Gjest Bite me Skrevet 21. april 2006 #1 Skrevet 21. april 2006 det virker som om en del her inne egentlig ikke liker å ha barna sine rundt seg. asså jeg mener. det er trangt om barnehageplassene og det er virkelig en grunn til det. det er jo fordi så mange som mulig vil ha ungene vekk slik at dem slipper så veldig mye ansvar!! jeg trodde at når man fikk barn så er det fordi att man vil være den som oppdrar ungen og sånn. ikke den som skyver ungen vekk!! noen vil vel argumentere med at ungene trenger å omgåes andre småbarn, men da kan dere jo bare ha ungen deres i deltids-barnehage da vel??? noen har sikkert det og så, men jeg har den følelsen av at majoritetet har ungen sin i barnehagen helt til den stenger og lengre enn som så. gjerne kommer dere mødre heseblesende og henter ungen deres etter dere har vært ute og hatt deres såkalte voksenliv. jeg har jobba i barnehage og vet hva jeg snakker om. og jeg sier en ting jeg. ja men meg er det bra at det finnes wienerpølser og Mr.Lee-nudler. kjapt og gæle. for en jævla kjøttkakedeig er vel et fremmord for de fleste her inne!!
monja Skrevet 21. april 2006 #2 Skrevet 21. april 2006 Ikke vet jeg, men for min del er poden i barnehagen sånn at jeg kan tjene penger til livets opphold.
Gjest Bite me Skrevet 21. april 2006 #3 Skrevet 21. april 2006 Ikke vet jeg, men for min del er poden i barnehagen sånn at jeg kan tjene penger til livets opphold. ← ja går det ikke an å kombinere dette med jobb og barn? tenkte du ikke på dette før du fikk ungen din da??? før man får unger så må man tenke igjenom sånt om man har råd til det og om man har mulighet til å være med ungen sin. du kan finne deg en jobb hvor du jobber annenhveruke og ha ungen i barnehagen annenhver uke.
monja Skrevet 21. april 2006 #4 Skrevet 21. april 2006 Da burde jeg kanskje ha god samvittighet for at jeg er ferdig klokka 13 til tross for full jobb da? Snuppen min er i bhg fra 7 til 13 han.
Kanutte Skrevet 21. april 2006 #5 Skrevet 21. april 2006 1. Barna mine er i barnehage fordi jeg jobber. 2. Barna mine hadde lidd nød om de skulle vært hjemme med mamman sin hele dagen, hver dag. 3. Barna mine blir i perioder levert tidlig og hentet sent, men så har jeg til gjengjeld laaange ferier. 4. Barna mine er blide og tilfredse både ved levering og henting 5. Barna mine får stort sett sunn, hjemmelaget mat. 6. Vi har ikke råd til å samtidig ha meg som hjemmeværende og spare opp til pensjonen min (noe som er nødvendig da jeg mister mye pensjonspoeng om jeg velger å være hjemmeværende - minstepensjonist vil jeg helst ikke bli....). Jepp, jeg er en av de fæle mammaene som faktisk trives med å være i jobb og har mye mer å gi til barna mine etter en dag på jobb enn en dag som hjemmeværende (jeg har nettop begynt å jobbe igjen etter siste perm og vet hva jeg snakker om).
lakkalis Skrevet 21. april 2006 #6 Skrevet 21. april 2006 Du høres jammen ut som et oppegående menneske... Jeg er glad du ikke er ansatt i mitt barns barnehage. Slik holdninger du legger for dagen her gjør du enten fordi du er uopplyst og særdeles lite gjennomtenkt eller to fordi du vil provosere. Hadde blitt ett interesant samfunn hvis alle som fikk barn skulle være hjemme. Vi ville fått færre til å jobbe og dermed skatte og vi ville fåytt lavere fødselsrater. Jeg har min sønn i barnehage mens jeg studerer. Noe galt med det? Nei!
Gjest 2324 Skrevet 21. april 2006 #7 Skrevet 21. april 2006 Hvordan tror du samfunnet hadde sett ut om halvparten av norges befolkning skulle vært hjemme med barna? De aller fleste prioriterer barna sine fremfor alt, men samtidig må man faktisk ha råd til kjøttkakedeigen også.
Gjest Bite me Skrevet 21. april 2006 #8 Skrevet 21. april 2006 (endret) Da burde jeg kanskje ha god samvittighet for at jeg er ferdig klokka 13 til tross for full jobb da? Snuppen min er i bhg fra 7 til 13 han. ← ja det burde du!! dette hørtes ypperlig ut!!!! Endret 21. april 2006 av Bite me
Nala Skrevet 21. april 2006 #9 Skrevet 21. april 2006 Jeg håper du skrev dette innlegget for å provosere. For holdningene dine er jo ikke til å tro. Tror du virkelig verden er så enkel at kvinner uansett alder, bakgrunn og ikke minst personlighet kunne tenke seg å være hjemme i årevis mens barna er små?? Jeg for min del hadde ikke taklet tilværelsen som hjemmeværende. Jeg trenger jobben min, jeg. Jeg stortrives med det jeg holder på med, og ungene mine stortrives i barnehagen. Er det noe galt i det? Nope! Kan ikke du gjør det som passer for deg og dine barn, så kan vi andre gjøre det vi har lyst til og som passer for våre familier? Og bare for å ha sagt det: Det går an å elske sine barn over alt i verden, selv om man har en jobb man er veldig glad i også. Det går an å ha to tanker i hodet på en gang, vettu.
Gjest Bite me Skrevet 21. april 2006 #10 Skrevet 21. april 2006 1. Barna mine er i barnehage fordi jeg jobber. 2. Barna mine hadde lidd nød om de skulle vært hjemme med mamman sin hele dagen, hver dag. 3. Barna mine blir i perioder levert tidlig og hentet sent, men så har jeg til gjengjeld laaange ferier. 4. Barna mine er blide og tilfredse både ved levering og henting 5. Barna mine får stort sett sunn, hjemmelaget mat. 6. Vi har ikke råd til å samtidig ha meg som hjemmeværende og spare opp til pensjonen min (noe som er nødvendig da jeg mister mye pensjonspoeng om jeg velger å være hjemmeværende - minstepensjonist vil jeg helst ikke bli....). Jepp, jeg er en av de fæle mammaene som faktisk trives med å være i jobb og har mye mer å gi til barna mine etter en dag på jobb enn en dag som hjemmeværende (jeg har nettop begynt å jobbe igjen etter siste perm og vet hva jeg snakker om). ← hva skal ungen din si da liksom? mamma jeg er ikke fornøyd med tilværelsen. hallo?? jeg sier ikke at man skal være med ungene sine hver dag, men en deltidsbarnehage er jo det beste!!!
Gjest Bite me Skrevet 21. april 2006 #11 Skrevet 21. april 2006 Hvordan tror du samfunnet hadde sett ut om halvparten av norges befolkning skulle vært hjemme med barna? De aller fleste prioriterer barna sine fremfor alt, men samtidig må man faktisk ha råd til kjøttkakedeigen også. ← deltidsbarnehage er en fin ting.
Gjest 2324 Skrevet 21. april 2006 #12 Skrevet 21. april 2006 deltidsbarnehage er en fin ting. ← Men det er veldig mange som ikke har råd til å jobbe deltid. Det er veldig dyrt å leve i dette landet.
Nala Skrevet 21. april 2006 #13 Skrevet 21. april 2006 (endret) jeg sier ikke at man skal være med ungene sine hver dag, men en deltidsbarnehage er jo det beste!!! ← Deltidsbarnehage er det beste? Sier hvem? Du? Unnskyld meg, men dette blir for latterlig. Snakk om å sette seg på sin høye hest. La meg fortelle deg en ting. Da jenta vår var tre år fikk hun halv plass i barnehage (vi søkte om hel, hun fikk bare halv). Hun hadde vansker med å tilpasse seg. Det ble for oppstykket å være der annenhver dag. Vi snakket om det med de ansatte på avdelinga, og de sa alle at de trodde det ville endre seg for henne den dagen hun fikk full plass. For mange barn har problemer med å finne seg til rette i gruppen når de er der bare halve tida. Mange bruker faktisk fire ganger så lang tid på å tilpasse seg som det en med full plass gjør. Men som antatt, da jenta fikk hel plass ble alt annerledes. Nå trives hun som plommen i egget i barnehagen. Og som Milah sier, mange har ikke råd til å jobbe deltid. Og mange har ikke lyst til det heller. Jeg ville voktet meg vel for å være så bastant som det du er. Du har ikke fasiten for alle barn og alle mødre. Endret 21. april 2006 av Nala
Gjest Gjest Skrevet 21. april 2006 #14 Skrevet 21. april 2006 du kan finne deg en jobb hvor du jobber annenhveruke og ha ungen i barnehagen annenhver uke. ← Ja, for DET er jo realistisk.
Gjest Gjest Skrevet 21. april 2006 #15 Skrevet 21. april 2006 for en jævla kjøttkakedeig er vel et fremmord for de fleste her inne!! ← Ja, jeg innrømmer gjerne at jeg ikke vet hva kjøttkakedeig er. Du er tydeligvis svært ung.
Sunbird Skrevet 21. april 2006 #16 Skrevet 21. april 2006 Unnskyld meg Bite me, men er du virkelig ved dine fulle fem? Jeg bare spør? Blir litt betenkt når du så bastant kan si at barn burde går i deltidsbarnehage. Systemet her i landet er detverre ikke lagt opp slik at det er mulig. Fortell meg hvilken arbeidsgiver som tilbyr seg at vi kan jobbe annenhver uke da? ikke den jeg jobber for i allefall. Fordi om du synes det er det beste, så er det ikke dermed sagt at det er det beste for alle andre. En ting til, jobber du bare annenhver uke eller?
Lemming Skrevet 22. april 2006 #17 Skrevet 22. april 2006 Jeg er ikke ferdig utdannet. Kanskje du kan vise meg den skolen hvor det lar seg gjøre å gå på skolen annen hver uke? For da vil jeg gjerne benytte meg av det! Jeg skal være den første til å innrømme at jeg faktisk gruer meg til den dagen Lille må ut i barnehage. Når han skal i barnehagen er han nettopp fylt 1 år, og det synes jeg egentlig er litt for tidlig til å begynne i barnehage. Men for å få den overgangsstønaden som jeg er avhengig av, iom at jeg er alenemor, så er jeg pent nødt til å fortsette å studere. Barnehage (for meg) er ikke den som skal oppdra ungen min, men et (veeldig) godt supplement til det jeg kan tilby. Som sagt synes jeg egentlig at de er for små nå de er 1 år, men når de blir 2 synes jeg ikke bare barnehagen er riktig, jeg synes nesten den er nødvendig. Viktig. De lærer så utrolig mye i barnehagen som jeg ikke har mulighet til å lære han. Barna lærer seg å forholde seg til andre mennesker, sosiale koder, at ikke hele verden dreier seg om dem, men at man f eks må dele leker med andre, dele de voksnes oppmerksomhet, vente på tur, for ikke å snakke om det pedagogiske opplegget, eller det faktum at barna får andre lekekamerater enn mamma. Jeg gidder ikke å utdype de innlysende grunnene, som at det ikke er mulig å jobbe annen hver uke i alle jobber, og hvordan det ville gå med dette landet dersom hele eller halve den voksne befolkningen var årevis uten jobb eller med deltidsjobb. Eller det som ble nevnt over her, at barna ofte har vanskeligere for tilpasse seg når tiden i barnehagen er så oppstykket.
jordbær Skrevet 22. april 2006 #18 Skrevet 22. april 2006 Ja, jeg lurer jo litt på om kommentaren min til "er man for ung til barn når man er 21år", ble litt misplassert.. for når jeg ser sånne som deg, bite me.. blir jeg litt i tvil Snodig kommentar.. Selvfølgelig har barna det bra i barnehage. Jeg tror barna har godt av å være i barnehage selv om mor/far er hjemme også. Kan ikke se for meg noe mer tragisk enn et barn som tråkker etter foreldrene sine dagen lang, uten å få være i lek sammen med andre barn, uten mamma/pappa til stede.
mumrik Skrevet 22. april 2006 #19 Skrevet 22. april 2006 jeg har jobba i barnehage og vet hva jeg snakker om. og jeg sier en ting jeg. ja men meg er det bra at det finnes wienerpølser og Mr.Lee-nudler. kjapt og gæle. for en jævla kjøttkakedeig er vel et fremmord for de fleste her inne!! ←
prinsessa Skrevet 22. april 2006 #20 Skrevet 22. april 2006 Vet dere hva? Jeg er til en viss grad enig med trådstarter jeg og jeg er 32 år og mor. Når man har barn syns ikke jeg det er forsvarlig at begge foreldre jobber 100% enten får far eller mor jobbe litt redusert. Når det gjelder det økonomiske aspektet ved å jobbe litt mindre så er man bare nødt til å prioritere anderledes, ferie hjemme og ikke 3 uker i syden, ikke ha to dyre biler, kjøpe billigere klær og mat. Jeg har også på følelsen at mange av dagens barn blir tilsidesatt av at mor og far skal gjøre karriere eller de må ha voksentid. Har man valgt å få barn for det er et valg man tar så må man også ta konsekvensene av det. Helt enig i barnehagen er et flott sted hvor barna lærer masse, men jeg vil også ha muligheten til å lære barnet mitt noe. Jeg er hans mor og jeg vil gjerne være med på oppdragelsen. Sønnen min går deltid i barnehagen og er der annenhver dag, og han kommer veldig inn godt i leken han og har masse kamerater. Det er jo også mange mødre som har barna full tid i barnehagen mens de er hjemme i barselpermisjon, noe jeg syns er helt hårreisende men det er en annen diskusjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå