Gå til innhold

Hva tenker du om det nye partiet INP?


Tough cookie

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

De har potensiale, men jeg kan ikke så mye om hva de vil lokalt her hos oss. De gjorde det brukbart for et nytt parti, men jeg synes de er et bra motpol mot MDG.

 

  • Liker 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Det er et grasrot parti, vokst frem som en praktisk motpol mot ideologisk svada folk får trykt nedover ørene fra oven. Det er mye politikk som blir gjennomført som folk ikke vil ha. Både på lokalt nivå og nasjonalt nivå. 

Jeg tror at om det hadde vært mer direkte demokrati hadde vi ikke hatt ACER, vi hadde ikke bygd ut vindturbiner, bybanen hadde ikke blitt lagt over bryggen, og vi hadde ikke hatt bomstasjoner rundt hver sving. 

Tror egentlig ikke at der er et mandat fra velgerne til noe av dette. Spnn egentlig, men det er noe man egentlig bare må tåle for det finnes ikke politiske alternativ.

  • Liker 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

INP er en mer folkelig utgave av AP, eller det AP mange av (eks-)velgerne deres antakelig skulle ønske det var, uten all EU-logringen, kameraderiet osv. Så ledes det da også av en forhenværende AP-mann.
Skjønner ikke hvorfor ikke flere skuffede AP-velgere gikk dit i stedet for til Høyre, men det er tydelig at mange ikke klarer å se utenfor de rød-blå blokkene og deres dominerende partier.

  • Liker 6
  • Nyttig 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk en vond bismak av partilederen som hevdet at jøder kjønnslemlester jenter. Vet han virkelig ikke at jenter ikke omskjæres i jødedommen eller ønsker han ikke å vite? Han endret i alle fall ikke syn konfrontert med uttalelsene.

Endret av Svava
Rettet skrivefeil
  • Liker 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Umidelbart tenker jeg at dette er en sunn respons på en syk utvikling, først og fremst representert av  AP her i Norge.

Lurer også på hvordan det skal ødelegges, for det er garantert,. OM veksten fortsetter. Partiet rører ved ting som er fullstendig uakseptabelt for den rådende orden. 

Vent og se "skandalene" komme.

  • Liker 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 hours ago, Beverly_Hills said:

INP er en dusteklubb.

I motsetning til hva?

Habilitetsrytterne i AP?

Lobbyorganisasjonen for grønnvaskinsmaskinene (Åslaug Haga, much?) innen vindkraft i SP?

Skattesnylterne og 'do as I say, not as I do'-partilederne i Høyre?

Gutteromsfanatistene i KRF?

Solbrilletyvene i Rødt?

Damene som ligger med mindreårige i Venstre?

Champagnesosialistene i SV som leier ut egen bolig i Tromsø mens de får bolig av staten i Oslo?

INP virker som et parti som ikke er helt gjennomsyret av karrierepolitikere som kun gagner seg og sine, enda. Det er noe man har trengt i lang tid. Stortinget gror igjen av folk som ikke har satt en fot i arbeidslivet og hopper fra lobbyorganisasjoner over i posisjon og tilbake. Folk er drittlei. Derfor stemmer de på slike partier.

En stemme til INP i dette valget gjør kanskje at de etablerte begynner å tenke seg litt om i hvordan de utformer politikken her til lands. De kjører ikke over lokalsamfunn med vindmøller, selger ut kraften, herper økonomien til folk fordi de logrer for Tyskland og selger ut norsk natur helt uten at de engang gidder å høre på høyesterett.

Endret av Anonio
  • Liker 12
  • Nyttig 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Grunntanken er grei, men blir for ekstremt og mange amatører. Ønskes dog velkomment som et signal til politikerne 🫡

  • Nyttig 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Liker dem fordi:

Industri- og Næringspartiet motsetter seg forlengelse om de midlertidige bestemmelser om bruk av koronasertifikat.

  • Liker 2
  • Nyttig 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse
31 minutter siden, Stonegiant said:

Jeg tenker at mer nasjonalisme er det siste vi trenger.

Hva mener du er nasjonalistisk?

At de vil følge grunnlovens paragrafer om råderett over egne ressurser? Det er da ikke nasjonalistisk, det er bare det at Norge ikke klarer å ha folk i posisjon som ikke kun tenker på deres neste jobb i 'fornybar' norge, NATO, EU eller first house. Det er faktisk ikke nasjonalistisk å ville ha slutt på lobbyismen og kameraderiet de største norske partiene sliter sterkt med.

Norge trenger et lobbyregister og de store partiene må skjerpe seg og se etter kompetanse istedenfor parti-rævslikkeri når de setter folk i posisjoner hvor de har makt (Trettebergstuen, Brenna, Borten Moe, Tadjik, Giske, Tonning Riise, Knag Fylkesnes, Gulati+++)

Hvordan lar man tidligere OEM Åslaug Haga holde 'events' for politikere hvor det regelrett pumpes goder inn i politikeres liv for å selge ut alles naturressurser uten at man så mye som ser 1/10 av overskuddet fordi det sendes rett til skatteparadis?

Endret av Anonio
  • Liker 5
  • Nyttig 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutter siden, Anonio said:

Hva mener du er nasjonalistisk?

De er imot internasjonale avtaler som EØS/EU/ACER/etc.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...