Gjest Gjest Skrevet 7. september 2006 #1 Skrevet 7. september 2006 Jeg er sekretær og har 26 års variert erfaring. Nå jobber jeg som vikar i et større oljeselskap og får 145 kr timen fra utleiebyrået. De sosiale godene er jo heller ikke helt på topp. Jeg har aldri vært tilknyttet vikarbyrå tidligere, og godtok lønnstilbudet deres uten spørsmål, mye for å få en "fot innenfor". Men jeg hører jo andre har mer..... Hva ligger det på, sånn generelt? Er jeg dum som ikke krever mer? Tror nok jeg kunne fått mer ved å skifte både byrå og arbeidssted, men har en langsiktig plan om fast ansettelse = høyere lønn og bedre sosiale tilbud. Hva mener dere??
Gjest Gjest Skrevet 7. september 2006 #2 Skrevet 7. september 2006 Dersom dette er en sekretærstilling, og du ikke har utdannelse (eventuelt kortere sekretærutdannelse) synes jeg 145 kroner er brukbart, jeg!
Gjest lilletroll Skrevet 8. september 2006 #3 Skrevet 8. september 2006 Jeg synes heller ikke du fikk dårlig lønn...
Gjest Cosmic Girl Skrevet 8. september 2006 #4 Skrevet 8. september 2006 Du må tenke på at selskapet som har leid deg inn via vikarbyrå, betaler vesentlig mer til vikarbyrået enn det du får. Det er jo ulempen ved å gå via disse byråene; at de tar en relativt stor del av lønna di... Hvis du vil opp i lønn, får du heller overbevise arbeidsgiveren til å gi deg fast stilling.
Gjest Jupiter Skrevet 11. september 2006 #5 Skrevet 11. september 2006 Kan man ikke tjene mer som sekretær, selv med lang erfaring? Eller TS hadde kanskje ikke erfaring innen oljerettet virksomhet? Er det mulig å få høyere lønn som sekretær ved å ta videreutdanning i form av relevante emner fra høgskole? Mvh Jupiter
Kykkelikokos Skrevet 11. september 2006 #6 Skrevet 11. september 2006 Du kan jo forhandle med vikarbyrået ditt. Hvis bedriften du jobber for er fornøyd med deg, så er de sikkert villig til å gi deg noen ekstra kroner dersom du har vært der en stund og vist at du gjør en god jobb. Vikarbyrået har ofte også mulighet til å gi deg en krone eller to ekstra.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå