Gå til innhold

Nettspill og pengebruk


Fremhevede innlegg

Skrevet

Barna våre på 5 og 7 år liker å spille på nettbrettet, og de har skjønt at noen ting koster ekte penger.  Nå har jeg begynt å få spørsmål om de ikke kan bruke pengene sine på å kjøpe f.eks rubiner i Josefinesspillet og liknende.  På den ene siden er det deres penger og de kan bruke dem til hva de vil, men på den andre siden synes jeg de fleste sånne kjøp er tull og bortkastet.

 

Hva er deres regler rundt slike kjøp?  Hva har dere ev forklart barna på forhånd?  Vi tenkte at vi skulle la dem få lov, men ønsker å prate med dem først så de (kanskje) skjønner hva det er de egentlig kjøper.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er dumt. La de heller spare opp til noe ekte de han ha i hånda og leke med. Hilsen spill utvikler.

Anonymous poster hash: 87e8e...4b2

Gjest Magnifiq
Skrevet

Helt uaktuelt å bruke pengene på slikt her i huset hvertfall.

Skrevet

Hvilke argumenter bruker dere overfor barna for hvorfor de ikke får lov?

 

Jeg tenker som så at før eller siden blir de gamle nok til at jeg ikke lenger kan kontrollere hva de bruker penger på, er det da ikke greit at de lærer hva som er dumt og fornuftig mens de er små og pengemengden tilsvarende?  Å ikke få en is på lørdag fordi man kjøpte lekediamanter er en ting, men å ikke kunne ta mopedlappen fordi man spilte bort pengene på nettcasino er straks verre.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...