du ikke har skriftelig og muntelig godkjenning på bruk av kort, så skal jeg klippe kortet i to. Forklar den til han'a! Uten å føle ansvar! Det er greit å spørre når du vil ha noe, kanskje du får. Men om du ikke har råd til det selv, med egene penger, da spør man heller ikke. Det er feigt! ← Oj, her var det mye misunnelse ute og gikk Hva raker det oss at disse jentene får masse penger opp i hendene?
Gjesten29 Skrevet 4. mars 2007 #7 Skrevet 4. mars 2007 Hvordan andre vil leve livet sitt er da opp til dem. Jeg synes selfølgelig kynismen råder, men men- hvert sitt liv
venus* Skrevet 4. mars 2007 #8 Skrevet 4. mars 2007 Mannen min lo godt når han leste om dette. Det er utrolig at noen er villige til å betale for noe(n) som andre ikke ville hatt for penger engang sa han For meg høres dette utrolig trist ut. Både det å måtte "betale" jenter for at de skal menge seg med en. Og fra den andre siden, så udmykende det ville føltes om jeg fikk betalt for å henge sammen med noen.
Dru Skrevet 4. mars 2007 #9 Skrevet 4. mars 2007 Jeg synes ikke det er så hårreisende. De mennene som betaler for dette her er menn jeg likevel ikke vil ha noe med å gjøre verken privat eller i jobbsammenheng. Når det gjelder jentene så er det jo artig å følge med på hvordan ståa er når de er for gamle til å være "eskorter", og har en CV bestående av ett eneste digert hull etter videregående.
Gjest =tentacle= Skrevet 4. mars 2007 #10 Skrevet 4. mars 2007 Mannen min lo godt når han leste om dette. Det er utrolig at noen er villige til å betale for noe(n) som andre ikke ville hatt for penger engang sa han For meg høres dette utrolig trist ut. Både det å måtte "betale" jenter for at de skal menge seg med en. Og fra den andre siden, så udmykende det ville føltes om jeg fikk betalt for å henge sammen med noen. ← Det er jo ingen som må betale for selskap, eller noen som må selge sitt selskap. Bare grupper som vil ha lett tilgang til penger og skjønnhet/sex, og som har det som trengs for å skaffe seg det. Folk har forskjellige verdier.
venus* Skrevet 4. mars 2007 #11 Skrevet 4. mars 2007 Det er jo ingen som må betale for selskap, eller noen som må selge sitt selskap. Bare grupper som vil ha lett tilgang til penger og skjønnhet/sex, og som har det som trengs for å skaffe seg det. Folk har forskjellige verdier. ← Nei, selvsagt "må" de ikke hverken selge eller betale. Men det er jo i realiteten det de gjør. De kvinnene henger bare rundt disse mennene pga penger. Og disse mennene betaler akkurat disse kvinnene fordi de er vakre og velvillige til en slik ordning. Det synes jeg er triste greier. Men for all del, så lenge begge parter vil det så..
Gjest grønnsåpe Skrevet 4. mars 2007 #12 Skrevet 4. mars 2007 Selv kunne jeg aldri ha gjort noe slikt, men at andre folk gjør det er greit for meg. Det er ikke min plass å dømme andre mennesker. At kvinnene går etter mennene for pengene får være deres sak. At mennene betaler kvinnene for sex, og spanderer på de dyre ting, får være deres sak. Som en annen sa over meg så har de vanvittig mye penger, så om det er slik de vil bruke pengene skal de værsågod få lov til det for meg. Vi er alle ansvarlige for våre egne handlinger.
Gjest =tentacle= Skrevet 4. mars 2007 #13 Skrevet 4. mars 2007 Nei, selvsagt "må" de ikke hverken selge eller betale. Men det er jo i realiteten det de gjør. De kvinnene henger bare rundt disse mennene pga penger. Og disse mennene betaler akkurat disse kvinnene fordi de er vakre og velvillige til en slik ordning. Det synes jeg er triste greier. Men for all del, så lenge begge parter vil det så.. ← Vil ikke ha livet mitt sånn jeg heller, men kan ikke se bort fra at de som vil det, ville vært mindre lykkelige uten.
Gjest Turi Skrevet 4. mars 2007 #14 Skrevet 4. mars 2007 Satt med STORE øyne og leste hele artikkelen i DN i går. Jeg skjønner at jeg lever i en utrolig skjermet verden Jeg ser nok disse jentene som luksusprostituerte/call-girls/eskortejenter, selv om de hevder at de ikke har sex med kundene sine. Kanskje har de ikke det, jeg vet jo ikke, men tenker mitt. Men herregud - dette er jenter på rundt 25. Nydelige jenter som alle snur seg etter der de vakler på høyhælte chanelstøvletter med silikonpupper og løshår bleket i samme farge som resten av manken. Det er jentene ALLE snur seg etter, og siden de har rike menns kredittkort med på handletur, ser de ikke billige ut. Allikevel vet alle hva de er. I artikkelen kalles de logojenter. Og gutta kalles sponsorer. Jeg kjøper den. At en vakker kvinne ved en "vellykket mann"s side kan øke hans status, skjønner jeg. Slik er det jo overalt - selv på julebord med gutta på gølvet - er det den som smykker seg på dansegulvet med firmaets vakreste som er "vinner". Han spanderer riktignok øl og ikke champagne, og han kjøper dem ikke over tid, men jeg mener allikevel at dette foregår i de fleste sfærer. Og ofte uten at det trenger å være sex involvert, det gir status å bli sett med en pen dame rett og slett. Jeg lurer litt på om det er synd på jentene... De lever jo i sus og dus med en livsstandard de aldri selv ville kunnet skaffe seg. For en periode. Mange av dem har dagjobber i tillegg i følge artikkelen, så hull i CVen er kanskje ikke et poeng. Flere av dem studerer nok også. Så er det synd på dem? Det som er synd er at de nok kanskje vurderer seg selv som viktigere enn de er. Det er også synd om de forelsker seg i en av kaksene, for de er nok forbruksvare. Men ellers? Nei, jeg tror ikke jeg syns så synd på dem. De jeg syns mest synd på er disse mennenes koner, som sitter hjemme og tror mannen er på møte eller ute for en øl med gutta. Konene som kommer i samme bar med mannen på lørdag som han var i med elskerinna torsdag. Konene som ikke vet at det går ut SOS-melding fra mannen hennes dersom de insisterer på å bli med ut en torsdag, slik at alle disse andre jentene fordufter. DE syns jeg synd på. Og jeg er VELDIG glad for at jeg ikke har en mann i aktuell bransje, som er mye ute på byen med gutta, da jeg satt og leste denne artikkelen i går...
Gjest *Tara* Skrevet 4. mars 2007 #15 Skrevet 4. mars 2007 Satt med STORE øyne og leste hele artikkelen i DN i går. Jeg skjønner at jeg lever i en utrolig skjermet verden Jeg ser nok disse jentene som luksusprostituerte/call-girls/eskortejenter, selv om de hevder at de ikke har sex med kundene sine. Kanskje har de ikke det, jeg vet jo ikke, men tenker mitt. Men herregud - dette er jenter på rundt 25. Nydelige jenter som alle snur seg etter der de vakler på høyhælte chanelstøvletter med silikonpupper og løshår bleket i samme farge som resten av manken. Det er jentene ALLE snur seg etter, og siden de har rike menns kredittkort med på handletur, ser de ikke billige ut. Allikevel vet alle hva de er. I artikkelen kalles de logojenter. Og gutta kalles sponsorer. Jeg kjøper den. At en vakker kvinne ved en "vellykket mann"s side kan øke hans status, skjønner jeg. Slik er det jo overalt - selv på julebord med gutta på gølvet - er det den som smykker seg på dansegulvet med firmaets vakreste som er "vinner". Han spanderer riktignok øl og ikke champagne, og han kjøper dem ikke over tid, men jeg mener allikevel at dette foregår i de fleste sfærer. Og ofte uten at det trenger å være sex involvert, det gir status å bli sett med en pen dame rett og slett. Jeg lurer litt på om det er synd på jentene... De lever jo i sus og dus med en livsstandard de aldri selv ville kunnet skaffe seg. For en periode. Mange av dem har dagjobber i tillegg i følge artikkelen, så hull i CVen er kanskje ikke et poeng. Flere av dem studerer nok også. Så er det synd på dem? Det som er synd er at de nok kanskje vurderer seg selv som viktigere enn de er. Det er også synd om de forelsker seg i en av kaksene, for de er nok forbruksvare. Men ellers? Nei, jeg tror ikke jeg syns så synd på dem. De jeg syns mest synd på er disse mennenes koner, som sitter hjemme og tror mannen er på møte eller ute for en øl med gutta. Konene som kommer i samme bar med mannen på lørdag som han var i med elskerinna torsdag. Konene som ikke vet at det går ut SOS-melding fra mannen hennes dersom de insisterer på å bli med ut en torsdag, slik at alle disse andre jentene fordufter. DE syns jeg synd på. Og jeg er VELDIG glad for at jeg ikke har en mann i aktuell bransje, som er mye ute på byen med gutta, da jeg satt og leste denne artikkelen i går... ← Helt enig med deg, Sissan. Jeg abonnerer på Dagens Næringsliv og leste hele artikkelen med store øyne igår morges.. Tenkte akkurat som deg etter at jeg hadde lest den.
Gjest Gjest 1 Skrevet 4. mars 2007 #16 Skrevet 4. mars 2007 (endret) Så lenge dette handler om menn med såpass mye penger at de har råd til at frivillige fremmede jenter bruker et par millioner eller mer av kontoen deres uten at det merkes er det vel ikke noe spesielt galt? Det ville ha vært verre om dette handlet om menn som egentlig ikke hadde råd til slikt. Den moralske siden ved det hele kan selvfølgelig debatteres, men vil vi det? Er her ingen feminister, Ottar-kvinner eller andre på barrikadene? Det er synd hvis disse mennene er gift og har kone som ikke vet noe om det. Det er trist hvis barna og konen er intetanende, det kan sees på som et svik mot familien. Endret 4. mars 2007 av Gjest 1
Gjest =tentacle= Skrevet 4. mars 2007 #17 Skrevet 4. mars 2007 Det er synd hvis disse mennene er gift og har kone som ikke vet noe om det. Det er trist hvis barna og konen er intetanende, det kan sees på som et svik mot familien. ← Da er det like ille som annen utroskap. Kanskje mer, fordi det er så offentlig ydmykende.
Gjest Turi Skrevet 4. mars 2007 #18 Skrevet 4. mars 2007 Det er vel ikke mer galt enn når menn plukker opp ei hore på gata egentlig. Eller når han tar med sekretæren på tur fordi hun pynter opp ved middagsbordet. Jeg er feminist, men føler ikke at dette er en moralsk debatt jeg vil engasjere meg i. Jeg ser disse jentene som jeg ser prostituerte, men de har nok kanskje valgt det litt mer frivillig? En annen måte å se det på er at de ser bra ut og syns det er ok å leve på det. Like umoralsk som å være glammodell, midtsidepike kanskje, også kampsaker som ikke står på min liste. Jeg kjenner mange høyt utdannede jenter som også flyter på utseende og får fordeler av det i yrkeslivet. Moralsk? Tja... Tror ikke jeg orker klatre opp på denne barrikaden. Bare fastslår at selv om jeg er kyniker, er jeg ikke kynisk NOK, for dette visste jeg ikke at var så utbredt. Og så tenkte jeg med meg selv "....NÅ skjønner jeg....", for det er mer enn en gang jeg har sett disse jentene og undret meg over hva de jobber med som har råd til å kle seg sånn og kjøre sånne bilder . Etter denne artikkelen er faren stor for at jeg kan dømme helt uskyldige jenter bare fordi de er platinablonde da....
Gjest Turi Skrevet 4. mars 2007 #19 Skrevet 4. mars 2007 Da er det like ille som annen utroskap. Kanskje mer, fordi det er så offentlig ydmykende. ← En ting er å bli bedratt av mannen mens han skjuler seg. En annen ting er å bli bedratt av mannen gjentatte ganger mens alle kamerater og kolleger sitter og applauderer. Og du har de samme kameratene på middag på lørdagskveld og ikke ser de skjulte smilene og skjønner antydningene og "takk for sist - det var bra"-frasene. *kjenner meg ørlite provosert ja*
Gjest =tentacle= Skrevet 4. mars 2007 #20 Skrevet 4. mars 2007 En ting er å bli bedratt av mannen mens han skjuler seg. En annen ting er å bli bedratt av mannen gjentatte ganger mens alle kamerater og kolleger sitter og applauderer. Og du har de samme kameratene på middag på lørdagskveld og ikke ser de skjulte smilene og skjønner antydningene og "takk for sist - det var bra"-frasene. *kjenner meg ørlite provosert ja* ← En som er så forfengelig at han smykker seg med levende jenter i halvmillionkronersklassen må da være mulig å ramme i etterkant på en eller annen måte...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå