Gå til innhold

Du som har reist mye, hva er dine topp tre reisemål?


Carolini

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
AnonymBruker skrev (2 timer siden):

Beklager, mente Algiers. Men tar gjerne en tur til Tangiers også!

Anonymkode: 1be14...f0c

Tangier. Veldig fin by, kan også nås på båttur fra det sørlige Spania :) 

Anonymkode: 64079...b94

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

AnonymBruker

Mine favoritter er

Mexico (pga menneskene, gjestfriheten, maten, festlivet, flotte luksusresorts)

Costa Rica (pga menneskene, verdens beste strender ved Stillehavet og karibiske hav, den laid backe livsstilen ved kysten, kule vulkaner, regnskog og mangfoldet i flora og fauna) 

Bolivia (fordi kulturen var så annerledes av alt annet jeg har opplevd, samt fantastisk natur: alt fra Andesfjellene, random varme kilder man kan bade i i fjellet, saltørken, regnskog, høytliggende innsjøer som f.eks Titicaca. Bylivet var så spesielt i alle byene jeg besøkte).

Ser flere nevner Peru som kan sammenlignes litt med Ecuador og Bolivia pga Andesfjellene og at befolkningen i stor grad består av urfolk. Jeg hadde ikke like gode erfaringer i Peru som i Bolivia og Ecuador, synes mange var sure, særlig i Cusco. Men Machu Piccho var helt magisk!

Argentina er også helt fantastisk. Særlig bylivet i Buenos Aires. Og fossefallene Iguazu må oppleves, særlig fra argentinsk side. Provinsen Jujuy med sandørken og fjell med ulike farger er fascinerende.

Og Brasil... helt fantastisk! 

Anonymkode: f443b...340

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker

Hvis jeg må velge tre:

1. Australia

2. Maldivene

3. Sør-Italia

Er også veldig glad i Singapore og Franske riviera.

Anonymkode: 38a79...b59

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...