Alja Skrevet 5. desember 2015 #1 Skrevet 5. desember 2015 Jeg har nettopp hatt UVI noe som i seg selv er nokså normalt her i gården. Har det ca annenhver måned og det varer i fra 2-5 fager hver gang. Har derfor gitt opp penicillin og lege fordi det går bort av seg selv.Nå der i mot har jeg kraftige smerter der hvor nyrene sitter. Intens verk og sterke smerter. Det begynte smått i går, men nå er det nesten uutholdelig.Google seff å kommer frem til både nyrekreft, nyrestein og nyrebekkenbetennelse. Leser også at det kan være bare vanlige muskelsmerter.Når bør jeg kontakte lege? Jeg vil si smertene er på 7 på en skala fra 1-10. Ingen feber eller kvalme. Kun denne UVI i forkant av disse heslige smerter i rygg.
AnonymBruker Skrevet 5. desember 2015 #2 Skrevet 5. desember 2015 Har du jævlig vondt og er bekymret så kontakter du legevakten, det er derfor vi har de. God bedring Anonymkode: 6e0b5...302 1
MissPierce Skrevet 5. desember 2015 #3 Skrevet 5. desember 2015 Fikk beskjed om at for hver gang man har UVI økes sjansen for nyrebekken betennelse.Ville absolutt tatt en tur til legen.Vet du hvorfor du får det så ofte?
Smookiekins Skrevet 5. desember 2015 #4 Skrevet 5. desember 2015 Det kan være nyrebekkenbetennelse ja. Ville tatt en CRP sjekk hos legen. Har vært plaget med UVI selv og hatt nyrebekkenbetennelse 2 ganger. Du trenger ikke ha feber for å ha det.
Alja Skrevet 5. desember 2015 Forfatter #5 Skrevet 5. desember 2015 Nå sovnet jeg nesten med en gang etter jeg skrev dette innlegget i natt. Proppet i meg noen paracet og det lindret litt. Jeg ringer legen på mandag. Jeg har ikke vondt nå, har ikke hatt vondt i hele dag, så jeg får se om det kommer tilbake. Hvorfor jeg har uvi så ofte aner jeg ikke. Jeg tar div forhåndsregler som å drikke mye væske, bruker mye mer truse istedenfor stringtruser, tisser med en gang etter sex, sitter ikke på kaldt undrlag o.l.
Gjest snoopy_93 Skrevet 5. desember 2015 #6 Skrevet 5. desember 2015 Hvorfor jeg har uvi så ofte aner jeg ikke. Jeg tar div forhåndsregler som å drikke mye væske, bruker mye mer truse istedenfor stringtruser, tisser med en gang etter sex, sitter ikke på kaldt undrlag o.l. hvis du er over-renslig kan du også få uvi fordi normalfloraen i underlivet blir vasket bort slik at huden ikke er motstandsdyktig for bakterier og sånt. Jeg sliter også mye med uvi i perioder, men jeg vet at jeg ikke drikker nok væske i løpet av en dag, bortsett fra vanndrivende som kaffe. Du kan prøve å bytte såpe til en intimsåpe, dersom du ikke bruker det fra før av. Ta tranebær-tabletter eller juice (smaker guffent). Hold deg varm på føttene osv Høres ut som at du har fått nyrebekkenbetennelse dessverre.
minister-mio Skrevet 5. desember 2015 #7 Skrevet 5. desember 2015 Jeg hadde mye heller ringt legevakta enn å google, men bra du føler deg bedre.
Gjest ISeeYouCreep Skrevet 5. desember 2015 #8 Skrevet 5. desember 2015 (endret) w Endret 13. november 2023 av Nasse Nøff ❤
AnonymBruker Skrevet 5. desember 2015 #9 Skrevet 5. desember 2015 Jeg hadde masse rare urinveisinfeksjoner og vondt både her og der. Gikk til slutt til legen, og det var klamydia... Anonymkode: f0dbd...71e
Alja Skrevet 5. desember 2015 Forfatter #10 Skrevet 5. desember 2015 ringer legen til mandag i alle fall. får spør om en ordentlig undersøkelse. er jo ganske irriterende med denne tilbakevendende uvi'en også.kjønnssykdommer er det ikke.
Silfen Skrevet 5. desember 2015 #11 Skrevet 5. desember 2015 Jeg har hatt mange små "uvi"er i år, men de har ikke vart så lenge som dine, og var på CT for å sjekke nyrestein for et par dager siden. Her er det heller ikke kjønnssykdommer, som nevnt over. Legen min ville sjekke for nyrestein, for hun sa at en stein kunne ligge og avgi små biter som ikke ga nyresteinsanfall men kunne gi uvisymptomer, spesielt siden jeg tisset blod hver gang. Men vet jo ikke om det er det ennå.
AnonymBruker Skrevet 5. desember 2015 #12 Skrevet 5. desember 2015 Det kan være nyrebekkenbetennelse ja. Ville tatt en CRP sjekk hos legen. Har vært plaget med UVI selv og hatt nyrebekkenbetennelse 2 ganger. Du trenger ikke ha feber for å ha det. Jeg må bare; det er ikke CRP som bestemmer om du har UVI/nyrebekkenbetennelse eller ikke. Det er selvfølgelig viktigere med en urinprøve, gjerne en som også sendes til dyrkning så det er mulig å slå fast hvilke bakterier som er der, og hvilken antibiotikatype de reagerer på. Klinikke er også veldig relevant. CRPen er bare en tilleggsinformasjon, folk har for stor tro på og tillitt til CRP. Anonymkode: cd3de...4f3
Smookiekins Skrevet 5. desember 2015 #13 Skrevet 5. desember 2015 Jeg må bare; det er ikke CRP som bestemmer om du har UVI/nyrebekkenbetennelse eller ikke. Det er selvfølgelig viktigere med en urinprøve, gjerne en som også sendes til dyrkning så det er mulig å slå fast hvilke bakterier som er der, og hvilken antibiotikatype de reagerer på. Klinikke er også veldig relevant. CRPen er bare en tilleggsinformasjon, folk har for stor tro på og tillitt til CRP.Anonymkode: cd3de...4f3Selvfølgelig må man ta en urinprøve, men CRP sier om det er betennelse i kroppen. Sorry å si det: men det er faktisk det legene ser på.
Luckiness Skrevet 5. desember 2015 #14 Skrevet 5. desember 2015 Jeg ville faktisk ringt legevakten å hørt. Man skal ikke "tulle" med nyrene. Dersom du føler smerten er gått "oppover" til nyrene så ville jeg kontaktet lege. 1
AnonymBruker Skrevet 5. desember 2015 #15 Skrevet 5. desember 2015 Selvfølgelig må man ta en urinprøve, men CRP sier om det er betennelse i kroppen. Sorry å si det: men det er faktisk det legene ser på. Nei, det er det ikke. Hvis du har lite klinikk og negative urinprøver er det nemlig ett annet sted i kroppen infeksjonen sitter, evt ikke infeksjon i det hele tatt. Symptomer på UVI/nyrebekkenbetennelse kan være andre ting, CRP er bare en støtteprøve. Uten å vite hvor infeksjonen sitter kan ikke legen gi rett antibiotika/behandling. Det er ikke slik at bare fordi CRPen er økt så øses det ut med antibiotika uten å kjenne fokus og årsak for smerter og økning i blodprøveverdi. Vurdering av en infeksjon og alvorlighetsgrad gjøres faktisk best ved å inkludere flere blodprøver, men det er CRP folk flest kjenner til, for det er den de tar på legekontor og legevakt. Som sagt kan CRP stige ved flere sykdommer, også virusinfeksjon. CRP alene er uten verdi. Anonymkode: cd3de...4f3
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå