Gjest Pecado Skrevet 9. oktober 2005 #1 Skrevet 9. oktober 2005 I morgen skal jeg til legen og be om henvisning til psykolog. Kjempeskummelt. Sist jeg fikk henvisning til psykolog løyg jeg til psykologen å sa at alt var bra. Og det var det jo ikke. Redd jeg kommer til å gjøre det denne gangen og. Tenkte jeg skulle skrive et brev til legen der jeg forklarer hvorfor jeg trenger psykolog. Mye vet han jo allerede. Men burde jeg kanskje skrive litt om at jeg kommer til å lyve til psykologen? og at psykologen da må ta hensyn til det? gruer slik!
Gjest Hel Skrevet 9. oktober 2005 #2 Skrevet 9. oktober 2005 Hvor løy du da? Kanskje du kunne skrevet et brev til psykologen og.
Gjest Pecado Skrevet 9. oktober 2005 #3 Skrevet 9. oktober 2005 Jeg løy hos psykologen når jeg kom dit.
Gjest Pecado Skrevet 9. oktober 2005 #5 Skrevet 9. oktober 2005 Hehe, sånn kan det gå. Jo hvorfor. Si det. Fordi det ikke passa og være syk akkurat da? fordi det er mye enklere og fortrenge alt en å tenke på det?
Gjest Hel Skrevet 9. oktober 2005 #6 Skrevet 9. oktober 2005 Den følelsen kan jeg forstå. Jeg løy masse hos min forrige psykolog også. Men jeg kan love deg at det er en lettelse å få snakket ut innimellom. Synes det er en fin ide å skrive et brev til legen din.
Englepus Skrevet 9. oktober 2005 #7 Skrevet 9. oktober 2005 (endret) Men det er vel ikke så mye vits i å gå til psykolog og lyve om at du har det bra? Sikkert lurt å skrive ned tankene dine, ofte lettere det enn å snakke om de. Da jeg gikk til psykiater for noen år siden fikk han lese dagboken min. Det var til god hjelp for oss begge. Endret 9. oktober 2005 av Englepus
Gjest Pecado Skrevet 10. oktober 2005 #8 Skrevet 10. oktober 2005 Legen tok meg heldigvis på alvor selv uten brev. Så jeg skulle bli henvist til psykiater nå. Skummelt.
Juicy_girl Skrevet 10. oktober 2005 #9 Skrevet 10. oktober 2005 Ikke noe vits å lyve til psykologen. Psykologen skjønner uansett at du ikke dro dit for å fortelle at alt er bra! Foresten så er det veldig mange som går til psykolog. Det er sundt.. Skulle gjerne hatt en innimellom selv.. Lykke til
Gjest Pecado Skrevet 10. oktober 2005 #10 Skrevet 10. oktober 2005 Ble enda skumlere når jeg skulle til psykiater og ikke psykolog. Mulig jeg skulle få en eller annet morsom diagnose. Hjelp..
lillesky Skrevet 10. oktober 2005 #11 Skrevet 10. oktober 2005 Ble enda skumlere når jeg skulle til psykiater og ikke psykolog. Mulig jeg skulle få en eller annet morsom diagnose. Hjelp.. ← Nei, jeg ser på det som bedre. For psykiater kan skrive ut medisiner. Min psykolog kan ikke gjøre noe med medisin, så han må spørre psykiateren hvis det er noe vi lurer på ang. medisin. Det går nok bra! Lykke til!
Englepus Skrevet 10. oktober 2005 #12 Skrevet 10. oktober 2005 Det er ikke noe mer farlig med psykiater. Har gått til en selv. Det går jo ut på det samme, bortsett fra at psykiateren er lege.
Gjest Pecado Skrevet 10. oktober 2005 #13 Skrevet 10. oktober 2005 (endret) Jo men skulle vist dit slik at han fikk satt en eventuell diagnose. Og jeg vet ikke helt om jeg ønsker noen diagnose. Synes det høres så endelig ut. Og hadde det vært snakk om depresjon, men dette er vel litt mer komplisert i tillegg til depresjon. Sukk.. Endret 10. oktober 2005 av cyan
Englepus Skrevet 10. oktober 2005 #14 Skrevet 10. oktober 2005 Det kan jo være en fordel å ha en diagnose. Da har man noe å gå ut ifra og vet hva man må jobbe med. Ikke noe farlig det!
lillesky Skrevet 10. oktober 2005 #15 Skrevet 10. oktober 2005 Tja...du er ikke ferdig selv om du får en diagnose. Jeg fikk diagnosen depresjon av min fastlege, og da startet det hele liksom. Deretter var jeg hos psykolog, og hun stadfestet depresjonens grad. Det er flere grader av depresjon, og selv om du eventuellt "bare" får en mild depresjon, så skal den taes på alvor.
Gjest Bellatrix Skrevet 10. oktober 2005 #16 Skrevet 10. oktober 2005 Det må vel være bra å finne ut av hva som feiler deg så du kan få riktig behandling?
Gjest Spacegirl Skrevet 10. oktober 2005 #17 Skrevet 10. oktober 2005 Min erfaring er at det er lettere å få bedre og riktig behandling når du har en diagnose.
Gjest Restart Skrevet 10. oktober 2005 #18 Skrevet 10. oktober 2005 Det finnes jo fysiske sykdommer som utløser depresjoner/angst f.eks stoffskifte- problemer. Men uansett greit å ta imot hjelp.
Gjest Pecado Skrevet 11. oktober 2005 #19 Skrevet 11. oktober 2005 (endret) Jo men det er snakk om annen type diagnose. Ikke depresjon, for den er grei nok. Det har jeg. Men vi snakker type avansert skummel diagnose. Jeg er manisk og depresiv. Ofte en og samme dag, noen ganger en og samme uke, men alltid. Enten høyt eller lavt. Pluss på angst og depresjon i tillegg til noen småting til. Gud jeg får iallefall angst av dette. Endret 11. oktober 2005 av cyan
Gjest Bellatrix Skrevet 11. oktober 2005 #20 Skrevet 11. oktober 2005 Uansett hva som feiler deg så er det bra å finne ut av det.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå