Søtpotita Skrevet 4. oktober 2004 #1 Skrevet 4. oktober 2004 Veit ikkje om dette er rett plass å ha dette spørsmålet, men sidan mange av dere kjøper sminke og diverse frå utlandet så håpar eg på svar:) Det dreier seg om ein auksjon på qxl, der kjøparen er frå utlandet. Går det an å bruka vanlig nettbank som betalingsmåte? Og må eg då bruka nokon tal i tillegg eller noko i kontonummeret?
*Monica* Skrevet 4. oktober 2004 #2 Skrevet 4. oktober 2004 jeg har overført penger til en person i England, og det gjorde jeg over nettbank. Husker ikke helt hvordan det foregikk, men du må få et spesielt nummer/kode i tillegg til kontonummeret, hvis jeg husker riktig. Ellers så kan du sikkert ringe banken din sin kundeserice og få hjelp der
Nella Skrevet 4. oktober 2004 #3 Skrevet 4. oktober 2004 Registrer deg på paypal.com Det har jeg brukt når jeg har handlet på ebay. Koster ikke noe, du registrerer et kredittkort + mailadresse og så overfører den andre ved å bruke din mailadresse som referanse og hvor mye su skal ha så kommer det rett inn på din konto. Motsatt i dette tillfellet da. Funker kjempefint og lett å bruke. Pengene blir trekt med en gang
Gjest gjest1 Skrevet 4. oktober 2004 #4 Skrevet 4. oktober 2004 Jeg anbefaler også Paypal. Tror det koster ekstra å overføre til banker i utlandet.
Søtpotita Skrevet 6. oktober 2004 Forfatter #5 Skrevet 6. oktober 2004 Tenkte også på den derre paypal...men var litt usikker, lika ikkje å oppgi alt for mykje over nettet, men dette virka egentlig greit:) Takk for gode råd:)
Veslejenta Skrevet 10. oktober 2004 #6 Skrevet 10. oktober 2004 Hvis du har solgt noe og vil ha pengene inn på din norske konto fra utlandet, trenger du noe som heter IBAN-nummer. Dette er ditt internasjonale kontonummer, og i Norge inneholder dette, NO + 13 siffer, hvorav de to første er kontrollsifre, og de 11 siste er ditt kontonummer. Dette pleier å stø øverst på din kontoutskrift fra banken. I tillegg pleier man å trenge navn og adresse på banken, og SWIFT-koden som er den internasjonale koden for din bank. Om vedkommende kan overføre til utenlandske kontonummer, kommer an på nettbanken personen bruker. Så og si alle norske nettbanker har nå denne muligheten.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå