Gå til innhold

Hva bør politiet prioritere


Fremhevede innlegg

Skrevet

I dag henlegges så godt som alle voldtektsanmeldelser og det aller meste av tyveri og hærverk. Er ikke dette ting som bør få høyere prioritet? 

Anonymkode: 9df29...fd4

  • Liker 2
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bør reformere politiet, voldtektsetterforskere har svært lav status i Politiet, mye pga. lav lønn, og man må jobbe med mye fyll or røre.

Lønn og stab bør økes, bedre utstyr, egne biler osv. De beste etterforskerene bør ønske seg til sedlighetsavdelingen. 

Skrevet

Jo. Og derfor burde Norge innføre en lengre vekterutdannelse så vektere kan ta over mye av "drittoppgavene" til politiet. Trafikkontroller, fylletull på byen osv.

 

Anonymkode: 8ef42...170

Skrevet

I dag henlegges så godt som alle voldtektsanmeldelser og det aller meste av tyveri og hærverk. Er ikke dette ting som bør få høyere prioritet? 

Anonymkode: 9df29...fd4

Det store problemet med voldtektsanmeldelser er bevisførelsen; de fleste henleggelser kommer direkte av at det er vanskelig å kjøre en god sak. 

Tyveri og hærverk skulle helt klart ha fått større fokus, først og fremst med tilgang til 24/7 anmeldelse, men her kommer gjenganger problematikk og begrensede rettslige verktøy inn. 

Begynn med 24/7 anmeldelser; så ser vi hva raskere påtale kan gjøre. 

Men i forhold til vinningskriminalitet, er det nok smartere å begynne med årsakene.  

  • Liker 1
Skrevet

Jeg er helt enig med deg, TS. Voldtektssaker og tyveri/hærværk bør prioriteres høyere. Men som Durid sier så er det problematisk med bevisførsel når det gjelder voldtektsanmeldelser. Men hva kan man gjøre for å forebygge? Her har foreldre, skole og andre instanser en viktig oppgave! 

Når det gjelder tyveri/hærværk tenker jeg at dette også må prioriteres mer. Spesielt viktig er det at førstegangsforbrytere blir tatt. Mange sier jo at de stjal første gang for å teste og for å kjenne rushet. Andre gangen stjal de fordi de ikke ble tatt første gangen. 

Noe av løsningen må være å bevilge enda mer penger til politiet. 

Skrevet

 

Politiet burde absolutt prioritere voldtekt, ran og vold langt høyere enn noen som bare tar seg en liten joint en gang iblant....

Anonymkode: 69377...f4a

  • Liker 1
Skrevet

Politiet burde prioritere ran, tyveri, innbrudd og lommetyveri.

Skrevet

Druid har et poeng. Hvis politiet skal prioritere saker der bevisføringen er vanskelig til umulig, vil dette krevet voldsomme ressurser uten å nødvendigvis gi noe resultat, samtidig som de må nedprioritere en hel masse saker det faktisk er mulig å oppklare.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...