Gå til innhold

Stereo-oppsett

  • blogginnlegg
    7
  • kommentarer
    0
  • visninger
    15 060

Om denne bloggen

Jeg glemmer aldri første gang jeg hørte et par IMF Electronics høyttalere, jeg hadde interessert meg for stereoanlegg også før det, men den opplevelsen endret alt. Etter den opplevelsen sa jeg til meg selv at det fra nå av ikke skulle handle om jeg skulle få meg et par slike høyttalere en gang, det skulle jeg, det var mer et spørsmål om når det skulle bli... En drøm var startet.

Ikke alle drømmer er like enkel å realisere, hva gjelder høyttalerne spesielt så er det produsert få par og det finnes ikke mange av dem, og de som eier dem har ofte et kjært forhold til dem og vil absolutt ikke kvitte seg med dem. Veien mot mine mål har derfor vært lang og litt kronglete, men det har definitivt vært en spennende reise.

Hifi-drømmer er det mange som har, men både tilgjengeligheten og prisen er jo noe som ofte gjør interessen til en liten reise i seg selv, man oppgraderer og handler inn nytt steg for steg og over tid. Men slik er jo en spennende reise, en reise hvor noen kommer til veis ende (altså i mål) mens andre aldri kommer dit.

Blogginnlegg i bloggen

Søndag 24/08-25

Med min nnye vinylsnurre på topp av racket ser oppsettet slik ut som dette slik det står nå, men det blir ikke lenge da planen er å bytte høyttalere igjen, altså hive disse inn på roterommet og inn i stua kommer Reference Standard Professional Monitor MK.IV (Improved). Så blir altså litt forandringer igjen nå. Eier 6 stk par IMF Electronics høyttalere nå, en samling jeg er glad for å eie og som nok også vil utvides med flere. Ikke veldig ofte par kommer til salgs, men når de riktige g

tvertimot

tvertimot i HiFi

×
×
  • Opprett ny...