Nigella Skrevet 14. mars 2004 #1 Skrevet 14. mars 2004 Endrer herved hele innlegget iom at det kan se ut som om det hele er en kjedemail a' la "Bonzai-kittens". Bra jeg ikke hadde kommet så langt at jeg hadde kastet deo'n min. Hva faen ønsker folk å oppnå med denne type spøk? Jeg skjønner det ikke. Er veldig lite fornøyd med å gå på limpinnen :evil: :evil: :evil:
Gjest Anonymous Skrevet 14. mars 2004 #2 Skrevet 14. mars 2004 "Hovedårsaken til brystkreft er bruk av anti-perspiranter! De meste produktene på markedet er en kombinasjon av anti-perspiranter og deodoranter. Deodoranter er uskadelige. Vær så snill og se på sammensetningen av stoffer i de produktene De har hjemme! Dersom de inneholder ALUMINIUM CHLORHYDRAT, KAST DEM! (Selv under navnet deodorant)." :o Fant ut at alle mine inneholder dette.. Hva er forskjellen på deodorant og antiperspirant? Trodde det var det samme.
Gjest Starya Skrevet 14. mars 2004 #3 Skrevet 14. mars 2004 Linker om temaet: http://www.dagbladet.no/dinside/2002/10/16/351416.html http://www.lommelegen.no/sl/slartikkel.asp?visart=4892 http://www.mozon.no/content/view/full/9395
Maxine Grey Skrevet 14. mars 2004 #5 Skrevet 14. mars 2004 Bare tull! http://www.apotek.no/sw5067.asp
Gjest Myumi Skrevet 14. mars 2004 #6 Skrevet 14. mars 2004 Når skal folk slutte å tro på tull som dette?
Gjest Anonymous Skrevet 14. mars 2004 #7 Skrevet 14. mars 2004 Velger å tro på det som stod i linkene Starya la ut.. klaer aldri å slutte md deo uansett.. Forresten så stopper de jo ikke svetten helt likevel.
Gjest Anonymous Skrevet 14. mars 2004 #8 Skrevet 14. mars 2004 Når skal folk slutte å tro på tull som dette? Vel, jeg hadde faktisk aldri hørt om dette før. Men er veldig glad for at jeg fikk det avkreftet med en gang..et problem mindre :-)
pusur Skrevet 14. mars 2004 #10 Skrevet 14. mars 2004 Har lest i bladet "I Form" at deodoranter med denne aluminium forbindelsen kan øke faren for kreft. Hvorfor skulle ikke det stemme? Denne forbindelsen er da ikke naturlig for kroppen vår og da er det jo ikke utenkelig at den kan reagere på det.
Gjest Myumi Skrevet 14. mars 2004 #11 Skrevet 14. mars 2004 Kreft er vel den sykdommen som oftest blir brukt for å "skape" nyheter som dette. Du kan få kreft av (sett inn ett ord som passer) av nesten hva som helst og folk får panikk og går rett på- gang etter gang etter gang.
Gjest Ethereal Skrevet 15. mars 2004 #12 Skrevet 15. mars 2004 Det er vel ikke akkurat noen nødvendig årsakssammenheng mellom bruk av deodoranter som inneholder al-kl, og kreft. Kanskje en statistisk påvisbar økning i risikoen, forutsatt at andre faktorer forblir de samme. En faktisk veldig viktig årsak til kreft, er røyking, der faren er mer enn rent statistisk, allikevel fortsetter folk. Dét klarer jeg ikke å skjønne.
aline Skrevet 15. mars 2004 #13 Skrevet 15. mars 2004 Har lest i bladet "I Form" at deodoranter med denne aluminium forbindelsen kan øke faren for kreft. Hvorfor skulle ikke det stemme? Denne forbindelsen er da ikke naturlig for kroppen vår og da er det jo ikke utenkelig at den kan reagere på det. Tror du mer på ett magasin en på forskning utført nettopp pga disse ryktene?
pusur Skrevet 15. mars 2004 #14 Skrevet 15. mars 2004 Nei selvfølgelig ikke. Annonsen i bladet refererte til en forskningsrapport. Nå er det en stund siden jeg leste den, og husker ikke ordrett hva som stod der, men kan jo se om jeg finner den et sted.
minniepus Skrevet 15. mars 2004 #15 Skrevet 15. mars 2004 Svar jeg fikk fra Kreftforeningen på min henvendelse om denne e-posten: Etter konferering med fagfolk, kan vi nå si at det foreligger ingen undersøkelse som tilsier at bruk av deodoranter representerer noen risiko for brystkreft. Viser til nettsiden www.kreftforeningen.no som vil ha mer utfyllende informasjon om denne saken i løpet av tirsdag 16.mars. Ser ut som vi er trygge.
Bentebent Skrevet 16. mars 2004 #16 Skrevet 16. mars 2004 Bare tull!!!!!! http://www.adressa.no/dinside/helse/articl...rticleID=478541
Gjest Anonymous Skrevet 17. mars 2004 #17 Skrevet 17. mars 2004 Dette er heldigvis tull, les på nettavisen så står det en artikkel om dette. Jeg hadde en periode i helgen da jeg trodde jeg skulle få akutt brystkreft, ettersom jeg først leste en peker her som anbefalte å bruke peeling under armene ( jeg gjorde det) for deretter å lese at en var ekstra utsatt for kreft dersom en skrubbet, balberte og deretter deodanderte seg under armen, for jeg hadde selvsagt gjort det også Drittfolk som setter ut slike rykter, det er vist nok farlige ting ute i den store verden....
Gjest Gjesta Skrevet 17. mars 2004 #18 Skrevet 17. mars 2004 Fy flate, fikk den mailen i dag jeg - før jeg så denne tråden... Ble faktisk litt skremt jeg...men litt skeptisk også - siden det var en kjedemail... Godt å lese at dette bare er tull... Men så blir jeg forbanna for at noen har starta sånne rykter og sprer dem rundt...
*Lene* Skrevet 18. mars 2004 #19 Skrevet 18. mars 2004 Jeg har gått på limpinnen jeg..trodde på dette..Har ikke kastet deo'n min, fordi da jeg var i butikken for å kjøpe ny, var det umulig å finne en uten dette stoffet! Alternativt å ikke bruke deo er jo absurd!! Nei, man får ta slike skremsels-mail med en klype salt, til det er dokumentert av f.eks kreftforeningen!
iingvild Skrevet 18. mars 2004 #20 Skrevet 18. mars 2004 http://www.dagbladet.no/nyheter/2004/03/18/393763.html
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå