Gå til innhold

Hvordan slutte å røyke?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har aldri prøvd å slutte å røyke. Jeg har bare resignert helt for sigaretten. Og jeg har røyka i mange år.

Helsa er fortsatt bra og jeg har veldig god kondis samt godt over gjennomsnitt med oksygenopptak. Alle leger, som har sjekka, bare rister på hodet og sier de ikke skjønner. Men jeg trener hardt og mye. Allikevel røyker jeg. Daglig. Ca 10 om dagen.

I det siste har jeg kutta ned til 5 om dagen. Men hvordan kutte ut helt? Jeg vet jo at det er fryktelig lett å gå på en smell så fort det kommer noen vinflasker på bordet. Og jeg er glad i vin :P

Hjelp. Hvordan finne motivasjon og hvordan finne ut hvilken metode som fungerer best?

Anonymkode: 040c9...6eb

Videoannonse
Annonse
Gjest cheshirecat
Skrevet

ENDELIG IKKE RØYKER av Allan Carr! Les hele boka sammenhengende over en dag eller to, så er du røykfri etterpå. Og du SKAL røyke samtidlig som du leser den så ikke stress eller få noia.. Bare kjøp den og les. 

AnonymBruker
Skrevet

Takk for tips. Boka skal sjekkes ut. 

Anonymkode: 040c9...6eb

AnonymBruker
Skrevet

Eller gå over til damp, altså esigaretter. :) Nikotinen er jo ikke farlig i seg selv, så den kan du fortsatt kose deg med bare du velger et annet alternativ enn røyk. 

Anonymkode: 259c4...e15

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet
2 timer siden, AnonymBruker skrev:

Eller gå over til damp, altså esigaretter. :) Nikotinen er jo ikke farlig i seg selv, så den kan du fortsatt kose deg med bare du velger et annet alternativ enn røyk. 

Anonymkode: 259c4...e15

Tror du at nikotin er ufarlig?? Da er du ikke så veldig godt opplyst.

TS: hvor lenge har du røyket?

Anonymkode: 63bec...f1f

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet
1 time siden, AnonymBruker skrev:

Tror du at nikotin er ufarlig?? Da er du ikke så veldig godt opplyst.

TS: hvor lenge har du røyket?

Anonymkode: 63bec...f1f

Nikotin kan sammenlignes med koffein og er i små doser lite farlig. Forskning på nikotin har i stor grad foregått via røyk, så det finnes ikke vitenskapelig grunnlag til å slå fast at nikotin er særlig farlig. Les deg opp: 

http://www.nicorette.no/hjelp-og-stoette/myter-om-nikotin

http://www.lommelegen.no/legesvar/nikotinerstatninger-mv

http://www.dinside.no/851663/saa-farlig-er-nikotintyggis

Anonymkode: 259c4...e15

AnonymBruker
Skrevet

Har ikke peiling, men jeg skal slutte i morgen. Nå røyker jeg 5 ganger så mye som deg da, så jeg satser på å klare meg med plaster i en overgangsperiode. Har tidligere prøvd Allan Carr sine bøker, hypnose, champix, zyban og sikkert alle nikotin preparetene som fås kjøpt på apoteket. Pluss esigaretter.

Men denne gangen skal det gå. Vi har dårlig råd ( mye fordi jeg røyker) og det blir ikke utenlandsferie i år. Men hvis jeg klarer å slutte å røyke nå, og setter inn de pengene på egen konto, så har vi over 20000 som kan brukes til ferie i juli. Det blir en fin uke i Danmark for oss alle i såfall 😄 God motivasjon

Anonymkode: e59ec...895

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har røykt i over tyve år. Og aldri sluttet. Jeg vil ha penger til ferie selv. Og stoppe før det går for hardt utover helsa. 

Gjennomsnitt er ti om dagen. I det siste har jeg kuttet ned til fem om dagen. 

Noe bra med kulda nå siden jeg ikke orker å gå ut og røyke. 

Kanskje jeg skal teste ut plaster også? Må man til lege for å få eller er det reseptfritt? 

Anonymkode: 040c9...6eb

AnonymBruker
Skrevet

Plaster er respetfritt, bare gå på et apotek 😄

Anonymkode: e59ec...895

AnonymBruker
Skrevet

Ser at plaster er virkelig dyrt (men billigere enn røyk om ikke annet). Men skulle ønske dette var et subsidiert legemiddel. Er nok lettere å bruke slike ting om det hadde vært billigere.

Men hva er best? Røykeplaster? Eller munnspray? Andre ting?

Jeg plages mer av å endre vanen enn av nikotinsuget.

 

Anonymkode: 040c9...6eb

Gjest morhjertegod
Skrevet

Allan Carr boka er super bra. Jeg sluttet for mange mange år siden, jeg var veldig moden for det, var rett go slett lei av røyking. Spart masse penger, finere tenner, kvitt røyk lukt og ånde, bedre pust. Aldri tilbake!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...