Gå til innhold

Steder du har vært, og gjerne vil tilbake til?!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nevn inntil 3 steder du har vært som du gjerne vil reise tilbake til! (Du må ha vært på stedene.)

1 - New York, shopping, mat og den spesielle stemningen i byen er magisk!

3 - Las Vegas, flotte hotell, maten og for dens galskap og at alt er hinsides all fornuft. Det perfekte sted å rømme fra virkeligheten ;)

2 - Cape Town, herlig avslappende atmosfære, masse god mat og flotte områder omkring.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

New York, Paris og London. Flere andre jeg også gjerne reiser tilbake til, men dette er gjengangerne. NY og London for teater og shopping, pluss at man kunne vært der et år uten å se alt. Paris for atmosfæren og de fantastiske museene. 



Anonymous poster hash: 5b97a...189
Skrevet

1. New York

2. Vietnam

 

 

 

 



Anonymous poster hash: 16498...e36
Skrevet

New York - trenger man si noe? Fantastisk shopping, kultur, restauranter 

 

Amsterdam - Min favorittby i Europa, god shopping, gode museer og chill stemning 

 

Tulum, mexico - herregud for noen strender!

Gjest hulderjenta
Skrevet

Roma: Historie, arkitektur, kunst, språk...

Bruges i Belgia: Utrolig sjarmerende og koselig. Flytter hit når jeg blir pensjonist, haha.

Dublin: Folket, vennligheten, kulturen, stemningen.. Følte meg veldig hjemme.

Skrevet

Palestina: Klarer ikke å forklar det helt, bare lengter tilbake.

London: Shopping, stemningen, osv.

Gjest Wanda Maximoff
Skrevet

London! Vet ikke helt hva det er, det er ikke shoppingen, men det er en utrolig fin og koselig by!  :hug:

 

København! Herregud, så mye moro det er der, vil på mer oppdagelsesferd!  :danse:

Skrevet

Island. Vært mange steder der, men fortsatt noen steder vi vil se.

Amsterdam. Koselig by og vandre rundt i.

Newcastle: Turer over Nordsjøen, fest og så shopping før en har fest hjem igjen.



Anonymous poster hash: a9401...84b
Skrevet

Sør Afrika, NYC og Karibien :)



Anonymous poster hash: 96cba...d93
Skrevet

1. New York - Elsker den byen, og 1 uke var aaaaltfor lite. Kun vært her én gang og merker at jeg må snart tilbake. ;)

 

2. London - Reiser tilbake år etter år, elsker den byen. Det er noe med atmosfæren i den byen som jeg aldri går lei av. 

 

3. Budapest 

 

Mvh Yvonne :heiajente:

Skrevet

Seattle, fordi jeg likte naturen, klimaet og at folk var ville etter "Norwegians". :laugh:

 

Island, spennende historie og stolt folkeferd.

 

Italia/Toscana, maten, vinen og kulturen.

  • Liker 1
Skrevet
  1. NEW YORK - byen, stemningen, menneskene, maten, intensiteten - men likevel så laid back
  2. BARCELONA - tapasbarer, skinke, strender, loungeklubber, historie, stemningen
  3. TOBAGO - genuit, strendene (unntatt i år), tropisk innland, karibien møter søramerika, folket
Skrevet

1. New York, selvfølgelig. Har vært der 3 ganger, men VET jeg skal tilbake.

2. Italia (hele Italia er fantastisk) Spesielt liker jeg Torino, Cortona og Pisa.

3. Orlando (eller Florida generelt). Der er det mange ting å gjøre for store og små. Sol, avslapping og parker :)

Anonymous poster hash: d37f6...dca

Skrevet

Nevn inntil 3 steder du har vært som du gjerne vil reise tilbake til! (Du må ha vært på stedene.)

1 - New York, shopping, mat og den spesielle stemningen i byen er magisk!

3 - Las Vegas, flotte hotell, maten og for dens galskap og at alt er hinsides all fornuft. Det perfekte sted å rømme fra virkeligheten ;)

2 - Cape Town, herlig avslappende atmosfære, masse god mat og flotte områder omkring.

 

Bra tråd! Mange fine tips og kommentarer. Vegas står høyt på min liste - men ikke vært der enda, dessverre.

Gjest Linaria
Skrevet

1. Skottland (ville faktisk så gjerne tilbake at jeg bestemte meg for å flytte dit. To uker igjen :D )
2. Irland (drar dit i morgen!)
3. Island

Jeg elsker irske puber, irsk musikk, irsk språk og kultur, men da jeg skulle dra en tur til Irland i fjor dro jeg innom Skottland på veien. Endte opp med å bli der i tre uker. Jeg var forelska. Det var et land som passet meg perfekt. Liker Edinburghs historie, vakre bygninger, puber, kultur, Glasgows musikkscene, naturen på Høylandet. De vakre menneskene jeg møtte i småbyene i Airshire. Elsker det landet.

I Irland er jeg for tiden mest glad i Galway, men har mye mer å utforske. Til uka besøker jeg Inisheer, der det bor 300 mennesker og irsk er førstespråket. Tror jeg kommer til å like meg der.

Island har jeg alltid vært glad i. Lærte meg språket som tenåring, og har reist dit flere ganger, men nå føler jeg det begynner å bli lenge siden jeg var der sist (et og et halvt år). Det islandske er som en gammel venn. Jeg bruker ikke språket så ofte lenger, men når jeg hører på en sang eller tilfeldigvis treffer islendiger ute på byen og plutselig får snakke språket igjen, da savner jeg det virkelig.

Skrevet

Bratislava -  Gamlebyen, små butikker, flott natur en liten busstur unna. Bussstasjon lett tilgjengelig. Hyggelige mennesker.

 

Edinburgh - Stemningen, menneskene, Princes Street Gardens, Haymarket....and a pint of Caledonian 80. 

 

København - Glyptoteket, menneskene, må alltid stikke nesen inn hos Illum, rusle på Strøget og i bakgatene, godt øl og god mat, stemningen.



Anonymous poster hash: d9cdb...847
Skrevet

Malta- Likte alt, maten, menneskene og naturen.

 

Praha-Nydelig by, billig å bo, shoppe og spise.

 

Venezia-Har ikke vært der siden jeg var barn og husker ikke så mye, vil derfor gjerne oppleve det på nytt.



Anonymous poster hash: c968a...972
  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...