Gjest Gjesta Skrevet 28. august 2006 #1 Skrevet 28. august 2006 http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=127943
Gjest Gjesta Skrevet 28. august 2006 #2 Skrevet 28. august 2006 Det er jo hele poenget, vi pælmer ut de som IKKE er norske statsborgere og som ikke kan oppføre seg.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #3 Skrevet 28. august 2006 Det er jo hele poenget, vi pælmer ut de som IKKE er norske statsborgere og som ikke kan oppføre seg. ← Du gjør deg så godt i diskusjoner. Uten unntak så er dine argumenter så vektige. Det står alltid stor respekt av det du skriver - uten tvil svært innsiktsfullt. Min dypeste respekt for deg og alt det du kan og forstår.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #5 Skrevet 28. august 2006 jævlig bra sagt ← Ops, glemte å legge til at du også har stor selvinnsikt. Beklager, var ikke meningen å glemme det. Min dypeste beklagelse til det mennesket i dette landet med størst selvinnsikt.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #7 Skrevet 28. august 2006 Og hva med alle de kriminelle som er norske statsborgere?
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #8 Skrevet 28. august 2006 Og hva med alle de kriminelle som er norske statsborgere? ← De skal iflg Evelina i fengsel i Norge - uansett alder. Om hun mener de først skal få en rettferdig dom vet jeg ikke, for det har hun ikke skrevet noe om.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #9 Skrevet 28. august 2006 Du verden hvor politisk korrekte noen skal være. Hva så om de har fått norsk statsborgerskap. Poenget er at vi tok imot dem som gjester og når de til de grader missbruker vår gjestfrihet så kan man like godt kaste dem ut. Det er det jeg gjør med utakknemmelige gjester hjemem hos meg
Gjest Naria Skrevet 28. august 2006 #10 Skrevet 28. august 2006 Du verden hvor politisk korrekte noen skal være. Hva så om de har fått norsk statsborgerskap. Poenget er at vi tok imot dem som gjester og når de til de grader missbruker vår gjestfrihet så kan man like godt kaste dem ut. Det er det jeg gjør med utakknemmelige gjester hjemem hos meg ← Poenget er at etter at de har fått statsborgerskap har de like stor rett til å være her som deg. En annen ting er at vi ikke har noe sted å sende norske statsborgere, hvilket land tror du hadde funnet seg i å overta våre kriminelle? Hadde du syntes det var greit om Svergie sendte sine kriminelle hit til Norge? Ikke det nei.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #11 Skrevet 28. august 2006 Poenget er at etter at de har fått statsborgerskap har de like stor rett til å være her som deg. En annen ting er at vi ikke har noe sted å sende norske statsborgere, hvilket land tror du hadde funnet seg i å overta våre kriminelle? Hadde du syntes det var greit om Svergie sendte sine kriminelle hit til Norge? Ikke det nei. ← Vi har da vel mer enn nok med våre egne NORSKE kriminelle om ikke vi skal være fengsel for alt anna pakk. Og om svergie sender tilbake NORSKE kriminelle så er det faktisk ikke annet enn rett og rimelig.
Gjest Naria Skrevet 28. august 2006 #12 Skrevet 28. august 2006 Vi har da vel mer enn nok med våre egne NORSKE kriminelle om ikke vi skal være fengsel for alt anna pakk. Og om svergie sender tilbake NORSKE kriminelle så er det faktisk ikke annet enn rett og rimelig. ← Men de er jo ikke NORSKE lenger, etter at de har fått SVENSK statsborgerskap. Hvorfor skulle pakistan være mer interessert i å ta imot VÅRE kriminelle enn vi er i å ta i mot Sveriges?
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #13 Skrevet 28. august 2006 Men de er jo ikke NORSKE lenger, etter at de har fått SVENSK statsborgerskap. Hvorfor skulle pakistan være mer interessert i å ta imot VÅRE kriminelle enn vi er i å ta i mot Sveriges? ← Vet du hva. Du må gjerne like å ha det pakket i nabolaget ditt men for min del kunne de vært send tilbake til pakistan i kiste attpåtil. Så trenger ikke den pakistanske staten å ha videre utgifter på dem,
Gjest Naria Skrevet 28. august 2006 #14 Skrevet 28. august 2006 (endret) *slettet* Endret 28. august 2006 av Naria
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #15 Skrevet 28. august 2006 *slettet* ← Ja akurat! Har skjønt at det ikke er silkehansker den slags trenger. Og det har jo tydligvis en av deres egne også gjort.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #16 Skrevet 28. august 2006 Vet du hva. Du må gjerne like å ha det pakket i nabolaget ditt men for min del kunne de vært send tilbake til pakistan i kiste attpåtil. Så trenger ikke den pakistanske staten å ha videre utgifter på dem, ← Ja, det er jo en voksen og gjennomtenkt holdning. La oss avlive alle kriminelle, så slipper vi lovbrudd! Så enkelt! At ingen har tenkt på det før!
Gjest Naria Skrevet 28. august 2006 #17 Skrevet 28. august 2006 Ja akurat! Har skjønt at det ikke er silkehansker den slags trenger. Og det har jo tydligvis en av deres egne også gjort. ← Så uopplyste og ufornuftige mennesker som deg er det helt komplett umulig å ha en saklig diskusjon med.
Gjest lj Skrevet 28. august 2006 #18 Skrevet 28. august 2006 Løsningen hadde kanskje heller vært å ta en skikkelig sjekk på personer før de kommer inn til landet, og dersom de har begått kriminelle handlinger før....så beklager, men hvorfor skal vi ta dem inn?? Det burde også være satt en prøvetid på statsborgerskapet, dersom lovbrudd blir begått innen et visst tidsrom bør man bli sendt hjem. Altså, at statsborgerskapet ikke trer i kraft før etter x-antall år med god oppførsel.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #19 Skrevet 28. august 2006 Løsningen hadde kanskje heller vært å ta en skikkelig sjekk på personer før de kommer inn til landet, og dersom de har begått kriminelle handlinger før....så beklager, men hvorfor skal vi ta dem inn?? Det burde også være satt en prøvetid på statsborgerskapet, dersom lovbrudd blir begått innen et visst tidsrom bør man bli sendt hjem. Altså, at statsborgerskapet ikke trer i kraft før etter x-antall år med god oppførsel. ← ..og da ville de ikke bare ventet til de hadde fått statsborgerskap?
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2006 #20 Skrevet 28. august 2006 ..og da ville de ikke bare ventet til de hadde fått statsborgerskap? ← Ifølge artikkelen er det jo nettop det mange av dem gjør. Holder seg på matta til de har fått norsk pass. Med prøvetid på statsborgrskap ville de ihvertfall måtte holde seg betydelig lenger på matta enn det de må nå. Og alle monner drar så hvorfor ikke av mangel på noe bedre alternativ.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå