Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Hei!

 

Er det noen her som har reist til enten Ljubljana eller Zagreb som har litt tips om ting å gjøre der?

 

Jeg tar en long-weekend til Slovenia, men tenker å ta toget over til Zagreb på dagstur for å kjenne litt på Kroatia også. 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville ha brukt tiden i slovenia, fantastisk land og folk.  Fra Portoroz nede ved kysten og opp til innlandet v/Bled innsjøen f. eks. ..... Nyydelig. Men for all del ..... Kroatia er også fint. Kommer an på hvor mye tid du har til rådighet så ikke alt blir stress. God tur !

Skrevet

Enig med bullehurk, dropp Kroatia i denne omgang. Slovenia har nok å by på for et par uker minst, selv om det er lite, og Zagreb er ganske så kjedelig. Kroatia er flott, men best ved kysten.

Utenom Ljubljana så er Piran ved kysten kjempefint, Bohinj og Bled (innsjøer i fjellområder). Byen Maribor er også flott. Flott rundtur får du om du drar fra Ljubljana til bohinj og Bled, og så tog ned til kysten og vakre Piran. Men da må du regne noen overnattinger, så passer best hvis du har en uke.

Anonymous poster hash: d8077...9ab

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...