Gå til innhold

Menn bryr seg mer om hva menn mener?


Lytter du mest til menn eller kvinner?  

11 stemmer

  1. 1. Lytter du mest til menn eller kvinner?

    • Er mann, og lytter helst til andre menn
      0
    • Er mann, og lytter helst til kvinner
      1
    • Er kvinne, og lytter helst til andre kvinner
      1
    • Er kvinne, og lytter helst til menn
      1
    • Kjønn er uviktig
      8


Fremhevede innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest Minesveiper
Skrevet

Det stemmer ikke for min del i alle fall. 

Skrevet

Stemmer for min del. Jeg hører mer på menn. Det betyr likevel ikke at jeg ikke kjenner igjen intelligens uansett hvor det kommer fra.

Det handler nok om at menn er blitt selektert på bakgrunn av deres egenskaper og rikdom, mens kvinner bare lever og formerer seg uansett. Det er flere incentiver for menn.

Gjest gjestvest
Skrevet

Det er budskapet som avgjør hvem en lytter til. Hvor klokt et budskap er avgjøres av mottaker, ikke fullt så mye av formidler.

Det sagt - Det er en kjent faktor at likesinnede personer pleier som oftest å lytte til hverandre.

Skrevet

Stemmer for min del. Jeg hører mer på menn. Det betyr likevel ikke at jeg ikke kjenner igjen intelligens uansett hvor det kommer fra.

Det handler nok om at menn er blitt selektert på bakgrunn av deres egenskaper og rikdom, mens kvinner bare lever og formerer seg uansett. Det er flere incentiver for menn.

Jeg opplevde det best da vi hadde håndverkere i huset. De kom en dag hvor jeg hadde tatt meg fri for å sette dem i gang med jobben de skulle gjøre, mens mannen var på jobb. Etter en times tid måtte jeg rett og slett ringe til mannen min, og han måtte komme hjem for å gjenfortelle hva jeg ville at de skulle gjøre. Da var det helt greit. 

Det samme måtte vi gjøre i resten av perioden: det var jeg som hadde planlagt hva håndverkerne skulle gjøre, dette måtte jeg fortelle i detalj til mannen min. Så videreformidlet han det til håndverkerne. 

Jeg kan jo legge til at norsken til disse folkene ikke var den beste, så det gikk stort sett på engelsk. Jeg har bodd i et engelskspråklig land, og bruker engelsk en del på jobben. Mannen min har ikke brukt engelsk siden VGS, bortsett fra på noen korte ferier. 

 

Anonymkode: 129ef...5cd

Skrevet

Men bryr menn seg om hva kvinner mener?

Anonymkode: a0fe0...e1e

Skrevet

Dette stemmer med mine opplevelser, jeg har derimot vært borti en kvinne som har hjulpet meg utrolig mye, hun var og godt over 60 år. Ellers er det hovedsakelig menn som har fungert som opplysningsguruer.

Skrevet

Kjønn i seg selv, er uvesenlig. Om det er en kjønnsgreie der vil jeg vel heller tro det er delvis fordi kvinner og menn ofte prater litt forskjellig. Erfaringsmessig snakker menn mer om fag, interesser og fenomener utenfor dem selv, mens kvinner snakker mer om sosiale relasjoner. Merker det veldig på jobb, der mannfolka diskuterer samfunnsproblemer og teknologi, mens kvinner snakker om barn, familie, hjem og ferier. Det kan være dette bygger opp forventninger og fordommer om at menn bryr seg mer (og følgelig vet mer om) de "større" tingene, og er derfor mer verdt å lytte på. Menn kan ofte også virke mer brutalt ærlige (og kanskje mer egoistiske), mindre villige til å være empatiske, høflige kosepratere, og derfor blir kritikk og komplimenter derfra rett og slett mer troverdige.

Akkurat når det gjelder Eias fagfelt kan det kanskje påpekes at kvinnelige komiker snakker veldig mye om hvordan det er å være kvinne. Kvinner generelt tror jeg snakker mye mer om kvinnelighet enn det menn snakker om mannlighet. Det finnes mengder av reklame og blader rettet mot kvinnelighet, mens mannlighet rett og slett ikke selger. Feminister er det drøssevis av, mens male rights activists er marginalisert og latterliggjort (og termen i seg selv har blitt et skjellsord). Knausgård og Louis CK gjorde mannsproblemer til sin greie, og det var så uventet og nyskapende at de ble verdensstjerner. En ny kvinnelig komiker som prøver seg med "hva med mensen og strømpebukser, dere?" blir bare enda en i mengden. Men klart, så snart det går inflasjon i knausgårder blir nok mannsversjonen av det der også ganske forbigått.

Men sånn tilbake til utgangspunktet: Det går jo på individer. Er bare det er at det lettere å tro på pappa når han sier jeg gjorde en god jobb med å fikse nettsidene til bedriften hans enn det er å tro på mamma når hun sier jeg er så kjekk.

Gjest Gjest_Balian de Ibelin
Skrevet

Men bryr menn seg om hva kvinner mener?

Anonymkode: a0fe0...e1e

Jeg bryr meg men jeg er ikke alltid enig i det kvinner mener. 

Skrevet

Erfaringsmessig fra ett langt arbeidsliv, ser jeg at kvinner som regel må overkompensere. De kommer typisk med mere kompetanse og faglig styrke enn menn på samme nivå. Spesielt innen fagområdet mitt. 

Så i forhold til innholdet av ros og anerkjennelse, betyr en kvinne mere enn en mann. I praksis er jeg ikke så interesert i innholdet av ros og annerkjennelse; jeg VET jeg er god i jobben min. Og i betydning penger på bordet, er det typisk annerkjennelse fra menn som gjør trikset. 

  • 4 uker senere...
Skrevet

Jeg lytter som regel mest til kvinner.

  • Liker 1
Skrevet

Hører på kvinner like mye som menn. Ingen har gjort seg mer fortjent til respekt kun basert på kjønn. Syns det er veldig mange ærlige kvinner som har mye interessant og faglig å komme med. 

Skrevet

Jeg lytter som regel mest til kvinner.

Om bare menn gjorde det samme. Menn trenger, i langt større grad, å la seg påvirke av kvinner, skal vi oppnå likestilling her i landet.

Anonymkode: a0fe0...e1e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...